مسئول سازمان بسیج سازندگی کهگیلویه و بویراحمد از آبرسانی به ۱۸۴ روستای محروم دارای تنش آبی استان با اعتبار ۲۰۸ میلیارد تومان خبر داد.
کد خبر: ۹۴۳۰۵۶۰
|
۱۷ ارديبهشت ۱۴۰۱ - ۲۲:۰۱
به گزارش خبرگزاری بسیج کهگیلویه و بویراحمد ، سرهنگ پاسدار ناصر صالحی مسئول بسیج سازندگی سپاه فتح امروز در نشست خبری با اصحاب رسانه این استان گفت: به مناسبت هفته بسیج سازندگی و سالروز تاسیس سازمان بسیج سازندگی به فرمان رهبر معظم انقلاب ، از ۱۷ تا ۲۶ اردیبهشت ماه رزمایش بزرگ جهادگران فاطمی در استان همزمان با سراسر کشور برگزار می شود.
خدمات ماندگار بسیج سازندگی سپاه فتح در مناطق محروم/ جهاد در تولید برق خورشیدی/ آبرسانی به ۱۸۴ روستای دارای تنش آبی استان
سرهنگ ناصر صالحی با بیان اینکه ۷۰۰ گروه جهادی در کهگیلویه و بویراحمد ساماندهی و در مناطق محروم خدمات رسانی می کنند، افزود: ایجاد اشتغال برای ۴۰۰ نفر، توزیع ۲ هزار و ۱۰۰ سری جهیزیه هدیه مقام معظم رهبری به زوج های جوان، توزیع ۱۵۰ هزار بسته معیشتی در دوساله اخیر، توزیع ۳ هزار بسته لوازم التحریر بین نیازمندان، اهدای ۱۰۰ دستگاه تجهیزات صوتی به مدارس و ۶ هزار بسته لوازم ورزشی در مناطق محروم کهگیلویه و بویراحمد، از دیگر خدمات گروه های جهادی است.
صالحی
یکی از فعالیت های اساسی بسیج سازندگی را محرومیت زدایی در حوزه عمرانی دانست و گفت: در این مدت ۱۵۰۰ پروژه عمرانی شامل خانه عالم، پل عشایری، کانال آبرسانی کشاورزی، کتابخانه، آب شرب و تکمیل خانه نیازمندان و مسکن مددجویی را کلید زدیم و به بهره برداری رساندیم. 
وی به احداث ۶۵۰ منزل برای مددجویان کمیته امداد در سال گذشته و افتتاح آنها اشاره کرد و افزود: امسال نیز ساخت ۱۵۰ منزل دیگر را شروع کرده ایم و تا ۵۵۰ منزل را می توانیم بسازیم. 
 با اشاره به تهیه و توزیع ۷۰۰ بسته فرهنگی ورزشی در مناطق محروم افزود: در ایام شیوع کرونا یک میلیون ماسک توسط گروه‌های جهادی تهیه و در اختیار افراد قرار گرفت و سه هزار و ۵۰۰ بسته بهداشتی نیز در مناطق محروم توزیع شد.
وی به اجرای طرح های آب رسانی در مناطق محروم اشاره کرد و گفت: در ابعاد مختلفِ خدمت رسانی شامل آب رسانی، ساخت مدارس و طرح های محرومیت زدایی در کنار دولت خواهیم بود.
وی به راه اندازی صندوق محرومیت زدایی با ۵۶۱ صندوق و ۲۲ هزار عضو در استان هم اشاره کرد و ادامه داد: پنج هزار فقره تسهیلات قرض‌الحسنه ویژه مشاغل خرد در استان اعطا شده است و ۳۰ تعاونی نیز در حال فعالیت هستند و یکهزار  فرصت شغلی در حوزه کسب و کار خانگی ایجاد شد.
صالحی با بیان اینکه بسیج سازندگی سپاه فتح در حوزه ساخت مصلی نیز فعالیت دارد گفت:پروژه های ساخت مصلی های نماز جمعه به علت کمبود اعتبار راکد مانده اند که با حمایت استاندار کهگیلویه و بویراحمد و تامین اعتبار درصدد تکمیل و بهره برداری آنها هستیم.
خدمات ماندگار بسیج سازندگی سپاه فتح در مناطق محروم/ جهاد در تولید برق خورشیدی/ آبرسانی به ۱۸۴ روستای دارای تنش آبی استان 
آبرسانی به ۱۸۴ روستای دارای تنش آبی استان
مسئول سازمان بسیج سازندگی سپاه فتح از آبرسانی به ۱۸۴ روستای محروم دارای تنش آبی استان با اعتبار ۲۰۸ میلیارد تومان خبر داد و گفت: بزودی عملیات اجرایی آبرسانی به ۱۱۰ روستای استان آغاز می شود.
وی گفت: تلاش می شود تا پنج ماه آینده مشکل آب روستای دارای تنش آبی استان را برطرف و مرحله دوم آبرسانی را با اجرای پروژه های جدید آغاز کنیم. 
صالحی دومین مجموعه فعالیت های بسیج سازندگی که مورد تاکید رهبر معظم انقلاب بوده و امسال با شعار تولید، دانش بنیان و کارآفرین به آن پرداخته شد بحث تولید و اشتغال است که در این راستا تا قبل از سال گذشته ۵۵ میلیارد تومان تسهیلات قرض الحسنه و مرابحه به متقاضیان طرح های پرورش مرغ بومی، بوقلمون، قارچ،  گیاهان دارویی،  صنایع دستی و صنایع تبدیلی و سایر طرح ها اعطا شد.
وی افزود: در سال ۱۴۰۰ نیز ۳۰ میلیارد تومان تسهیلات قرض‌الحسنه و هشت میلیارد تومان وام مرابحه به متقاضیان اعطا کردیم تا در بحث تولید و تامین امرار معاش گام بردارند و امسال نیز از طریق مکاتبه با استاندار و پیش بینی درصدی از بودجه تبصره ۱۶ در صدد هستیم به کمک مردم و جوانان بشتابیم. 
پروژه احداث کارگاه های تولید برق خورشیدی 
صالحی ابراز داشت: در حوزه اشتغالزایی یک وامی از محل بودجه ملی بسیج سازندگی کشور برای راه اندازی کارگاه های تولید برق خورشیدی اختصاص داده می شود که ۱۲۰ میلیون وام قرض‌الحسنه با اقساط بلند مدت واگذار خواهد شد و دستگاه های تولید برق خورشیدی نیز توسط بسیج سازندگی به صورت رایگان برای متقاضیان نصب و برق تولیدی هم به صورت تضمینی خریداری می شود.
مسئول سازمان بسیج سازندگی سپاه فتح ابراز داشت: در این حوزه ۱۲۰۰ فقره وام اختصاص یافته و در حال افزایش تعداد سهمیه ها هستیم و اولویت با روستاها و افراد زیر پوشش کمیته امداد و بهزیستی است. 
 
 
 
ارسال نظرات
پر بیننده ها
آخرین اخبار