رئیس مجلس گفت: در این زمان فلسطین روزهای متفاوتی را‌‌‌‌‌‌‌‌ سپری می‌کند، مقاومت مثال‌زدنی ملت فلسطین، رژیم صهیونیستی را‌‌‌‌‌‌‌‌ در مواجه با این مخالفت گسترده مردمی درمانده کرده است.
کد خبر: ۹۴۲۹۱۱۶
|
۱۰ ارديبهشت ۱۴۰۱ - ۱۰:۳۷

به گزارش خبرگزاری بسیج، محمدباقر قالیباف رئیس مجلس شورای اسلامی در نطق پیش از دستور خود در جلسه علنی امروز مجلس شورای اسلامی (شنبه 10 اردیبهشت ماه)، اظهار داشت: راهپیمایی پرشکوه ملت ایران در روز قدس بیانگر آن بود که آتش فروزان آرمان قدس شریف در دل‌های مردم روشن‌تر از هر زمان دیگر است.

وی افزود: امت اسلامی با حضور خود در خیابان‌ها و سر دادن شعار آزادی فلسطین، اتحاد خود را‌‌‌‌‌‌‌‌ در برابر اشغالگران صهیونیستی نشان دادند و به تمام عدالت‌جویان عالم نابودی قریب‌الوقوع غده سرطانی رژیم صهیونیستی را‌‌‌‌‌‌‌‌ وعده دادند.

رئیس مجلس گفت: در این زمان فلسطین روزهای متفاوتی را‌‌‌‌‌‌‌‌ سپری می‌کند، مقاومت مثال‌زدنی ملت فلسطین، رژیم صهیونیستی را‌‌‌‌‌‌‌‌ در مواجه با این مخالفت گسترده مردمی درمانده کرده است و همه تلاش‌های نظام سلطه را‌‌‌‌‌‌‌‌ برای عادی‌سازی حیات سیاسی این رژیم جعلی تحت‌الشعاع قرار داده است و هزینه خیانت دولتمردان کشورهای اسلامی را به شدت افزایش داده است.

قالیباف افزود: امت اسلام بر سر آرمان آزادسازی قدس شریف معامله نخواهد کرد و با لطف خدا به این هدف دست پیدا خواهد کرد.

رئیس مجلس شورای اسلامی همچنین با تبریک فرا رسیدن روز کارگر بیان داشت: کارگران محور اساسی توسعه و آبادانی کشور هستند و قدردانی از زحمات آنان فقط با تامین عادلانه حقوق، تضمین نیازهای معیشتی، طراحی نظام تامین اجتماعی و فراگیر و مسئولیت پذیر ممکن است.

وی ادامه داد: ما در مجلس یازدهم تلاش کردیم تا با برقراری امنیت مالی در بودجه سال 1401 و تصویب قوانین تسهیل‌کننده کسب و کار در جهت تامین مطالبات برحق کارگران قدم برداریم و در ادامه مسیر نیز از آنجا که رویکرد این مجلس حمایت قانونی از فعالیت‌های تولیدی و بالا بردن هزینه‌ فعالیت های غیرمولد و دلالی است، تلاش خواهیم کرد ریل‌گذرای قانونی حمایت از کارگران را‌‌‌‌‌‌‌‌ با مشارکت خود کارگران عزیز تکمیل کنیم و در تدوین قانون برنامه هفتم توسعه مطالبات و دغدغه‌های کارگران به عنوان سیاست محوری مدنظر قرار می‌گیرد.

قالیباف تاکید کرد: همچنین دهم اردیبهشت روز ملی خلیج فارس را‌‌‌‌‌‌‌‌ به مردم شجاع و میهن‌دوست ایران و به عموم مجاوران خلیج همیشه فارس و تمام دریالان شجاع نیروی دریایی ارتش و سپاه که در همه این سال‌ها نقش بی‌بدیل در تامین امنیت منطقه داشتند تبریک و تهنیت عرض می‌کنم.

رئیس مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: همچنین درگذشت هنرمند خستگی ناپذیر، متعهد و انقلابی، مستندساز سال‌های پرافتخار دفاع مقدس حاج نادر طالب‌زاده را‌‌‌‌‌‌‌‌ به خانواده آن مرحوم، شاگردان و همه مجاهدان جبهه هنر و فرهنگ انقلاب اسلامی و جبهه مقاومت تسلیت می‌گویم. درگذشت این هنرمند عزیز موجب تاسف و تاثر فراوان شد.

وی افزود: همچنین نهم اردیبهشت ماه مصادف با سالروز تشکیل شورای اسلامی شهر و روستا بود، این روز را‌‌‌‌‌‌‌‌ به همه منتخبین مردم در این نهاد تبریک می‌گویم.

قالیباف خاطرنشان کرد: با تصویب نهایی قانون تسهیل صدور مجوزهای کسب و کار در شورای نگهبان، ضروری است نکاتی در این خصوص به عرض ملت شریف ایران برسانم. همانطور که پیش از این گفته شد این قانون ریل‌گذاری لازم برای شکستن انحصارات شغلی و حلقه‌های بسته صنفی و همچنین پایان دادن به دوران تاریک رانت‌های شغلی و امضاهای طلایی را‌‌‌‌‌‌‌‌ فراهم می‌کند.

رئیس مجلس شورای اسلامی بیان داشت: در صورت اهتمام دستگاه‌های اجرایی در عمل به این قانون دیگر برای گرفتن مجوز یک کسب و کار ساده نیازی به پوشیدن کفش آهنی و بالا و پایین رفتن از پله‌های ادارات دولتی نیست و سرنوشت شغلی یک جوان به امضای یک دولت دولتی منوط نخواهد شد.

وی افزود: جدیت وزارت امور اقتصادی و دارایی در اجرای قانون اصلاح مواد 1 و 7 قانون اجرای سیاست‌های کلی اصل 44 مخصوصا گزارش‌های پیگیرانه رسانه ملی جهت اجرای آن قانون نقش موثری در شفاف شدن فضای صدور مجوزهای کسب و کار در کشور داشته است. ان‌شاءالله با اجرای دقیق قانون تسهیل صدور مجوزهای کسب و کار و فراهم شدن زمینه حقوقی حذف مجوزهای زائد، این مسیر تکمیل می‌شود که بی‌تردید تأثیر به سزایی در بهبود فضای کسب و کار و در نتیجه ایجاد اشتغال خواهد داشت.

قالیباف خاطرنشان کرد: از کمیسیون جهش تولید مجلس می‌خواهم نظارت بر اجرای دقیق این قانون را‌‌‌‌‌‌‌‌ در دستورکار جدی خود قرار دهد و گزارش پیگیری نظارت خود را‌‌‌‌‌‌‌ به صحن مجلس ارائه کند.

وی گفت: در پایان خاضعانه مراتب سپاس و قدردانی خود و نمایندگان محترم مجلس را‌‌‌‌‌‌‌‌ از لطف رهبر معظم انقلاب اعلام می‌دارم که بار دیگر برایند کلی عملکرد انقلابی مجلس را‌‌‌‌‌‌‌‌ تایید فرمودند. این لطف ایشان قطعا مدال افتخاری برای مجلس است که باعث ثابت‌قدمی بیشتر مجلس در انجام وظایف خود خواهد شد.

رئیس مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: ضروری است به خود و دیگر همکارانم تذکر دهم که از این پس بار مسئولیت ما در حفظ اعتمادی که رهبر معظم انقلاب به مجلس دارند، بسیار سنگین‌تر از گذشته شده است. همه ما باید با جدیت و تلاش بیشتر موانع پیش رو را‌‌‌‌‌‌‌‌ در جهت حل مسائل اصلی مردم برداریم و با تدبیر و تلاش جهادی،‌ انقلابی گری عقلانی را‌‌‌‌‌‌‌‌ سرلوحه کار خود قرار دهیم تا با ریل‌گذاری دقیق و نظارت مؤثر راه را‌‌‌‌‌‌‌‌ برای موفقیت دولت محترم در جهت کارآمدی بیشتر برای حل مسائل اصلی مردم هموار کنیم.

ارسال نظرات
پر بیننده ها
آخرین اخبار