در دومین روز از سلسله همایش های تبیین مطرح شد:
رئیس دانشگاه سیستان و بلوچستان گفت: بیانیه گام دوم نقشه راه 40 ساله دوم انقلاب بوده و جهاد تبیین مکمل بیانیه گام دوم انقلاب است.
کد خبر: ۹۴۳۲۶۵۲
|
۲۵ ارديبهشت ۱۴۰۱ - ۱۶:۰۵

به گزارش خبرنگار بسیج از زاهدان، دومین روز همایش جهاد تبیین با محوریت توسعه شهری مبتنی بر ظرفیت های دانش بنیان برای فرمانداران و شهرداران سیستان و بلوچستان در تالار فردوسی دانشگاه سیستان و بلوچستان برگزار شد.

رئیس دانشگاه سیستان و بلوچستان در این همایش اظهار کرد: بیانیه گام دوم نقشه راه 40 ساله دوم انقلاب بوده و جهاد تبیین مکمل بیانیه گام دوم انقلاب است.

غلامرضا رضایی افزود: جهاد تبیین تشریح اقدامات و روشنگری از موارد مختلف است، هر فرد در هر شغل و جایگاهی از جمله معلم، نظامی، استاد و دانشجو باید اقدامات انجام شده و دستاوردها را تشریح و تبیین کند.

این مسؤول ادامه داد: جهاد تبیین یعنی اقداماتی که در 40 سال قبل به دست نیاورده ایم با تلاش بیشتر در آینده به دست بیاوریم.

وی گفت: امسال سال تولید دانش بنیاد و اشتغالزایی است یعنی باید با استفاده از فناوری و علم و دانش نسبت به رفع مشکلات جامعه به ویژه اشتغال تلاش کنیم.

رضایی بیان کرد: از مسائل مهم بیانیه گام دوم قوی‌تر شدن است برای رسیدن به اهداف انقلاب اسلامی باید قوی شویم، قوی تر شدن یعنی در تمامی زمینه ها به ویژه علم و فناوری و دانش تلاش کنیم به قله برسیم.

وی با بیان اینکه اولین همایش جهاد تبیین سال گذشته در دانشگاه زابل برگزار شد، گفت: این روزها دومین نمایشگاه و همایش در حال برگزاری است و تلاش می شود استمرار داشته باشد.

این مسؤول ادامه داد: دانشگاه برای برطرف کردن مسائل و مشکلات جامعه در بخش های مختلف باید برنامه داشته باشد، اساتید و نخبگان باید با کارها و طرح های تحقیقاتی و پژوهشی برای حل مشکلات استان اقدام کنند.

رئیس دانشگاه سیستان و بلوچستان افزود: اعضای شورای شهر مشکلات شهری را فهرست کرده و در اختیار کارشناسان و اساتید دانشگاه قرار دهند تا با تبادل نظر راهکار مناسب برای بهبود فضای شهر و رفع مشکلات شهری اقدام شود.

محمد حسین صفار هرندی عضو مجمع تشخصی مصلحت نظام نیز در این مراسم برگزاری اینگونه همایش‌ها برای رفع مشکلات استان و کشور مهم دانست و بر استمرار آن را تاکید کرد.

محمد حسین صفار هرندی گفت: استفاده از ظرفیت جوامع محلی برای ایجاد اشتغال و توجه به شرکت های دانش بنیان، در رفع مشکلات کشور کارگشا است.

منصور بیجار معاون استاندار سیستان و بلوچستان نیز بر استفاده از نظر نخبگان و اساتید دانشگاه برای برون رفت از مشکلات استان تاکید کرد.

در ادامه اعضای هیئت علمی دانشگاه‌های به تشریح طرح های تحقیقاتی خوب در زمینه های مختلف از جمله الگوی کشت فضای سبز شهری پرداخت.

بازدید مسؤولان از نمایشگاه جانبی از دیگر برنامه های دومین روز همایش جهاد تبیین در دانشگاه سیستان و بلوچستان بود.

انتهای پیام/

ارسال نظرات
آخرین اخبار