رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان بوشهر از راه‌اندازی پردیس این دانشگاه در شهرستان عسلویه خبر داد.
کد خبر: ۹۴۳۱۶۲۱
|
۲۱ ارديبهشت ۱۴۰۱ - ۱۳:۰۴

به گزارش خبرگزاری بسیج از بوشهر، سروش حیدری‌سنگستانی در دیدار با سیدعلی هاشمی فرماندار عسلویه با قدردانی از حمایت‌های مدیران این شهرستان به‌ویژه فرماندار عسلویه از برنامه‌های علمی، آموزشی و توسعه‌ای دانشگاه آزاد اسلامی از راه‌اندازی پردیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد بوشهر در شهرستان عسلویه خبر داد و اظهار کرد: ایجاد پردیس دانشگاهی در منطقه عسلویه که قطب صنعتی و انرژی کشور است، می‌تواند علاوه بر رفع نیازهای آموزشی، علمی و پژوهشی مشتاقان مردم شهرستان با توجه به حضور مستقیم در کنار صنایع و لمس و درک صحیح از چالش‌های بخش صنعت از طریق ایجاد دانشکده‌های مهارتی، شرکت‌های دانش‌بنیان، رشته‌های جدید موضوعی در رفع کاستی‌های صنایع راهگشا باشد.

سیدعلی هاشمی اضافه کرد: عسلویه قطب صنعتی کشور است و خوب بود که از زمان ایجاد صنایع در منطقه عسلویه و حتی پیش از حضور صنایع، مراکز دانشگاهی و علمی در این منطقه حضور داشتند و نقش‌آفرینی می‌کردند؛ چراکه حضور صنایع در هر منطقه علاوه بر امکان رشد، توسعه، بالندگی و بهبود شرایط کیفی زندگی مردم محلی با آسیب‌هایی همراه بوده که قطعاً دانشگاه می‌تواند با آسیب‌شناسی، این معایب را رفع یا مضرات آنان را به حداقل برساند. بی‌شک حضور قشر فرهیخته و نخبگانی کشور در هر منطقه و برخورد علمی آنان با مسائل، موجب آرامش خاطر و اطمینان مردم خواهد بود.

وی مطرح کرد: هشت پالایشگاه در ۱۶ فاز گازی، ۴۸ پتروشیمی، ۴۰ شرکت دانش‌بنیان، چهار نیروگاه برق در منطقه پارس یک(پارس جنوبی) وجود دارد. همان‌طور که از منطقه عسلویه صادرات، ارزآوری، تأمین ۷۳ درصد گاز کشور، تأمین خوراک پالایشگاه‌های کشور و نقش‌آفرینی در برنامه‌های کلان کشور مورد انتظار است، برخورد علمی و دانشی نیز به مسائل این منطقه مهم کشور مورد انتظار است.

فرماندار عسلویه با تمجید از عملکرد دانشگاه آزاد اسلامی و حضور پررنگ، برجسته و نقش اساسی این دانشگاه در برنامه‌های کشور و وزارتین متذکر شد: دانشگاه آزاد اسلامی در هر حوزه‌ای که وجود داشته، بازوی قدرتمندی برای نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران بوده به‌نحوی‌که چشم‌اندازی که نظام آموزش عالی برای کشور در نظر دارد؛ اگر دانشگاه آزاد اسلامی نبود، قطعاً دیرتر محقق می‌شد.

 

 

راه‌اندازی پردیس دانشگاه آزاد اسلامی بوشهر در عسلویه

 

راه‌اندازی پردیس دانشگاه آزاد اسلامی بوشهر در عسلویه

انتهای پیام /

منبع:خبرگزاری آنا 

ارسال نظرات
آخرین اخبار