به همت بسیج دانشجویی دانشکده فارابی قم
 دبیر اجرایی جشنواره ایده‌های فناورانه قم گفت: این جشنواره با هدف ایجاد ارتباط و اتصال بین دانشجویان و پارک‌های علم و فناوری به همت بسیج دانشجویی دانشکده فارابی استان برگزار خواهد شد.
کد خبر: ۹۴۳۳۹۹۹
|
۳۱ ارديبهشت ۱۴۰۱ - ۲۰:۰۶

به گزارش خبرگزاری بسیج از قم،علی اقبالی روز شنبه در نشست خبری، ابراز داشت: جهاد تبیین و امیدآفرینی با برگزاری جشنواره‌ها از اهداف مجموعه بسیج دانشجویی استان قم است.

دبیر اجرایی جشنواره ایده‌های فناورانه تصریح کرد: طبق سیاست گذاری‌های کلان کشور تعداد شرکت‌های دانش بنیان از ۶ هزار شرکت کنونی باید به ۱۲ هزار شرکت افزایش یابد و لازم است تا قم سهم بالایی در برخوداری از شرکت‌های فناور و خلاق داشته باشد.

وی ادامه داد: تحقق بخشی به شعار سال، اعتلای نقش دانشگاه‌ها در جذب و بکارگیری نخبگان، ترویج ایده پردازی در جامعه، ایجاد نشاط و طراوت علمی پژوهشی، گسترش فرهنگ خلاقیت و فناوری، زمینه سازی بروز ابتکار و نوآوری دانشجویان و توسعه فرهنگ کارآفرینی جزء اهداف اصلی این جشنواره است.

اقبالی اظهار داشت: اعلام فراخوان این جشنواره از سوم خردادماه آغاز می‌شود و تا ۳۱ شهریورماه سال جاری ادامه دارد و علاقه مندان می‌توانند در رشته‌های مربوط به فنی مهندسی آثار خود را به سامانه‌ای که به زودی اعلام می‌شود ارسال کنند.

 دبیر اجرایی جشنواره ایده‌های فناورانه خاطرنشان کرد: اختتامیه این جشنواره ۱۳ آبان ماه سال جاری در فردیس فارابی دانشگاه تهران در قم ترتیب خواهد یافت.

رییس دانشکده فارابی دانشگاه تهران نیز در این نشست خبری با اشاره به شعار سال، بیان کرد: دانشگاه‌های امروز کشور دانشگاه‌های نسل پنجم نام گرفته اند و باید دانشگاه‌ها با پرداختن به مسوولیت اجتماعی نسبت به انسان سازی و امیدآفرینی در جامعه اقدام کنند.

حمید زارع با تاکید مجدد بر اهمیت امیدآفرینی در دانشگاه ها، ادامه داد:دانشگاه‌ها باید با امیدآفرینی و ایجاد انگیزه، جوانان و نخبگان را مجذوب و علاقه‌مند جهت توسعه و پیشرفت کشور نمایند.

 

انتهای پیام/

ارسال نظرات
آخرین اخبار