سومین دوره آموزش خلبانی پهپادی کشاورزی در استان فارس با میزبانی ۸ استان خوزستان، هرمزگان، یزد اصفهان، چهارمحال و بختیاری، بوشهر، کهکیلویه و بویراحمد و کرمان برگزار شد.
کد خبر: ۹۴۳۳۹۱۰
|
۳۱ ارديبهشت ۱۴۰۱ - ۱۰:۴۷

به گزارش خبرگزاری بسیج از فارس، مرتضی موصلی، مدیرکل امداد فارس از برگزاری سومین دوره آموزش خلبانی پهپادی کشاورزی در استان خبر داد و گفت: در این دوره فارس میزبان ۸ استان خوزستان، هرمزگان، یزد اصفهان، چهارمحال و بختیاری، بوشهر، کهکیلویه و بویراحمد و کرمان بود.
موصلی با بیان اینکه طرح خدمات کشاورزی پهپادی در قالب یک طرح ملی توسط کمیته امداد اجرا می شود؛ افزود: دوره های آموزشی مذکور با هدف ارائه و افزایش بهره وری خدمات در بخش کشاورزی همچون کاهش مصرف آب و سم، کاهش تردد ماشین آلات سنگین در مزرعه و افزایش سرعت سمپاشی مزارع و باغات برگزار می شود.
او خاطرنشان کرد: این آموزش ها توسط شرکت های معتبر بخش خصوصی و زیر نظر سازمان هواپیمایی کشوری با صدور مجوز رسمی انجام می گیرد و پذیرفته شدگان در آزمون پایان دوره، مجوز استفاده از پهپاد جهت ارائه خدمات کشاورزی را دریافت می کنند.
مدیرکل امداد فارس با اعلام اینکه کل هزینه خرید پهپاد از محل تسهیلات خود اشتغالی کمیته امداد تامین و در قالب وام در اختیار مجری طرح قرار می‌گیرد؛ اضافه کرد: در این دوره ۹۳ نفر ( ۱۸ نفر زن و ۷۵ نفر مرد) شرکت کردند که با توجه به کارکرد هر پهپاد، یک تیم 2 یا 3 نفره تحت عنوان خلبان، کمک خلبان و یک نفر نیروی پشتیبانی تشکیل و آموزشها را فرا می گیرند.پس از اتمام دوره مقدماتی پذیرفته شدگان جهت فراگیری دوره تکمیلی معرفی می شوند.
موصلی با اشاره به کاربردهای مختلف پهبادها در زمینه تصویر برداری و عکسبرداری هوایی، اتفا حریق، تغذیه در مزارع پرورش ماهی و ... افزود: پهپادهای مورد استفاده در این دوره آموزشی دارای یک مخزن 10 یا ۱۸ لیتری می باشند و یک هکتار زمین زراعی را در مدت زمان ۱۵ دقیقه سمپاشی می کنند.
او با اعلام اینکه دوره آموزش خلبانی پهپادی کشاورزی به مدت 4 روز و از تاریخ 26 اردیبهشت ماه جاری در شهرستان زرقان برگزار شد؛ گفت: استان فارس با دارا بودن ۹ تیم پهپادی اجرا شده و ۱۰ تیم در حال اجرا بزرگترین ناوگان پهپادی را در بین ادارات امداد استان های کشور دارد.
انتهای پیام/

ارسال نظرات
پر بیننده ها
آخرین اخبار