خبرهای داغ:
مسئول نمایندگی ولی فقیه در سپاه ناحیه امام حسین(ع) شهرستان بوئین زهرا؛
حجت الاسلام پنجی گفت: خاستگاه حقیقی دولت اسلامی، تحقق عدالت و پیشرفت در جامعه است و عدالت و پیشرفت فقط با شعار دادن محقق نمی شود و باید با عمل در همه ابعاد اجرایی کشور، عدالت و پیشرفت را در این پیچ مهم تاریخی محقق کنیم.
کد خبر: ۹۴۳۴۷۳۶
|
۰۳ خرداد ۱۴۰۱ - ۱۵:۲۱

قزوین_به گزارش خبرنگار خبرگزاری بسیج، حجت الاسلام محمد پنجی، مسئول نمایندگی ولی فقیه در سپاه ناحیه امام حسین(ع) شهرستان بوئین زهرا، در کلاس اخلاق پایوران و سربازان سپاه ناحیه امام حسین(ع) شهرستان بوئین زهرا، به سلامت جسمانی و روحی شخصیت انسان اشاره کرد و گفت: سلامت یکی از بزرگ ترین و مهم ترین سرمایه هر انسانی است و سلامتی انسان، دو بُعد دارد؛ بُعد جسمانی و روحی. انسان به همان مقدار که به سلامت جسمانی خود اهمیت می دهد، باید به سلامت روحی و روانی خود که بحث بسیار گسترده ای دارد، اهمیت بدهد. چرا که؛ سلامت روحی باعث نشاط و فعال بودن جسم انسان می شود.   

وی در ادامه افزود: یکی از دغدغه های همیشگی و مهم در زندگی مشترک خانوادگی، آسایش و آرامش در خانواده است. آسایش و آرامش در زندگی با تشخیص درست و صحیح جایگاه زن و مرد در خانواده محقق می شود، گاهی زن و مرد جایگاه خود را فراموش می کنند، این فراموشی جایگاه، باعث بروز مشکلات در زندگی مشترک می شود.  

حجت الاسلام پنجی، آرامش واقعی و حقیقی را در پرتو معنویت و اخلاق دانست و گفت: روح و جسم انسان از همدیگر تأثیر می پذیرند، اگر روح انسان از مسائل مهم لذت ببرد، به دنبال آن جسم انسان نیز لذت می برد. آرامش واقعی و حقیقی انسان در پرتو معنویت و اخلاق حاصل می شود، بقیه آرامش ها، قطعاً مسکّن موقت هستند و انسان از این مسکّن های موقت لذت موقت می برد و لذت حقیقی و واقعی فقط با معنویت و اخلاق حاصل می شود.    

مسئول نمایندگی ولی فقیه در سپاه ناحیه امام حسین(ع) شهرستان بوئین زهرا، در پایان سخنان خود، به پنچ گام انقلاب اسلامی برای تشکیل تمدن نوین اسلامی اشاره کرد و گفت: انقلاب اسلامی، نظام اسلامی، دولت اسلامی، کشور اسلامی، تمدن نوین اسلامی، پنج مرحله از مراحل انقلاب برای تشکیل تمدن نوین اسلامی هستند و ما فعلاً در مرحله سوم، دولت اسلامی هستیم و خاستگاه حقیقی دولت اسلامی، تحقق عدالت و پیشرفت در جامعه است و عدالت و پیشرفت فقط با شعار دادن محقق نمی شود و باید با عمل در همه ابعاد اجرایی کشور، عدالت و پیشرفت را در این پیچ مهم تاریخی محقق کنیم.

 

انتهای پیام/۱۰۱۰

 

 

 

 

 

ارسال نظرات
پر بیننده ها
آخرین اخبار