به‌دلیل شرایط جوی و بروز پدیده گردوخاک در استان خوزستان، تعداد ۱۴ پرواز ورودی و خروجی شامگاه امروز در فرودگاه بین‌المللی اهواز لغو و یا دچار تأخیر شد.
کد خبر: ۹۴۳۲۹۶۷
|
۲۷ ارديبهشت ۱۴۰۱ - ۰۸:۳۴

با توجه به افزایش غلط گردوغبار هوا در استان خوزستان و سایر استان‌های غربی سیر نزولی کاهش دید افقی در این مناطق آغاز شد؛ تاجایی که در تمامی مناطق یادشده از اواسط روز فعالیت فرودگاه‌ها برای حفظ ایمنی مسافران با اخلال روبه‌رو شد و این روند در ساعات اولیه شب تشدید شده است،
این درحالی است که فرودگاه شهر اهواز به‌عنوان یکی از فرودگاه‌های پرتردد جنوب غربی کشورمان با مشکل ریزگردها روبه‌رو بود و اغلب پروازها با تأخیر یا به‌طور کلی لغو شده است و براساس پیش‌بینی‌های سازمان هواشناسی احتمالاً این اختلال ارایه خدمات تا اواسط روز چهارشنبه آینده ادامه داشته باشد.

برابر با اعلام اطلاعات پرواز فرودگاه بین‌المللی اهواز، پرواز شماره IRC3891 هواپیمایی آسمان از اهواز به شیراز در ساعت 19:10 باطل و پرواز ساعت 19:30 اهواز به تهران مربوط به هواپیمایی آسمان با شماره IRC833 به ساعت 23:15 موکول شد.

همچنین پرواز هواپیمایی کارون در ساعت 20:50 به‌شماره KRU2645 به‌مقصد تهران و پرواز هواپیمایی ایران‌ایر با شماره IRA3470 از مقصد اهواز به تهران در ساعت 21:50 نیز با تأخیر انجام می‌شوند.

علاوه بر این نیز پروازهای خروجی فرودگاه بین‌المللی اهواز، پروازهای شماره TBZ5640 هواپیمایی آتا در ساعت 22، پرواز هواپیمایی زاگرس با شماره IZG4112 در ساعت 22:20 به‌مقصد مشهد مقدس و پرواز هواپیمایی کارون به‌شماره KRU2617 در ساعت 22:45 به‌مقصد تهران با تأخیر انجام شدند.

به‌دلیل تداوم شرایط جوی در آسمان خوزستان، تعدادی از پروازهای ورودی به فرودگاه بین‌المللی اهواز نیز باطل و یا با تأخیر انجام می‌شوند.

اطلاعات پرواز فرودگاه بین‌المللی اهواز تاکنون فقط ابطال پرواز ورودی هواپیمایی آسمان از مبدأ شیراز در ساعت 18:35 به‌شماره IRC3890 را اعلام کرده است.

همچنین پرواز شماره KRU2634 هواپیمایی کارون از مبدأ مشهد مقدس در ساعت 19، پرواز IRC832 هواپیمایی آسمان از مبدأ تهران در ساعت 19، پرواز هواپیمایی کارون در ساعت 20:10 از مبدأ اصفهان با شماره KRU2622، پرواز هواپیمایی آتا در ساعت 20:55 با شماره TBZ5635 از مبدأ تهران، پرواز هواپیمایی ایران‌ایر با شماره IRA3471 در ساعت 21:20 از مبدأ تهران و پرواز شماره IZG4113 در ساعت 21:35 هواپیمایی زاگرس از مبدأ مشهد مقدس تاکنون در فهرست تأخیری‌ها ثبت شده‌اند.

این درحالی است که اداره‌کل هواشناسی خوزستان و اداره‌کل مدیریت بحران استانداری، امروز با صدور اطلاعیه‌های سطح نارنجی، نسبت به وقوع گردوغبار با منشأ کشور عراق، ابتدا بر مناطق نیمه غربی، سپس مرکزی و سایر نقاط استان هشدار دادند.

بر این اساس، پیش‌بینی شده است که پدیده گردوغبار تا اوایل وقت چهارشنبه در خوزستان ادامه داشته باشد و باعث کاهش دید افقی و کیفیت هوا، افزایش غلظت آلاینده‌ها و احتمال آسیب به تأسیسات حساس به گردوغبار شود.

توصیه شده است که بیماران تنفسی، افراد سالخورده و کودکان از تردد غیرضروری خودداری کنند.

پدیده گردوغبار با منشأ کانون‌های عراق، در روز 12 اردیبهشت ادارات و مراکز آموزشی خوزستان را به تعطیلی کشانده بود.

انتهای پیام

ارسال نظرات
آخرین اخبار