همایش چهار روزه جهاد تبیین با تکیه بر تشریح ظرفیت های بومی و دستاوردهای علمی پژوهشی از امروز لغایت 27 اردیبهشت ماه جاری در تالار فردوسی دانشگاه سیستان و بلوچستان آغاز به کار کرد.
کد خبر: ۹۴۳۲۴۷۱
|
۲۴ ارديبهشت ۱۴۰۱ - ۱۹:۴۰

به گزارش خبرنگار بسیج از زاهدان، در راستای تحقق جهاد تبیین، دانشگاه سیستان و بلوچستان، استانداری و قرارگاه منطقه‌ای قدس نیروی زمینی سپاه پاسداران با همکاری هم تلاش دارند ظرفیت‌های بومی و منطقه‌ای و دستاوردهای علمی و پژوهشی را در قالب سه همایش کارآفرینی روستایی، شرکت‌های دانش بنیان، الگوی کشت و فضای سبز، همایش الگوی مهارت آموزی، کارآفرینی و نوآوری اجتماعی تشریح کنند.

اقتصاد مردمی، نوآوری اجتماعی، الگوی کشت و فضای سبز شهری، ترویج فرهنگ دهستان خلاق، کارآفرینی روستایی و روستاهای هوشمند، محصولات دانش بنیان و قابلیت تجاری سازی، توسعه صنعت گردشگری، توسعه الگوی مهارت آموزی و کارآفرینی از محورهای این برنامه است.

این همایش چهار روز است که در روز نخست علاوه بر سخنرانی مسؤولان از جمله فرمانده سپاه سلمان سیستان و بلوچستان، دهیاران و کارآفرینان به تبیین اقدامات خود در این راستا پرداخته و تجربه‌های موفق خود را منتقل کردند.

در روز دوم اعضای هیئت علمی دانشگاه‌ها پروژه و کارهای پژوهشی موفق خود را تشریح خواهند کرد.

در روز سوم نیز تعداد دیگری از اعضای هیئت علمی دانشگاه‌های داخل و خارج کشور به ویژه استرالیا به تشریح فعالیت ها و کارهای پژوهشی خود در زمینه آب، صنعت و انرژی‌های تجدید پذیر می پردازند.

روز 27 اردیبهشت ماه اختتامیه همایش جهاد تبیین و جمع بندی دستاوردهای آن خواهد بود که به عنوان یک تجربه در اختیار نهادهای علمی و اقتصادی قرار می گیرد.

نمایشگاه تخصصی و دستاوردهای بومی منطقه جنوب شرق نیز از 24 تا 27 اردیبهشت در دانشگاه سیستان و بلوچستان در معرض بازدید عموم قرار دارد.

ارسال نظرات
آخرین اخبار