تبریز- رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی آذربایجان‌شرقی گفت: باید از تمام ظرفیت‌های بودجه‌ای برای تحقق رشد اقتصادی مورد نظر استان بهره ‌بریم.
کد خبر: ۹۴۲۹۷۱۵
|
۱۲ ارديبهشت ۱۴۰۱ - ۱۱:۲۲

به گزارش خبرگزاری بسیج آذربایجان‌شرقی به نقل از روابط عمومی سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان، محمد فرشکاران ظهر امروز در جلسه کارگروه اقتصادی، اشتغال و سرمایه‌گذاری استان اظهار کرد: اولویت دهی بودجه‌ای استان بیشتر متمرکز بر پروژه‌هایی است که منجر به ارتقای بهره وری، ایجاد ارزش افزوده و در نهایت رشد اقتصادی می‌شوند.
وی افزود: به عنوان مثال معتقدم بخش گردشگری بویژه گردشگری خارجی که منجر به ورود ارز به استان می‌شود کم هزینه‎ترین حوزه برای سرمایه گذاری بوده و بازدهی سریع‎تری از بخش هایی مثل صنعت و معدن دارد.
فرشکاران جذب سرمايه‌گذاران در حوزه گردشگري را عاملي مؤثر در تحقق رشد اقتصادي استان عنوان و اضافه کرد: با توجه به ظرفيت‌هاي ويژه و فرصت‌هاي متنوع سرمايه‌گذاري در حوزه گردشگري و صنايع‌دستي استان، با ارائه تسهيلات و بسته‌هاي سرمايه‌گذاري مي‌توان زمينه رشد ۸ درصدي اقتصاد را فراهم كرد تا به دنبال آن شاهد پیشرفت استان باشيم.
رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی آذربایجان‌شرقی در ادامه به ظرفیت‌های منطقه آزاد ارس در تحقق رشد اقتصادی استان اشاره و اضافه کرد: این منطقه در ایجاد ارزش افزوده در بخش های مختلف اقتصادی استان از جمله کشاورزی، گردشگری و صادرات نقش مهمی می‎تواند داشته باشد.
وی اذعان داشت: قانون بودجه 1401 کشور از ظرفیت‎های مطلوبی برای رشد اقتصادی استان‌ها برخوردار است و تمام دستگاه‌های اجرایی استان باید به دنبال تحقق این ظرفیت‌های قانون بودجه از دستگاه‌های ملی باشند.
فرشکاران همچنین خواستار ارائه برنامه منسجم اداره کل امور اقتصاد و دارائی استان در خصوص راه‌های تامین منابع مالی برای پروژه‌های رشد اقتصادی و تهیه بسته‌های سرمایه‌گذاری جهت جذب سرمایه‎ گذاران استانی، ملی و بین المللی در مگاپروژه ها و پروژه های پیشران استان شد.

ارسال نظرات
آخرین اخبار