خبرهای داغ:
معاون توسعه مشارکت های مردمی کمیته امداد استان قزوین؛
فرهادی گفت: در روز عید سعید فطر هزار و ۲۲۱ صندوق با مهر دبیر خانه شورای زکات استان قزوین، در هزار و ۱۵۲ پایگاه آماده دریافت فطریه هم استانی های عزیز است تا با پرداخت زکات فطریه یک ماه بندگی در ماه میهمانی خدا را با بخشندگی جشن بگیرند
کد خبر: ۹۴۲۹۲۱۱
|
۱۰ ارديبهشت ۱۴۰۱ - ۱۴:۲۲

قزوین_فرزاد فرهادی در گفتگو با خبرنگار خبرگزاری بسیج بیان کرد: ماه مبارک رمضان رو به پایان است و خداوند سبحان چنین مقدر کرده که پایان این میهمانی با جشن بندگی در عید سعید فطر کام مومنان را شیرین کند.

وی ادامه داد: یکی از واجبات دینی در روز عید فطر پرداخت فطریه است و کمیته امداد امام خمینی(ره) به عنوان دبیرخانه شورای زکات استان قزوین وظیفه دریافت فطریه و کفارات هم استانی های عزیز را برعهده دارد.

معاون توسعه مشارکت های مردمی کمیته امداد استان قزوین اضافه کرد: این نهاد فعالیت های امدادی خود به نیازمندان را با قوت ادامه می دهد و در روز عید سعید فطر برای سهولت مردم عزیز در پرداخت فطریه، روش های مختلفی تدارک دیده شده است.

وی افزود: در روز عید سعید فطر هزار و ۲۲۱ صندوق با مهر دبیر خانه شورای زکات استان قزوین در هزار و ۱۵۲ پایگاه آماده دریافت فطریه هم استانی های عزیز است تا با پرداخت زکات فطریه یک ماه بندگی در ماه میهمانی خدا را با بخشندگی جشن بگیرند.

فرهادی عنوان کرد: از مجموع هزار و ۱۵۲ پایگاه، ۶۳۴ پایگاه توسط کمیته امداد امام خمینی (ره)، ۱۳۴ پایگاه توسط مراکز نیکوکاری و ۳۸۴ پایگاه توسط سایر موسسات دارای مجوز برپا شده است ، البته همه این پایگاه برای روز عید فطر است و پس از آن تنها دفاتر کمیته امداد مجاز به دریافت فطریه هستند.

وی خاطرنشان کرد: در این پایگاه ها علاوه بر صندوق های دریافت فطریه، دستگاه های کارتخوان هم تدارک دیده شده است، ضمن اینکه مردم عزیز می توانند از طریق کارت به کارت هم فطریه خود را پرداخت کنند.

معاون توسعه مشارکت های مردمی کمیته امداد استان قزوین توضیح داد: شماره کارت 8199 -5005-9979-6037 برای دریافت فطریه عام و شماره کارت 6465-5006-9979-6037 برای دریافت فطریه سادات در نظرگرفته شده است.

وی اظهارکرد: همچنین شماره کارت 4733-5007-9979-6037 برای دریافت کفاره غیرعمد و شماره کارت 3007-5008-9979-6037 برای دریافت کفاره عمد در نظرگرفته است که این تفکیک با توجه به دستور شرعی برای نوع مصرف آن است.

فرهادی تصریح کرد: کد مهربانی #028*8877* برای پرداخت زکات از طریق انواع گوشی های تلفن همراه کارسازی شده است و بدون اینترنت از طریق این کد می توانید زکات و فطریه خود را بپردازید.

وی یادآورشد: فطریه جمع آوری شده در هر منطقه تنها برای نیازمندان و محرومان همان منطقه هزینه می شود.

انتهای پیام/۱۰۱۰

ارسال نظرات
پر بیننده ها
آخرین اخبار