نماینده، ولی فقیه در سپاه گفت: ۱۱۷ جلد کتاب و  ۱۰ کتاب صوتی و توسط کنگره‌ها و یادواره‌های استانی تألیف شده است و بسیاری از آثار دیگری به دست آمده که در کنگره شهدا به نمایش گذاشته خواهد شد.
کد خبر: ۹۴۳۳۴۶۰
|
۲۹ ارديبهشت ۱۴۰۱ - ۱۰:۳۲

به گزارش خبرنگار خبرگزاری بسیج از قم، حجت‌الاسلام والمسلمین عبدالله حاج صادقی به همراه جمعی از اعضای ستاد کنگره شهدای روحانی صبح امروز در دیدار با آیت‌الله حسین نوری همدانی که در دفتر این مرجع تقلید انجام شد، با بیان اینکه روحانیت رسالت خود را در همه عرصه‌ها به خوبی دنبال کرده است، اظهار کرد: رسالت جهاد و شهادت یکی از این رسالت‌هاست که روحانیت فقط داعی الی‌الله نبوده بلکه راهبر و امامت عملی هم بر عهده داشته است و نتیجه‌اش هم این می‌شود که آمار شهدا، جانبازان و آزادگان از همه اقشار بیشتر است.

 

وی با بیان اینکه در کنگره شهدای روحانی یاد چهار هزار شهید روحانی را گرامی می‌داریم، عنوان کرد: حوزه علمیه روحانی بودن و درجه تحصیلی آن‌ها را مشخص کرده است و بنیاد شهید نیز مهر تاییدی بر شهید بودن آنان زده است، اما بسیاری از طلاب بدون لباس حوزه و با لباس دیگر رزمندگان در جبهه حضور یافته و به شهادت رسیدند که آمار آن‌ها در این چهار هزار شهید دیده نشده است.

نماینده ولی‌فقیه در سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با بیان اینکه شهدای روحانیت محدود به دفاع مقدس نیستند، گفت: کنگره‌های شهدای اقشار مختلف تا به امروز برگزار شده است اما متأسفانه در خصوص کنگره شهدای روحانی تاخیر داشتیم.

وی با اشاره به اینکه در راستای برگزاری کنگره شهدای روحانی، 710 یادواره شهرستانی و 55 کنگره استانی برگزار شده است، مطرح کرد: 34 جلد کتاب تهیه کردیم و هر روحانی را در سه صفحه معرفی کردیم و در این میان تفاوتی میان شهدا قائل نشدیم.

حاج صادقی با بیان اینکه یک جلد کتاب واحد با عنوان پیام شهدا با محوریت سیره و سفارش شهدا برای عموم مردم تهیه شده است، عنوان کرد:  117 جلد کتاب و  10 کتاب صوتی و توسط کنگره‌ها و یادواره‌های استانی تهیه شده است و بسیاری از آثار دیگری به دست آمده که در کنار کنگره شهدا در نمایشگاهی به نمایش گذاشته خواهد شد.

انتهای پیام/

 

ارسال نظرات
آخرین اخبار