سردار سرلشکر حسین سلامی فرمانده سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در مراسم اختتامیه جشنواره سراسری اسوه که با حضور رده های برتر بسیج کشور در مشهد در حال برگزاری بود، گفت: بسیج، مولود میدان جهاد و شمشیر اسلام و انقلاب و مظهر تجلی اراده الهی و نماد فضل و مغفرت الهی است و مثل گذشته اساسی ترین، حیاتی ترین، نجات بخش ترین و شکست ناپذیر ترین رکن انقلاب اسلامی است.
کد خبر: ۹۴۳۲۰۴۲
|
۲۲ ارديبهشت ۱۴۰۱ - ۲۰:۲۳

به گزارش خبرگزاری بسیج استان خراسان رضوی، سردار سرلشکر حسین سلامی فرمانده سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در مراسم اختتامیه جشنواره سراسری اسوه که با حضور رده های برتر بسیج کشور در مشهد در حال برگزاری بود، گفت: بسیج، مولود میدان جهاد و شمشیر اسلام و انقلاب و مظهر تجلی اراده الهی و نماد فضل و مغفرت الهی است و مثل گذشته اساسی ترین، حیاتی ترین، نجات بخش ترین و شکست ناپذیر ترین رکن انقلاب اسلامی است.

 

 

سردار سلامی خاطر نشان کرد: پایگاه های بسیج همان ستون های قدرتمند و مقاوم و ریشه دار بنای باعظمت انقلاب و نظام اسلامی هستند. بسیج در دامان سختی ها رشد کرد، در میدان جهاد متولد شد، در عرصه نبردهای بزرگ استحکام یافت و بسیج مولود میدان جهاد است.

 

 

سرلشکر سلامی اضافه کرد: حرکت و مسیر ما طولانی است و با شیاطین جن و انس باید مبارزه کنیم. احکام الهی به خودی خود پیاده نمی‌شود و با پیاده سازی حدود و احکام الهی ، حاکمیت، قدرت و استمرار می‌ یابد. روزگاری، با دست خالی در میدان جنگ حضور داشتیم و با پیروزی آن را به پایان رساندیم و تجربه ۴۳ ساله نشان داده است هر وقت در صحنه حاضر بودیم دشمن می‌رود چون هویتی ندارد و باطل، نابود شدنی است.

 

 

سردار سلامی افزود: بسیجیان نشانه های بصیرت دینی و پیشگام در آگاهی هستند و نگرش عمیقی به دوست و دشمن دارد و واقعیت صحنه را می شناسد. نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران در مسیر قدرتمند شدن و شکست ناپذیر شدن قرار دارد و امروز مردم و انقلاب بیش از گذشته و بیش از جنگ تحمیلی و دفاع مقدس به بسیج نیاز دارند چون امروزه همه مخاطرات هستند ولی تکیه گاه ها باید قوی تر باشند.

 

فرمانده کل سپاه پاسداران با اشاره به فرمان رهبری در مورد احیا پايگاه های مقاومت بسیج گفت: رهبر معظم انقلاب در سال ۹۸ فرمودند پایگاه‌های مقاومت بسیج، راهبردی هستند و باید احیا و تقویت شوند. پایگاه‌های مقاومت بسیج ستون‌های بنای مستحکم انقلاب هستند و هر پایگاه، یک نظام اسلامی کوچک در مقیاس محله است. در محلات اجازه ندهید کسی به نان شب محتاج باشد و مریض لاعلاج داشته باشد. در محلات، پرچم امداد ملت را بلند کنید. ساختن کشور بدون بسیج ممکن نیست چنان که دانش هسته ای بدون دانشمندان بسیجی ممکن نبود.

 

سردار سرلشکر سلامی با اشاره به اهمیت ولایت گفت: ولایت، عاملی است که دشمن را با یک دست متوقف کرد و با دست دیگر کشور را در تحریم، تهاجم فرهنگی، جنگ نیابتی و اطلاعاتی به پیش بُرد و هدایت می کند.

 

 

سردار سلامی با اشاره به اینکه امروزه ایران جزو کشورهایی است که بیشترین توفیق را در مهار بیماری کرونا با کمترین تلفات دارد و این توفیق جز با جهاد بسیج حاصل نمی شد، ابراز کرد: بدون بسیجیان نمی توان با سیل، زلزله، نا امنی، برف، خشکسالی، بیماری، دشمن و... مقابله کرد و ساختن کشور بدون بسیجیان ممکن نیست.

 

 

سردار سلامی با اشاره به حضور بسیجیان در جامعه اضافه کرد :امروزه در درون قدرتمند شده ایم و در حال جراحی اقتصاد هستیم و مطمئناً این جراحی سختی هایی دارد و بسیجیان باید به کمک مردم بشتابند تا مردم با بودن بسیجیان آرامش پیدا کنند چون بسیجیان مظهر آرامش و امنیت برای مردم هستند.

 

حسین سلامی ادامه داد: امروزه در درون قدرتمند شده ایم و در حال جراحی اقتصاد هستیم و مطمئناً این جراحی سختی هایی دارد و بسیجیان باید به کمک مردم بشتابند تا مردم با بودن بسیجیان آرامش پیدا کنند چون بسیجیان مظهر آرامش و امنیت برای مردم هستند.

 

 

رییس سازمان بسیج مستضعفین هم گفت: از سال ۹۸ به تدبیر فرماندهی سپاه، امر احیای پایگاه های مقاومت برای توسعه بسیج در گام دوم انقلاب مورد توجه قرار گرفت. در پایگاههای بسیج روند اطمینان‌بخشی را شاهد هستیم و باید این تلاش ها و روند، توسعه یابد. پایگاه های مقاومت بسیج در دوران کرونا و دیگر حوادث غیرمترقبه، خود را نشان دادند و اساس بسیج، پایگاه های مقاومت است.

 

سردار سلیمانی داد: محله‌های اسلامی نقطه عزیمت مقدماتی، برای تحقق دولت اسلامی هستند و ما به نقش مردم در تحقق دولت اسلامی بر اساس آموزه های انقلاب و مکتب تشیع اعتقاد داریم و این مسیر سازمان یافتگی نیاز دارد.

 

سردار سرتیپ دوم پاسدار حیدر بابا احمدی نیز گفت: این جشنواره به منظور تبادل ابتکارات و تجربیات موفق و به عبارتی الگوسازی و الگودهی و تعمیم الگوها و ارزش‌های رده‌های بسیج برگزار می شود تا در یک رقابت سالم و سازنده، پایگاه‌ها و رده‌های موفق شناسایی و مورد تجلیل و قدردانی قرار گیرند. 

ارسال نظرات
آخرین اخبار