مراسم افتتاحیه ششمین جشنواره رسانه ای ابوذر استان خراسان رضوی با حضور سردار سید هاشم غیاثی فرمانده سپاه امام رضا علیه السلام و مدیران استان برگزار شد.
کد خبر: ۹۴۳۰۹۳۶
|
۱۹ ارديبهشت ۱۴۰۱ - ۰۰:۴۰

به گزارش خبرگزاری بسیج استان خراسان رضوی، سردار سرتیپ سید هاشم غیاثی فرمانده سپاه امام رضا علیه السلام در مراسم افتتاحیه ششمین جشنواره رسانه ای ابوذر خراسان رضوی و در جمع مدیران استان و اصحاب رسانه گفت: یکی از مهمترین موضوعاتی که رهبر معظم انقلاب اسلامی در مقاطع مختلف به آن اشاره و تاکید داشته اند ضرورت خروج از محاصره تبلیغاتی و بازسازی انقلابی فرهنگ و رسانه است انقلاب اسلامی ایران به عنوان رویکردی جدید در مدل حکمرانی و نیز رویکردی جدید در تعریف انسان و زیست انسانی همواره در معرض هجوم رسانه ای جهت انزوای این مدل ها قرار گرفته است .

 

سردار غیاثی در ادامه گفت: بیش از ۴۰ سال است دشمن برای مایوس سازی مردم و مسئولان می کوشد و تلاش مستمری دارد برای وارونه نشان دادن واقعیت ها ، پنهان کردن جلوه های امید بخش، بزرگنمایی ایرادات و کوچک نمایی رویش هایی که می تواند با منطق ، عقل و احساس بشری ارتباط برقرار کند. بازدارندگی رسانه ای و افزایش تاب آوری رسانه ای در مقابل تحرکات سنگین دشمن جز با بازسازی انقلابی فرهنگ و رسانه مقدور نخواهد بود. 

 

ایشان افزود: سازمان رسانه ها باید چابک، مجهز به تحلیل و مردم شناس باشند که تمام این مولفه ها جز با تکیه بر امر اندیشه محقق نخواهد شد . تولید اندیشه و پشتوانه سازی های علمی رمز موفقیت در مسیر اقدامات رسانه ای است. انسان رسانه ها نیز باید در یک شبکه منسجم که عمود و محور آن معارف دینی و مبانی انقلابی است اقدام جبههای. روشنگرانه و آفندی داشته باشند .

 

سردار غیاثی اضافه کرد: بازسازی فرهنگ و رسانه با تکیه بر عقلانیت، فناوری، ارتقای سواد رسانه ای، هم افزایی نخبگان، اجتناب از موازی کاری، توجه به سنت ها، سرمایه گذاری همراه با ایجاد چرخه شفافیت اقتصادی و نیز ساخت و باز ساخت مداوم سرمایه های فکری قابل دستیابی است .

 

فرمانده سپاه امام رضا علیه السلام افزود: تحقق این مهم، ارمغان ارزشمندی به نام ارتباط با مردم و برقراری گفتگو بین نظام و امت خواهد داشت ،رسانه های فعال باید همان قدر که رفتار ایجایی و همسو نسبت به رویش ها و امید ها داشته باشند باید مطالبه گر و دادخواه است باشند که شرط نداشتن مخرج مشترک با دشمن در این است که مبنا و افق حرکت مطالبه گری تحقق نتیجه و حل مسئله ذیل انقلاب اسلامی باشد .

 

سردار سید هاشم غیاثی در انتها گفت: امید دارم گام به گام حرکتمان مرضی رضای حضرت بقيه الله قرار بگیرد و در مسیر تعالی انقلاب اسلامی گام برداریم.

ارسال نظرات
آخرین اخبار