مراسم ششمین سالگرد روحانی شهید مدافع حرم "مجید سلمانیان" با روایتگری حاج مرتضی امجدیان و مداحی کربلایی سید امیرحسینی همراه با قرائت زیارت عاشورادر آستان مقدس امام زاده طاهر(ع) برگزار شد.
کد خبر: ۹۴۳۰۵۱۸
|
۱۷ ارديبهشت ۱۴۰۱ - ۱۵:۴۶

به گزارش خبرنگار بسیج از کرج، مجيد سلمانيان در منطقه حيدر آباد كرج در خانواده معمولي به دنيا آمد. دومين پسر خانواده و آخرين فرزند بود. اول تا پنجم دبستان را در مدرسه فرهنگ شاهين ويلا، اول تا سوم راهنمايي را در مدر سه ارشاد خيابان قلم و اول تا آخر دبيرستان را در مدرسه شهيد صدر، سيصد و پنجاه متري بنياد گذراند.
مجيدفعاليتش در بسيج رااز دوران دبستانش در پايگاه بسيج شهيد غروي شروع كرد. بعد از گرفتن ديپلم وارد حوزه علميه امام جعفر صادق(ع) كرج شد. سال اول را در حوزه علميه امام صادق(ع) خواند، سال دوم را در حوزه علميه قائم(عج) چيذرتهران ادامه داد. چند سالي در چيذر درس خواند، بعد هم به حوزه علميه آيت الله بهجت در قم براي ادامه تحصيل رفت. تا سطح 4 دكتري را در اين حوزه خواند.
براي تدريس اخلاق و علوم سياسي در دانشگاه صنعتي شاهرود، از قم به شاهرود رفت و چهار سالي در آنجا ماند. مجيد سلمانيان، روحاني مبلغ و جوان دست و دل بازي بود كه در منطقه جواديه تهران، فرديس، كرج، شهرستان هاي فسا و داراب استان فارس، منطقه مغان اردبيل و ميغان شاهرود به تبليغ ديني پرداخته بود.
سال 1393 از طريق حوزه نمايندگي نيرو قدس تهران، بعد از گذراندن دوره آموزشي در يزد و كرمانشاه به سوريه رفت.
آنقدر خوش برخود، خوش خنده و مهربان بود كه در سوريه بين رزمنده هاي فاطميون و زينبيون سرمجيد دعوا بود. بعد از مدتي كه با زينبيون بود به فاطميون پيوست و درنهايت 17 ارديبهشت 1395 در منطقه خان طومان با اصابت يك گلوله از پشت به شهادت رسيد. به علت محاصره بودن خان طومان، پيكر مجيد سلمانيان بعد از چهارسال به آغوش خانواده و ميهن بازگشت و عاقبت در صبح پنج شنبه 24 مهر 1399 همزمان باايام عزاداري رحلت پيامبر(ص) و شهادت امام حسن مجتبي(ع) به صورت خودرويي از سپاه امام حسن مجتبي(ع) كرج، به سمت ميدان شهدا و سپس مصلي نماز جمعه تشييع شد. پيكر پاك شهيد حجت الاسلام سلمانيان پس از تشييع، در گلزار شهدا امام زاده طاهر(ع) به خاك سپرده شد.

دستگیری از نیازمندان و محرومیت زدایی ویژگی بارز شهید سلمانیان

فرزانه گرشاسبی مادر شهید مجید سلمانیان در گفتگو با خبرنگار بسیج گفت:" يك روز خانه نبودم. زنگ زد گفت: مامان، مي تونم داخل كابينت ها را نگاه كنم؟ گفتم: اجازه نمي خواهد. برو نگاه كن. بعدازظهرش كه آمدم خانه ديدم برنج، نخود، لوبيا، چاي ... را از كابينت ها خالي و بسته بندي كرده است.
نگاهش كردم. گفت: داخل كابينت ها را كه نگاه كردم ديدم خيلي چيزها اضافه است. خانواده اي را سراغ دارم كه هيچي براي زندگي ندارند. ببريم بدهيم به آنها؟ وسيله هاي بسته بندي شده را برداشتيم و رفتيم دادیم به آن خانواده نیازمند. يك سوم از حقوقش براي خودش مي ماند، بقيه را خرج نيازمندان مي كرد. و صيت كرده بود: اگر شهيد شدم و قرار شد حق ماموريتم را به حساب شما واريز كنند، به آن دست نزنيد و همه را در كارهاي خير و كمك به نيازمندان خرج كنيد. وقتي ياد اين كارهاي مجيد مي افتم، مي تونم بگم مجيد آسماني بود."
این مادر شهید اظهار کرد:" در دانشگاه صنعتي شاهرود ، استاد اخلاق و علوم سياسي بود. پست بالاتري در دانشگاه تهران و حوزه علميه گرگان پيشنهاد شد كه نپذيرفت. مي گفت: من ملاي تبليغي هستم نه ملاي پشت ميز نشين. اگر پشت ميز بنشينم خيلي چيزها را فراموش خواهم كرد. هدف من از پوشيدن لباس روحانيت اين است كه فرمايشات اهل بيت(ع) را به مناطق محروم برسانم."

رستگاری مجید

معصومه سلمانیان عمه شهید مجید سلمانیان در گفتگو با خبرنگار بسیج بیان کرد:" پسر بچه ها شيطنت خاصي دارند. اما مجيد اينطور نبود. از سنش بزرگ تر بود. يك سفري پيش آمد و رفتيم مشهد. مجيد ده سالش بود، باهمان ده سالگي اش مثل يك مرد مراقب منو و مادر و خواهرش بود. بااينكه نياز مالي نداشتند از همان نوجواني سركار مي رفت و مي گفت: دوست دارم كار بكنم و تجربه كسب كنم. شايد مجيد، در سه سالگي هفت ساله شد. در هفت تا چهارده سالگي بيست ساله شد. بيست تا سي سالگي رستگار شد."

گفتنی است در این مراسم امت حزب‌الله پس از قرائت زیارت عاشورا مزار شهید را گل‌باران کرده و بار دیگر با آرمان‌های شهدا تجدید میثاق کردند‌.

انتهای پیام/ ر

ارسال نظرات
پر بیننده ها
آخرین اخبار