سخنگوی گمرک گفت: میزان ورود کالای اساسی به کشور مناسب است.
کد خبر: ۹۴۳۳۱۴۲
|
۲۷ ارديبهشت ۱۴۰۱ - ۱۸:۲۵

به گزارش خبرگزاری بسیج، سید روح اله لطیفی، سخنگوی گمرک اظهار داشت: از چهار میلیون و ۲۷۰ هزار تن کالای اساسی که موجود در بنادر و یا در حال تخلیه هستند، سه میلیون و ۱۰۷ هزار تن کالا در اماکن بندری و گمرکی هستند و تشریفات ترخیص آن در حال انجام است و ۱۷ شناور نیز با ۳۵۰ هزار و ۶۲۶ تن کالا در حال تخلیه کالا‌های خود در بنادر هستند و ۸۱۱ هزار و ۶۴۶ تن کالا نیز در ۱۶ شناور در صف تخلیه کالا‌های اساسی قرار دارند.

لطیفی افزود: روزانه بیش از پنجاه هزار تن کالای اساسی با بیش از دوهزار دستگاه کامیون و ۱۵۰ واگن از گمرکات اجرایی در حال ترخیص بوده و به شبکه توزیع و تولید ارسال می‌شود.

سخنگوی گمرک در مورد کالا‌های اساسی موجود در اماکن بندری و گمرکی توضیح داد: ذرت با دو میلیون و ۴۶ هزار و ۶۶۵ تن در صدر کالا‌های موجود است که یک میلیون و ۸۲۶ هزار و ۸۲۶ هزار و ۶۳۸ تن آن در جریان اقدامات مرتبط با ترخیص است و ۷۲ هزار و ۹۵۶ تن نیز در حال تخلیه از شناور‌ها و ۱۴۷ هزار و ۷۱ تن نیز در صف تخلیه شناور‌ها قرار دارد.

لطیفی در ادامه گفت: گندم با ۸۲۳ هزار و ۹۰۸ تن دومین کالای اساسی از نظر میزان موجودی است که در حال ورود و توزیع به کشور بوده که ۲۹۷ هزار و ۷۴ تن آن در اماکن بندری و در حال مقدمات ترخیص، ۱۱۸ هزار و ۹۶۷ تن در حال تخلیه و ۴۰۷ هزار و ۸۶۷ تن نیز در شناور‌ها منتظر تخلیه هستند.

وی افزود: بعد از ذرت و گندم، دانه‌های روغنی و روغن خام بیشترین موجودی و ذخایر را در بین کالا‌های اساسی در بنادر کشور به خود اختصاص داده است، دانه‌های روغنی و سویا با ۵۹۲ هزار و ۷۴۳ تن که ۳۵۴ هزار و ۱۰ تن آن در اماکن بندری در حال انجام اقدامات ترخیص و مابقی در حال تخلیه و یا در صف تخلیه از شناور‌ها هستند، و ۳۵۰ هزار و ۸۶۵ تن روغن خام در اماکن بندری در حال ورود به کشور و توزیع در چرخه تامین و کارخانه‌ها هستند.

سخنگوی گمرک در باره سایر کالا‌های اساسی موجود و در حال ترخیص در گمرکات و بنادر گفت: جو با ۲۰۳ هزار و ۶۳۴ تن که ۱۹۵ هزار و ۳۳۱ تن آن در اماکن بندری در حال اقدام برای ترخیص است و مابقی در حال تخلیه از شناورها، برنج با ۱۱۱ هزار و ۸۲۲ تن که ۸۰ هزار و ۲۴۰ تن آن در حال انجام تشریفات ترخیص بوده و ۳۱ هزار و ۵۸۲ تن آن در حال تخلیه از شناور‌ها است و ۷۶ هزار و ۸۶۷ تن شکر خام که سه هزار و ۳۶۷ تن آن در حال انجام تشریفات ترخیص بوده و ۷۳ هزار و ۵۰۰ تن آن نیز در شناور‌ها منتظر تخلیه هستند.

لطیفی در پایان تاکیدکرد‌: گمرکات مرتبط با ورود کالا‌های اساسی بدون تعطیلی و به صورت ۲۴ ساعته حتی در بدترین شرایط آب و هوایی مشغول به خدمت رسانی هستند.

ارسال نظرات
آخرین اخبار