شاهرود – مدیرکل راه آهن شمال شرق (۱) گفت: عملیات بهسازی ۷۰ کیلومتر از خطوط ریلی در محدوده استحفاظی راه آهن شمال‌شرق (۱) با اعتباری بالغ بر ۲۰۰ میلیارد ریال آغاز شد.
کد خبر: ۹۴۳۳۳۷۲
|
۲۸ ارديبهشت ۱۴۰۱ - ۱۸:۰۲

آغاز عملیات بهسازی خطوط راه آهن شمالشرق (۱) با ۲۰۰ میلیارد ریالبه گزارش خبرگزاری بسیج، فرشاد زادخور در جمع خبرنگاران اظهار کرد: گام نخست طرح بهسازی خطوط اداره کل راه آهن شمال‌شرق (۱) از ایستگاه کلاتخوان آغاز می‌شود که در این مرحله خط زوج بلاک زرین- کلاتخوان به طول ۲۲.۶۵ کیلومتر انجام می‌شود.
او با اشاره به اینکه اجرای این طرح با پیش بینی انجام شده تا سه ماه آینده به اتمام می‌رسد، افزود: بهسازی این خط به صورت مکانیزه و با به کارگیری نیرو‌های فنی و همچنین ماشین آلات مجهز همچون سرند، زیرکوب و رگلاتور انجام می‌شود.
زادخور اظهار کرد: ارتقای سطح کیفی خطوط ریلی، ایمنی سیر قطارها، کاهش ارتفاع سطح بالا، افزایش بهره‌وری و کاهش هزینه‌های ناشی از تعمیر و نگهداری خطوط ریلی از مزایای اجرای این طرح است.
مدیرکل راه آهن شمال‌شرق (۱) به تردد روزانه بیش از ۹۰ رام قطار مسافری و ۲۰ رام قطار باری در این مسیر اشاره کرد و گفت: درطول شبانه روز عملیات بهسازی در خط گرم و بدون وقفه در تردد قطار‌ها و توقف بهسازی در حال انجام است.
به گزارش بسیج، محدوده استحفاظی اداره کل راه آهن شمال‌شرق (۱) از سوزن خروجی ایستگاه گرمسار تا سوزن ورودی ایستگاه نقاب به طول ۵۴۰ کیلومتر و به صورت دوخطه است که ۵۸ درصد از مسیر پر تردد تهران- مشهد را در برمی‌گیرد.

ارسال نظرات
آخرین اخبار