بوشهر- نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه بوشهر گفت: مردم استان بوشهر با حضور گسترده و پرشور در مراسم راهپیمایی روز قدس حماسه بزرگی خلق کردند.
کد خبر: ۹۴۲۸۹۹۷
|
۱۰ ارديبهشت ۱۴۰۱ - ۰۰:۳۶

به گزارش خبرگزاری بسیج از بوشهر، آیت‌الله غلامعلی صفایی بوشهری در خطبه‌های نماز جمعه بوشهر با گرامیداشت روز جهانی قدس از حضور حماسی و باشکوه مردم گرانقدر استان بوشهر در راهپیمایی این روز قدردانی کرد.
وی گفت: مردم همانند گذشته شکوه دیگری بر کتاب افتخار خود افزودند و با این حضور پر بصیرت، ولایی، هوشمندی و به موقع اقتدار دیگری خلق کردند.
خطیب نماز جمعه بوشهر سقوط و نابودی رژیم صهیونیستی را متذکر شد و افزود: کشور‌هایی که دنبال عادی‌سازی روابط به رژیم صهیونیستی هستند بدانند هر کشوری با رژیم اشغالگر قدس همراه شود با آن‌ها سقوط می‌کند.
وی با بیان اینکه در پروژه خاورمیانه جدید و عادی‌سازی روابط با رژیم صهیونیستی آنان دنبال این هستند که خود را نجات دهند تصریح کرد: رژیم اشغالگر قدس در سراشیبی سقوط انهدام قرار دارد که باید کشور‌های عربی به هوش باشند و خودشان را مبتلا به سقوط در مسیری که رژیم اشغالگر قدس قرار دارند نکنند.
صفایی بوشهری افزود: توجه مؤمنان به حل مشکلات همنوعان را یکی از آموزه‌های دین مبین اسلام دانست و اظهار داشت: اگر شخصی به فریاد مسلمان دیگر نرسد اساساً سیرت اسلامی ندارد چرا که در جوامع اسلامی باید برای حل مشکلات با مشارکت مسلمانان اقدام شود.
نماینده، ولی فقیه در استان بوشهر، همکاری مردم در جریان و شرایط کرونایی در قالب کمک‌ها مؤمنانه را یکی از این موارد دانست و بیان کرد کمک و حمایت به خط مقاومت به فرمان رهبر معظم انقلاب اسلامی و حل مشکلات آنان یکی دیگر از موارد کمک‌رسانی به مسلمانان در رسیدگی به مشکلات جامعه مسلمین است.
امام جمعه بوشهر با بیان اینکه مسئله فلسطین همزمان با پیروزی انقلاب اسلامی به فرمان امام راحل در دستور کار قرار گرفت تصریح کرد: نجات قدس از چنگال رژیم صهیونیستی یکی از آموزه‌های دین اسلام است که امام راحل همزمان با پیروزی انقلاب دستور لازم را صادر کردند.
خطیب نماز جمعه بوشهر با بیان اینکه کشور‌های اسلامی و عربی که موضوع عادی‌سازی روابط با رژیم اشغال‌گر قدس در دستور کار قرار داده‌اند از اسلام فاصله گرفته‌اند خاطرنشان کرد: هر کس با رژیم صهیونیستی همراه شود با آن رژیم سقوط خواهد کرد.
وی با استناد به بیانات رهبر معظم انقلاب اسلامی در دیدار با دانشجویان تصریح کرد: دانشگاه محل نخبه‌پروری، حل مشکلات جامعه، پیشرفت کشور، مرکز تولید علم و تأمین کننده اقتدار علمی کشور است.
صفایی بوشهری، با بیان اینکه انقلاب اسلامی به دانشگاه هویت و استقلال بخشید گفت: دانشگاهی که توسط غرب تأسیس شد تأمین کننده اهداف آنان بود که انقلاب اسلامی به دانشگاه‌ها هویت انقلابی، اسلامی داد و اکنون مرکز اقتدار ملی ایران و جنبش نرم‌افزاری شده است.
نماینده، ولی فقیه در استان بوشهر، با بیان اینکه دشمنان به دنبال آرمان‌زدایی در دانشگاه‌ها هستند افزود: دانشگاه باید دنبال هویت انقلابی اسلامی خود و آرمان‌گرا باشند.
صفایی بوشهری با گرامیداشت روز کارگر، معلم، روز ملی خلیج فارس تأکید کرد: کارفرمایان نسبت به پرداخت حقوق کارگران به موقع و عادلانه اقدام کنند و توجه ویژه به مطالبات معلمان شود.
نماینده، ولی فقیه در استان بوشهر با اشاره به روز ملی خلیج‌فارس این روز را نشان از عزت، اقتدار و مدیریت ایران در عرصه دریا‌ها دانست.
امام جمعه بوشهر با اشاره به اینکه دانش‌بنیان بودن اساس پیشرفت است تصریح کرد: وزارت نفت نسبت به تأسیس و راه‌اندازی دانشکده نفت در استان بوشهر با توجه به جذب نیرو‌های بومی هر چه سریع‌تر اقدام کند.
صفایی بوشهری از سازمان انرژی اتمی درخواست کرد دانشکده تخصصی در تمامی رشته‌های حوزه انرژی هسته‌ای در بوشهر راه‌اندازی کند.

ارسال نظرات
آخرین اخبار