مدیرکل راه و شهرسازی استان قم گفت: براساس آخرین گزارش گیری از سامانه جامع طرح‌های حمایتی مسکن برای حدود ۶۵۰۰ متقاضی مسکن در اراضی ۵۶۰ هکتاری پیامک افتتاح حساب ارسال شده است.
کد خبر: ۹۴۳۱۷۶۳
|
۲۱ ارديبهشت ۱۴۰۱ - ۲۰:۱۴


به گزارش خبرگزاری بسیج از قم، محمد صادقی گفت: در استان قم بیش از ۱۳۰ هزار متقاضی مسکن موفق به نام نویسی در سامانه سمن شده‌اند که امور مربوط به پالایش آن‌ها در دست اقدام است.

مدیرکل راه و شهرسازی استان قم گفت: امیدواریم تا پایان اردیبهشت ماه فرآیند پالایش متقاضیان فاز پنج به اتمام برسد و تمامی متقاضیان این مرحله از ثبت نام، تعیین تکلیف شوند.

صادقی با اشاره به زمان بر بودن فرآیند پالایش متقاضیان گفت: فرآیند پالایش فرم ج برای متقاضیان با وضعیت در انتظار تأیید استعلام و بررسی مدارک بارگذاری شده برای وضعیت در انتظار بررسی همزمان در دست انجام است و به مرور تمامی متقاضیان پالایش و در صورت تأیید، پیامک واریز اولیه را دریافت خواهند کرد.

به گفته مدیرکل راه و شهرسازی استان قم، با افزایش نیروی انسانی، فرآیند پالایش ثبت نام کنندگان مسکن در استان قم از سرعت افزایش قابل توجهی برخوردار است.

مدیرکل راه و شهرسازی استان قم به اعلام و فراخوان برای سازندگان و پیمانکاران اراضی ۵۶۰ هکتاری اشاره کرد و گفت: امیدواریم پس از انجام تشریفات قانونی، هر چه سریع‌تر شاهد شروع آماده سازی این اراضی باشیم.

صادقی با بیان اینکه در این اراضی ۳۵ هزار واحد مسکونی احداث خواهد شد گفت: آورده اولیه این پروژه ۲۰ میلیون تومان در مرحله اول و برای حدود اواخر تابستان نیز ۲۰ میلیون آورده دیگر توسط متقاضیان باید به حساب اعلامی واریز شود.

مدیرکل راه و شهرسازی استان قم به قابلیت ثبت نام متقاضیان خودمالک در سامانه سمن اشاره کرد و گفت: تاکنون بیش از ۳۸۰ متقاضی خودمالک، برای ساخت ۵۸۰۰ واحد مسکونی و دریافت وام ۴۰۰ میلیون تومانی در سامانه موفق به نام نویسی شده‌اند.

 

انتهای پیام/

ارسال نظرات
آخرین اخبار