خبرهای داغ:
آیت اله عابدینی گفت: باید همان گونه به آیات قرآن عمل کنیم که نیروهای مسلح به آیه ۶۰ سوره مبارکه انفال یعنی «وَأَعِدّوا لَهُم مَا استَطَعتُم مِن قُوَّةٍ» عمل کردند و نتیجه هم گرفتند و عزت و اقتدار نظامی کشور شد و مقاومت اسلامی پا گرفت.
کد خبر: ۹۴۳۲۰۰۶
|
۲۲ ارديبهشت ۱۴۰۱ - ۱۷:۴۲

قزوین_به گزارش خبرنگار خبرگزاری بسیج، سرلشکر حاج رحیم صفوی دستیار و مشاور عالی فرماندهی معظم کل قوا با نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه قزوین دیدار و گفت‌وگو کرد.

آیت‌الله عبدالکریم عابدینی در دیدار با سرلشکر حاج رحیم صفوی دستیار و مشاور عالی فرماندهی معظم کل قوا و رئیس پژوهشگاه علوم و معارف دفاع مقدس شهید سلیمانی اظهار کرد: خدای متعال زمانی که ما را به قرآن دعوت می‌کند می‌فرماید بندگان من قرآن را آن‌گونه تلاوت کنند که حق تلاوت محسوب می‌شود، یعنی به صورت گذرا از آیات قرآن عبور نکنند، به آیات توجه کنند، پیام قرآن را فرا بگیرند، با قرآن انس بگیرند و به قرآن عمل کنند.

وی ادامه داد: باید همان گونه به آیات قرآن عمل کنیم که نیروهای مسلح به آیه ۶۰ سوره مبارکه انفال یعنی «وَأَعِدّوا لَهُم مَا استَطَعتُم مِن قُوَّةٍ» عمل کردند و نتیجه هم گرفتند و عزت و اقتدار نظامی کشور شد و مقاومت اسلامی پا گرفت.

امام جمعه قزوین عنوان کرد: خداوند در قرآن می‌فرماید شما که قرآن را به حق تلاوت می‌کنید باید در تقوا نیز حقیقت تقوا را داشته باشید، تقوا عقل ما را دانا و اراده ما را توانا می‌کند، ما برای موفقیت نیازمند عقل روشن و اراده قدرتمند و توانا هستیم.

نماینده ولی‌فقیه در استان قزوین بیان کرد: خداوند در آیه پایانی سوره حج می‌فرماید «وَجاهِدوا فِي اللَّهِ حَقَّ جِهادِهِ» یعنی در راه خدا آن‌گونه که حق جهاد است بکوشید، مانند همان دورانی که در مبارزات انقلابی شما عزیزان در شرایط سخت و مشقت‌بار و خوف و خطر پای کار بودید.

وی خاطرنشان کرد: خداوند در آیه ۲ سوره مبارک انفال نیز می‌فرماید مؤمنان حقیقی همان‌ها هستند که چون ذکری از خدا شود، دل‌های آنان ترسان و لرزان شود و چون آیات خدا را بر آن‌ها تلاوت کنند بر مقام ایمانشان بیفزاید و به خدای خود در هر کاری توکل می‌کنند، یعنی این آیه می‌گوید مؤمنان واقعی همان‌ها هستند که حق تلاوت، حق تقوا و حق جهاد را ادا کردند، به همین خاطر خداوند آن‌ها را در ضیافت قرآن خویش می‌پذیرد، آیات قرآن دل آ‌ن‌ها را می لرزاند و جان آن‌ها را جلا می‌دهد.

سرلشکر حاج رحیم صفوی در ابتدای این دیدار با گرامیداشت یاد و خاطر شهدای استان بیان کرد: هدف پژوهشگاه علوم و معارف دفاع مقدس شهید سلیمانی این است که راه پرافتخار شهید سلیمانی عزیز را احیا و تبدیل به گفتمان کند.انتهای پیام/۱۰۱۰
ارسال نظرات
پر بیننده ها
آخرین اخبار