مدیرکل زندان‌ها و اقدامات تامینی و تربیتی از آزادی 15 نفر از زندانیان زندان‌های کهگیلویه و بویراحمد خبر داد.
کد خبر: ۹۴۳۴۶۹۰
|
۰۳ خرداد ۱۴۰۱ - ۱۳:۳۶

به گزارش خبرگزاری بسیج کهگیلویه و بویراحمد، منصور بیژنی مدیرزندان های استان با اعلام این خبر افزود: با همکاری مراجع قضایی ،خیرین و نیکوکاران و شکات در دو ماهه سالجاری تعداد 15 نفر از محکومین مالی غیر عمد که مبلغ بدهی آنان بالغ بر ده میلیارد و 800 میلیون تومان بوده است از زندان آزاد و به کانون خانواده بازگشته اند.
وی اظهارکرد: جهت آزادی این تعداد از زندانیان مبلغ 387 میلیون تومان از محل کمکهای ستاد دیه استان و کشور؛ آورده زندانیان محکوم 94 میلیون ، 250 میلیون معرفی به بانک و 156 میلیون تومان نیز اعسار بوده است.
این مقام ارشد زندان های استان با بیان اینکه فرهنگ گذشت در استان ما به یک امر بسیار نیکو و خدا پسندانه مبدل شده ؛ افزود: شکات پرونده های این محکومین نه میلیارد و 900 میلیون تومان از طلب خود را بخشیده اند؛ که این افراد خود از بهترین نیکوکاران و خیرین در امر آزاد سازی زندانیان جرائم غیر عمد حسوب می شوند.
مدیر کل زندان های استان کهگیلویه و بویراحمد تصریح کرد: از آنجائیکه ستاد دیه یک موسسه خیریه غیرتجاری و غیرانتفاعی است، از مسئولان و خیرین نوع‌دوست و نیکوکاران می خواهم تا این ستاد مردم نهاد را در آزادسازی زندانیان جرایم غیرعمد و مالی بیش از پیش یاری نمایند.
بیژنی بیان کرد: هم اکنون 245 زندانی جرایم غیرعمد و محکومین مالی در زندان‌های استان بسر می برند که منتظر کمکهای خیرخواهانه خیرین و نیکوکاران و گذشت شکات می باشند.

ارسال نظرات
آخرین اخبار