حجت الاسلام والمسلمین سید امان الله حسینی صدر گفت: روحانیت در همه نهضت های اسلامی بویژه انقلاب اسلامی ایران پیشقراول بودند.
کد خبر: ۹۴۳۳۶۹۷
|
۳۰ ارديبهشت ۱۴۰۱ - ۱۶:۰۰

به گزارش خبرگزاری بسیج از استان چهارمحال و بختیاری؛ حجت الاسلام والمسلمین سید امان الله حسینی صدر در سخنرانی پیش از خطبه های این هفته نماز جمعه شهرکرد در مصلی بزرگ امام خمینی(رحمت الله علیه)، با تبریک فرارسیدن سوم خرداد سالروز فتح خرمشهر قهرمان و عملیات غرورآفرین بیت المقدس، اظهار کرد: رقم زدن این پدیده مهم و پیروزی غرورآفرین رزمندگان اسلام نقطه عطفی در دفاع مقدس شد و دشمنان انقلاب را مأیوس کرد.

وی با گرامیداشت یاد و خاطره شهدای عملیات آزادسازی خرمشهر، افزود: این پیروزی دوستان انقلاب را امیدوار به پیروزی های غرورآفرین آینده کرد.

حجت الاسلام والمسلمین حسینی صدر با اشاره به برگزاری کنگره ملی 4هزار شهید روحانی در روزهای آینده به میزبانی شهر مقدس قم و کنگره بزرگ 10هزار شهید عشایری به میزبانی استان ولایتمدار چهارمحال و بختیاری در 22 خردادماه، گفت: روحانیت در همه نهضت های اسلامی بویژه در نهضت اسلامی کشورعزیزمان ایران و انقلاب اسلامی پپیشقراول بوده و در صحنه های مختلف حضور داشته و پیشرو، هادی و راهنما بودند.

وی با اشاره به روند شکل گیری و فعالیت های کنگره شهدای روحانی کشور در زمینه های مختلف اظهار کرد: برگزاری یادواره شهدای روحانی استانها و شهرستان ها و بخش ها و آبروی محله باشکوه و باعظمت برگزار شده است.

حسینی صدر، شناسایی سه هزار و  ۷۳9 شهید روحانی شیعه  و 149 شهید روحانی اهل تسنن و مستندسازی اطلاعات مربوط به شهدای روحانی که در سطوح مختلف حوزوی بودند و تهیه اطلاعات مربوط به زمان و مکان شهادت آنها و جمع آوری آثار شهدای روحانی ازجمله کتاب، دست نوشته، ... را از دیگر اقدامات انجام شده برشمرد که گنجینه ای از آثار می باشند.

وی از تألیف 61 کتاب پیرامون شهدای روحانی خبرداد و تصریح کرد: روحانیت همواره در خط مقدم قرار داشته و شهدای بسیاری از این قشر تقدیم ایران و انقلاب شده است.

مسئول نمایندگی ولی فقیه در سپاه حضرت قمربنی هاشم علیه السلام  تصریح کرد: شهدا در عرصه های مختلف شخصیت های برجسته و انسان های مطرحی هستند که باید به مردم معرفی شوند.

حجت الاسلام والمسلمین حسینی صدر با اشاره به سرکشی از چهار هزار خانواده شهیدروحانی در سراسر کشور طی یک ماه اخیر تصریح کرد: در چهارمحال و بختیاری ۸۱ شهید روحانی داریم که این آمار نسبت به اقشار مختلف دیگر بسیار زیاد است.

وی بیان داشت: در یک ماه گذشته به تبع کشور با حضور نماینده ولی فقیه، استاندار چهارمحال و بختیاری، فرمانده سپاه حضرت قمر بنی هاشم علیه السلام، فرماندهان سپاه نواحی و فرمانداران، مسئولان حوزه علمیه و... به همه خانواده شهدای روحانی در این استان سرکشی شد

حسینی صدر عنوان کرد: شهدای روحانی دارای چند خصیصه در زندگی بودند که از جمله آن می توان به اخلاص در عمل، صله رحم و دیگر سجایای اخلاقی، فردی، سلوک معنوی، احترام به دیگران، کمک به نیازمندان، روحیه جهاد طلبی و آمادگی برای حضور در صحنه های خطر اشاره کرد.

وی خاطر نشان کرد: در دفاع از حرم یکی از شهدای شاخص روحانی اهل چهارمحال و بختیاری شهید قلی زاده از جامعه عشایری است.

حسینی صدر ادامه داد: ۱۱۱ شهید ترور، ۳۸ شهید مدافع حرم و ۴۸ شهید غیر ایرانی در خاک ایران مدفون هستند، در حال حاضر ۱٠٠ نفر از شهدای روحانی مفقود الاثر هستند، در دفاع مقدس و صحنه های مختلف و مسئولیت مختلف روحانیون حضور دارند و جان خود را فدای اسلام کردند.

حسینی صدر تشریح کرد: رهبر انقلاب در دوران دفاع مقدس با وجود خیانت های بنی صدر در همه صحنه ها حاضر بودند، دفاع می کردند و تدابیر نظامی و جنگی انجام می دادند.

وی اذعان داشت: حضور روحانیون بنا به فرموده امام خمینی(رحمت الله علیه)، در همه عرصه ها مشهود است و این حضور باعث می شد که پیش رو باشیم، در دفاع مقدس هم این روحانیت بود که صحنه های عظیم معنوی را رقم زد.

حسینی صدر گفت: ترویج اخلاق دینی در جامعه، پشتیبانی از جهاد و شهادت، حفظ نیروها در دفاع مقدس، سازماندهی نیروها بعد از عملیات و هدایت این نیروها بر عهده روحانیت بود.

وی با بیان اینکه حوزه های علمیه، ولایت مداری را و سایر جامعه آموزش می دهد اظهار کرد: روحانیون وظیفه تشویق مردم در حمایت از انقلاب، جمع آوری کمک های مردمی، بسیج مردمی برای حضور در دفاع مقدس، روشنگری و بصیرت افزایی را نیز به همراه داشتند.

حسینی صدر در پایان تاکید کرد: جامعه روحانیت در استان چهارمحال و بختیاری همچون دیگر نقاط کشور و در عرصه های مختلف در خدمت مردم این استان هستند.

 

ارسال نظرات
آخرین اخبار