نماینده سابق ولی فقیه در نیروی قدس سپاه در یادواره شهدای روحانی مدافع حرم در کرمان؛
حجت الاسلام شیرازی گفت: روحانیت در میدان عمل مجاهدانه زیباتر از میدان علم آموزی عمل می کنند و اینان علم را برای کمال و نهایت کمال را در شهادت جستجو کردند.
کد خبر: ۹۴۳۳۵۰۱
|
۲۹ ارديبهشت ۱۴۰۱ - ۱۲:۴۲

گزارش خبرگزاری بسیج از کرمان،حجت‌الاسلام والمسلمین علی شیرازی جانشین سازمان عقیدتی سیاسی وزارت دفاع  در یادواره شهدای روحانی مدافع حرم کشور که در مصلی امام علی (ع) برگزار شد  اظهار کرد: بسیار ناراحت هستیم که امروز فرمانده شهیدمان حاج قاسم سلیمانی در جمع ما نیست، بنده یکی از سربازان  فرمانده رشید  و بزرگوار جبهه مقاومت سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی هستم.

وی  افزود: در سال 97 کنگره شهدای روحانی مدافع حرم در قم برگزار شد و بنا بود سخنران این مراسم سردار سلیمانی باشد و همزمان شد با دعوت خانواده شهدای مازندران  شهید سلیمانی دعوت خانواده شهدای مازندران را ترجیح داد.

جانشین سازمان عقیدتی سیاسی وزارت دفاع افزود: روحانیت یک هزار و 222 شهید مسئول و فرمانده دارد که 22 نفر آنها فرمانده لشکر و تیپ بودند، یک هزار و 222 مسئولی که حرف و عمل را با خون خود در هم آمیختند و ثابت کردند مسئولیت را برای بقای دین خدا می‌خواهند.

نماینده سابق  ولی فقیه در سپاه پاسداران ادامه داد: جامعه روحانیت ۲۲ شهید فرمانده لشکر و فرمانده تیپ، ۲۲۲ فرمانده گردان شهید ۵۰ مسئول تبلیغات و معاونت فرهنگی دارد و ۳۹ شهید روحانی مدافع حرم دارد؛ این برای جامعه روحانیت افتخار است، ما هزاران رزمنده جانباز و آزاده روحانی داریم.


حجت الاسلام شیرازی تاکید کرد: روحانیت همواره علم و‌عمل را باهم آمیخت تا ملت ایران زیباتر از همیشه معتقد به این الگوهایی باشدن که در میدان عمل مجاهدانه زیباتر از میدان علم آموزی عمل می کنند و اینان علم را برای کمال و نهایت کمال را در شهادت جستجو کردند.

وی افزود: امروز استان ما میزبان مهمانان ارجمندی از خانواده شهدای روحانی مدافع حرم است دست تک تک این خانواده ها را به نیابت از سردار سلیمانی و برگزارکنندگان این‌کنگره عظیم می بوسم و  افتخار میکنم که چه در دوران جنگ، چه دوران مبارزه با تروریست ها و داعش، خادمی در کنار این عزیزان بودم و افسوس می خورم که ما از قافله شهدا جا مانده ایم.


حجت الاسلام والمسلمین شیرازی  تصریح کرد: روحانیت همواره پای ارزش های انقلاب اسلامی  و اسلام ناب محمدی(ص) ایستاده است و ویژگی هایی دارد که آنان را در مجاهدت متمایز می کند.

این مقام مسئول اظهار کرد: خدا می خواهد جایگاه عالم در جامعه مشخص باشد چون روحانی عالم دانشمند تبلیغ گر دین است و مردم دین را از عالم و دانشمندان می گیرند.

حجت الاسلام شیرازی ادامه داد: دومین و سومین ویژگی روحانیت را مهاجر بودن  است هم هجرت از هوای نفس و هم هجرت جغرافیایی از ویژگی های شهدا است، در مهاجرت جغرافیایی همه شهدای مدافع حرم مهاجر الی الله بودند .


وی چهارمین ویژگی آنها را هجرت برای جهاد و اسلام  عنوان کرد و تاکید کرد: شهدای روحانی نه برای دنیا بلکه برای خدا و مبارزه هجرت کردند، وقتی گام در مسیر جهاد گذاشتند ورود به عرصه جهاد کردند روز به روز مقام معرفتی عرفانی و الهی آنها بالاتر رفت زیرا دستشان را در دست خدا گذاشتند.


حجت الاسلام شیرازی تاکید کرد: شهدای روحانی به مقام دوستی با خدا رسیدند وقتی لباس دفاع از دین پوشیدند و سلاح بدست گرفتند خدا دستشان را گرفت، شهدا در دوران زندگی جزو اولیا الهی بودند که شهید شدند، طبق سخنان شهید سلیمانی تا شهید نباشی شهید نمی شوی یعنی باید مثل شهید زیست تا به مقام شهادت رسید و کسی که به رتبه بالای مقام اولیا الهی نرسد شهید نمی شود.


نماینده سابق ولی فقیه در سپاه پاسداران گفت: ویژگی بعدی عشق به شهادت است تا خون خود را برای پاسداری از اسلام تقدیم کنند، این درس را شهدای ما از علی بن ابیطالب(ع) گرفته بودند و شهدای روحانی ما برای شهادت لحظه شماری می کردند.

وی  دیگر ویژگی شهدای روحانی مدافع حرم را رسیدن به شهادت عنوان و تصریح کرد: رسیدن به شهادت  یعنی عزم و اراده کرده است تا در این مسیر شربت شهادت بنوشد هم بخاطر ارزش و جایگاه شهادت هم بخاطر دعوتی که دارد زیرا ارزش عالم بودن به عمل است وقتی مردم را به شهادت طلبی دعوت می کند خودش هم پیشگام است.


حجت الاسلام شیرازی ادامه داد: شهید مدافع حرم، شهید حرم اولیا و حریم اسلام، شهید مدافع از حرم امام حسین(ع) و زینب(س) است.

نماینده سابق ولی فقیه به منویات رهبر معظم انقلاب اسلامی اشاره و اظهار کرد: ارزش شهید مدافع حرم  متفاوت از شهید دوران دفاع مقدس است، رهبری فرمودند که به نظر من شهدای مدافع حرم مزدشان دو برابر شهدای جنگ است زیرا شهدای جنگ را دعوت کردند به جنگ اما شهدای مدافع حرم عاشقانه و با التماس  رفتند.

وی با بیان اینکه خاضعانه از شهدا می خواهیم که ما را دعا کنند تا بتوانیم پرچم انقلاب را به دست امام زمان(عج) بسپاریم، گفت:  همه باید مدافع خون شهدای مدافع حرم ،  پاسدار خون شهید سلیمانی، پاسدار خون روحانی شهید سرافزار استان کرمان شهید باهنر باشیم.

ارسال نظرات
آخرین اخبار