کد خبر: ۹۴۲۹۹۹۱
|
۱۴ ارديبهشت ۱۴۰۱ - ۱۶:۳۵

به گزارش خبرگزاری بسیج از خارگ:سرپرست اداره کل بنادر و دریانوردی استان بوشهراز راه اندازی خط کشتیرانی بوشهر به خارگ و بلعکس به‌همت بخش خصوصی خبر دادوگفت: به منظور رفع مشکلات تردد و ترابری میان بوشهر و جزیره خارگ و با همت و تلاش مسئولان استانی و شهرستانی، خط جدید کشتیرانی بوشهر به خارگ با فعالیت یک فروند شناور جدید (هایان) به‌همت بخش خصوصی راه اندازی شد.

 
ایشان در ادامه خاطر نشان کرد:از جمله قابلیت‌های این شناور میتوان به ظرفیت حمل ٧٥ دستگاه خودرو سبک و یا ١٥ دستگاه خودرو سنگین به صورت مجزا رمپ تخلیه وبارگیری در هر دو سمت شناور با دو ارتفاع متفاوت جهت انجام عملیات تخلیه و بارگیری در زمان جزر و مد، ٤٠ متر مکعب سردخانه زیر صفر درجه و ٥٠ مترمکعب سردخانه بالای صفر درجه، فضای کافی جهت استقرار سرنشینان خودروها در طول سفر برای ١٠٠ نفر، قابلیت حمل انواع کالا شامل کانتینر خشک و یخچالی، بار متفرقه و انواع خودرو و محموله‌های سنگین و حجیم اشاره کرد.
 
سرپرست اداره کل بنادر و دریانوردی استان بوشهر دیگر ویژگی‌های این شناور را قابلیت امکان تردد در شرایط نامناسب جوی وسرعت قابل قبول آن دانست.
 
در تحقق این مهم ارگان‌هایی، چون ستاد نظارت گمرکات استان، فرماندهی دریایانی، بخشداری خارک و فرمانداری شهرستان بوشهر به طور مستقیم نقش داشتند.
ارسال نظرات
آخرین اخبار