استاندار یزد گفت: طرحی در خصوص ترویج کتاب‌های تألیف شده در حوزه ایثار و شهادت ارائه شود تا کتاب‌ها توسط آحاد جامعه خوانده شود.
کد خبر: ۹۴۳۲۹۵۵
|
۲۷ ارديبهشت ۱۴۰۱ - ۰۶:۳۷

به گزارش خبرنگار خبرگزاری بسیج از یزد، مهران فاطمی در شورای هماهنگی حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس استان یزد که با حضور مدیران و اعضای ستاد برگزار شد اظهار داشت: وقتی رهبر معظم انقلاب در یک جلسه فرمایشی دارند آن حرف را برای خوشایند مهمانان در آن جلسه سخن نمی‌گویند بلکه به دور از هوا و هوس و با منطق قرآنی و پشتوانه فقهی و اعتقادی صحبت می‌کنند.

وی با اشاره به بیانات مقام معظم رهبری که می‌فرمایند زنده نگه داشتن یاد شهدا کمتر از شهادت نیست افزود: بیان این نکته و سخن از زبان مجتهد مسلم، عالم ربانی و رهبر انقلاب دقیق و حساب شده است.

استاندار یزد افزود: اگر ما به دنبال مقام شهادت و کسب فیوضات آن در ابدیت هستیم و می‌خواهیم نورانیت مقام شهادت را داشته باشیم عمل و کاری ارزشمندتر از اجرای این فرمایش نیست.

فاطمی با تأکید بر اینکه فرمان باید قاطع، شفاف و قابل اجرا باشد خاطرنشان کرد: این فرمایش زنده نگهداشتن یاد شهدا هر سه ویژگی را دارد و باید به اجرای آن اهتمام جدی داشت.

به گفته وی، حضرت امام خمینی (ره) فرمودند که نگذارید پیشکسوتان جهاد و شهادت در پیچ و غم زندگی شما فراموش شوند، لذا اقدام در جهت تکریم، تجلیل، بازدید و سرکشی از این بزرگان، خانواده‌های شهدا، رزمندگان و ایثارگران سبب دلگرمی این افراد می‌شود.

وی در خصوص تألیف و چاپ کتاب شهدا و ارزش‌های دفاع مقدس گفت: چاپ کتاب از سویی و تبلیغ و نشر آن از سوی دیگر مهم است، این کتاب‌ها باید تبلیغ و ترویج شوند.

استاندار یزد از مجموعه حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس استان یزد خواست تا با همکاری اداره کل کتابخانه‌های عمومی استان یزد طرحی در خصوص ترویج کتاب‌های تألیف شده در حوزه ایثار و شهادت ارائه دهند تا کتاب‌ها خوانش شود.

وی با بیان اینکه این کتاب‌ها در انواع قالب‌ها همچون مسابقه خوانش شود ادامه داد: به جهتی که این کتاب‌ها توسط مردم، در بدنه آموزش و پرورش، کودک و نوجوانان و کارمندان ادارات خوانده شود باید طرحی ارائه شود تا خوانش واقعی و با انگیزه کتاب ایجاد شود.

استاندار یزد گفت: باقی‌مانده کتاب‌هایی که در دست اجرا و آماده چاپ است اعلام شود تا هزینه‌های مورد نیاز برای چاپ آن برآورد شده و هزینه‌ها تأمین شود.

وی بیان کرد: دستگاه‌هایی که لازم است جهت بزرگداشت هفته دفاع مقدس همکاری داشته باشند معرفی شوند و گزارش داده شود که چه دستگاهی همکاری کرده و چه دستگاه‌هایی همکاری نداشته‌اند.

استاندار یزد با تاکید بر اینکه تکریم، تجلیل، یادواره‌ها، زنده نگهداشتن یاد شهدا به خصوص شهدای خوشنام و گمنام را دستور کار قرار بگیرد گفت: این اقدام علاوه بر اینکه وظیفه شرعی و قانونی است سبب نورانیت و پیشرفت در کار می‌شود.

ارسال نظرات
آخرین اخبار