خبرهای داغ:
در پی بروز یک هنجارشکنی در حسینیه امینی های قزوین که موجب جریحه دار شدن احساسات عمومی شد، طی حکم دادستان عمومی و انقلاب استان قزوین، پرونده قضایی علیه هنجارشکنان تشکیل شد.
کد خبر: ۹۴۳۴۲۱۶
|
۰۱ خرداد ۱۴۰۱ - ۱۸:۵۸

 قزوین_به گزارش خبرنگار خبرگزاری بسیج، طی چند روز اخیر کلیپی مبنی بر حضور خانمی با پوشش نامناسب در حسینیه امینی های قزوین در فضای مجازی منتشر که موجب جریحه دار شدن احساسات عمومی به ویژه در استان قزوین شد.

 

در همین راستا ادارات میراث فرهنگی و گردشگری و اوقاف و امور خیریه استان قزوین در بیانیه مشترک ضمن قبیح شمردن این ناهنجاری، پیگیری قضایی خود در برخورد با این ضدفرهنگ را اعلام کردند.

 

ظهر امروز سیدمصطفی مجیدی مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان قزوین در جمع خبرنگاران ضمن ابراز تأسف از بروز چنین ناهنجاری هایی در جامعه بیان کرد: این جریان، اتفاق بدی بود و جای هیچ گونه توجیهی ندارد. با اینکه این مجموعه متولی خاص دارد اما این جریان به طور عمد نبوده است.

 

به دنبال توجیه هنجارشکنی در حسینیه امینی ها نیستیم

 

وی گفت: در کنار این خطا و اشتباه که بابت بروز آن از محضر مردم شریف استان و دغدغه مندان انقلاب عذرخواهی می کنیم، این جریان نشان داد که رسانه های فعال حوزه مجازی انسان های با بصیرتی هستند که از این اتفاقات ناراحت می شوند و ما آن روزی باید نگران باشیم که این نگاه دغدغه مند وجود نداشته باشد.

 

حجت الاسلام مجیدی عنوان کرد: از اهالی رسانه از این لحاظ ممنون هستیم که در حالی که دغدغه مند حوزه فرهنگ جامعه بودند اما قضاوت های بیهوده را رها کرده و با نگاه روشن به موضوع پرداختند. 

 

وی افزود: در بیانیه مشترک اداره کل اوقاف و امور خیریه استان و میراث فرهنگی و گردشگری استان قزوین بیان شد که این اشتباه قابل توجیه نیست و با عاملین آن برخورد جدی در حال انجام است و این فضای آگاه رسانه پشتوانه ای برای ما شد و اوقاف استان در این جریان بسیار دغدغه مندانه وارد شد و با همکاری دستگاه قضا پیگیری های لازم انجام شد.

 

دادستان قزوین: پرونده قضایی علیه هنجارشکنان حسینیه امینی های قزوین تشکیل شد 

 

در حاشیه پیگیری های این جریان، به نقل از روابط عمومی دادگستری استان قزوین، محمد قاسمی دادستان عمومی و انقلاب استان قزوین نیز در تشریح این خبر گفت: طی روزهای اخیر تصاویر و فیلمی در فضای مجازی از رفتارهای هنجارشکنانه در حسینیه امینی های قزوین در فضای مجازی منتشر گردید که موجب جریحه دار شدن عفت عمومی شد.

 

وی افزود: بر این اساس دادستان به عنوان مدعی العموم پیگیری و برخورد با خاطیان و مسببان این امر را در دستور کار خود قرار داد و از سوی دیگر با توجه به موقوفه خاص و تاریخی بودن مکان، اداره کل اوقاف و امور خیریه و اداره کل میراث فرهنگی استان قزوین به عنوان متولیان امر بلافاصله در قضیه ورود کرده و ضمن تقبیح این اقدام، در نهایت طی بیانیه‌ای قول پیگیری موضوع را دادند.

 

این مقام قضایی استان در ادامه بیان کرد: امروز بر اساس شکایت اداره اوقاف، تولیت این حسینیه تحت تعقیب قرار گرفت و علیه وی، پرونده قضایی تشکیل شد و شناسایی عوامل تهیه و انتشار فیلم هنجارشکنانه در دستور کار قرار گرفت.

 

قاسمی ادامه داد: با توجه به اینکه این پرونده در مراحل اولیه تحقیقات مقدماتی است، لذا جزئییات و ادامه روند رسیدگی از طریق روابط عمومی دادگستری استان قزوین به اطلاع اصحاب رسانه و مردم شریف قزوین خواهد رسید و مطمئناً با مسببان و متخلفان در هر مقام و موقعیت، قاطعانه برخورد خواهد شد.

 

دادستان عمومی و انقلاب قزوین در پایان خاطرنشان کرد: متاسفانه اخیراً شاهد اقدامات هنجارشکنانه مشابه در برخی دیگر از اماکن تاریخی و تفریحی استان قزوین بودیم که این موضوع نیز در دستور کار قرار دارد. هر چند اینگونه مسائل زیبنده مردم شریف و ولایتمدار استان قزوین نیست و به دستگاه‌های مربوطه هشدار داده می شود که نسبت به اعمال نظارت های دقیق بر متولیان و بهره‌برداران اقدام نمایند و در غیر این صورت با متخلفین به جهت ترک فعل برخورد خواهد شد.

 

انتهای پیام/۱۰۱۰

ارسال نظرات
پر بیننده ها
آخرین اخبار