رئیس سازمان بسیج مستضعفین کشور گفت: مردم ایران اسلامی آماده رویارویی با هر تهدیدی و از جانب هر قدرتی هستند و به سختی به آن پاسخ خواهند داد.
کد خبر: ۹۴۳۰۲۱۷
|
۱۵ ارديبهشت ۱۴۰۱ - ۲۳:۵۵

به گزارش خبرگزاری بسیج از کرمانشاه، سردار غلامرضا سلیمانی، رئیس سازمان بسیج مستضعفین کشور شامگاه پنجشنبه در مراسم یادواره شهدای بازی دراز در بقعه احم ابن اسحاق(ره) با گرامیداشت یاد و خاطره شهدا با مقایسه دوران دفاع مقدس با رژیم پهلوی افزود: در زمان پهلوی شاه مملکت اختیاری از خود نداشت و بسیاری از قسمت‌های مختلف کشور خیلی راحت واگذار شد اما در دوران دفاع مقدس، ملت ایران به فرمان امام راحل  به میدان آمد و تفکر علوی و عاشورایی را وارد میدان کرد و در برابر دنیای استکبار ایستاد و نگذاشت یک وجب از خاک کشور به تاراج برود.

وی اظهار داشت: ارتش، سپاه و بسیج مردمی، نیروهای انتظامی، عشایر و جهاد سازندگی همه در جبهه های حق علیه باطل حضور می یافتند و در دفاع از این آب و خاک به مقابله با دشمن می پرداختند.

رئیس سازمان بسیج مستضعفین کشور تصریح کرد: استان کرمانشاه هم در ابتدای جنگ و هم در انتهای تجاوز در عملیات غرور آفرین مرصاد سپر مقاوم کشور در برابر تمام دنیای استکبار  شد و باید قدردان این مردم باشیم.

سردار سلیمانی گفت: ملت سرافراز ایران اسلامی به فرمان امام‌راحل در زمان پیروزی انقلاب و هم در جنگ تحمیلی به میدان آمدند و امروز نیز مردم در زمام امام حاضر، در عرصه های مختلف به میدان آمده و سختی ها را تحمل کردند.

وی خاطر نشان کرد : ما امروز درگام دوم انقلاب اسلامی قرار داریم، قله های پیروزی مختلفی را فتح کردیم و پیروزی نهایی و ظفر اصلی نزدیک است.

رئیس سازمان بسیج مستضعفین دشمنان نظام و انقلاب را ضعیف شده دانست و اظهار داشت : امروز دشمنان ما ضعیف شده اند قدرت آن ها فقط در ظاهر است و از درون پوسیده اند و نابودی آن ها به حول قوه الهی نزدیک است

سردار سلیمانی بیان داشت: رهبر انقلاب پیش بینی کرده اند که رژیم صهیونیستی ۲۵سال آینده وجود ندارد و خود صهیونیست ها نیز براین امر اذعان دارند.

وی تاکید کرد : پیش بینی امام راحل و رهبر انقلاب چون براساس سنت الهی است قطعا همانند پیش بینی های گذشته محقق خواهد شد.

رئیس سازمان بسیج مستضعفین با تاکید بر جهاد تبیین مد نظر رهبر انقلاب اسلامی اظهارداشت: جهاد تبیین امروز وظیفه یکایک افراد جامعه است، در سایه سار فرهنگ شهادت و ایثار که همان فرهنگ عاشورایی است نباید اجازه دهیم که دشمن راهبرد خود را که تحریف واقعیات و نامید کردن مردم ایران و مایوس کردن ملت های آزاده جهان است عملیاتی کند.

وی تاکید کرد: جهاد تبیین راه مقابله با راهبرد دشمن در تحریف واقعیات است و امروز همه ما وظیفه داریم که در مسیر جهاد تبیین گام برداریم.

رییس سازمان بسیج مستضعفین باتاکید بر لزوم آمادگی مردم و رفع مشکلات کشور اذعان داشت: مردم همواره آماده جهاد اقتصادی، جهاد سیاسی، جهاد تبیین و اگر نیاز شد جهاد دفاعی هستند و مشکلات کشور که بجا مانده از تفکر غربی است و ملت ایران را رنج می دهد باید مرتفع شود.

سردار سلیمانی گفت: عملیات بازی دراز نقطه عطفی در دفاع مقدس  است که این عملیات غرور آفرین  به همراه عملیات بیت المقدس نقطه عطف مکتب دفاعی جمهوری اسلامی ایران است.  

وی افزود: قدرت دفاعی کشور مبتنی بر تفکر عاشورا و راه علوی در این کشور بنا نهاده و به جهان صادر شده است و امروز همه شاهد پیروزی ملت های آزاده جهان در برابر ظالمان براساس همین قدرت دفاعی هستند.

رئیس سازمان بسیج مستضعفین گفت: از مردم استان کرمانشاه و شهرستان سرپل ذهاب که این عملیات همه جانبه فرهنگی را هر ساله در سالروز عملیات غرورآفرین بازی دراز برگزار می کنند قدردانی می کنم.

 امام جمعه سرپل ذهاب نیز در  این مراسم با گرامیداشت یاد و خاطره شهدای دوران دفاع مقدس اظهار داشت: مقام شهدا ارزش و منزلت والایی دارد وقتی که آیات و روایات را بررسی می کنیم به عظمت شهید و مقام شهید بیشتر پی می‌بریم.

حجت الاسلام جواد فاطمی نسب  گفت: در روایت داریم فردای قیامت در بین همسایگان شهدا نزاع هست بخاطر اینکه هر کدام از همسایه‌های شهدا دوست دارند در جوار این شهدا باشند و این مقام و منزلت شهدا است از این رو باید قدردان شهدا باشیم.

ارسال نظرات
پر بیننده ها
آخرین اخبار