سردار معروفی در آیین افتتاح طرح آبرسانی به 63 روستا استان کرمان ؛
فرمانده سپاه ثارالله استان کرمان گفت:از  همه مسئولان درخواست داریم پای کار بیایند تا در روستاها آب پایدار شود و دیگر شاهد تنش آبی نباشیم.
کد خبر: ۹۴۳۴۷۸۹
|
۰۳ خرداد ۱۴۰۱ - ۱۷:۰۲

به گزارش خبرگزاری بسیج از کرمان،آیین افتتاح طرح آبرسانی به 63 روستا از جمله 14 روستای شهرستان شهربابک در راستای پروژه های آبرسانی 409 روستای استان کرمان همزمان با سالروز آزادسازی خرمشهر با حضور فرمانده سپاه ثارالله برگزار شد

فرمانده سپاه ثارالله در این مراسم اظهار کرد: محرومیت زدایی در نظام و سپاه وبسیج به فرمان رهبر معظم انقلاب است که ما فرمان حضرت آقا را به عنوان سرباز عملیاتی می کنیم.

وی افزود: بزرگترین دشمن مردم ایران آمریکا و صهیونیستها هستند و ما هم دشمن آنان هستیم چون آنها با ملت و نظام و آرمان ما دشمن هستند ما هم محکم در برابر آنها ایستاده ایم. اما مهمتر از آن ما دشمن فقر و محرومیت هستیم به همین خاطر تمام توانمان را برای رفع محرومیت گذاشتیم.

سردار معروفی عنوان کرد: ما براساس امر ولی حرکت مبارزه با فقر و محرومیت در قالب جهاد انجام می دهیم و کسی که جهاد می کند به فکر منافع خود نیست بلکه خود را وقف می کند ملجا و تکیه گاه مردم می شود.

فرمانده سپاه ثارالله استان کرمان ادامه داد: ما اعتقاد به کار قرارگاهی داریم تا توانمندی ها افزایش یابد و خطاها کم شود؛ این نگاه اعتقادی ما است.

وی با تاکید بر اینکه استان کرمان جز ۴ استانی است که به شدت دچار تنش آبی هستند توضیح داد: ما با تشکیل قرارگاه در دو حوزه آب روستایی و شهری ورود کردیم؛ در حوزه آب شهری به دنبال انتقال آب خلیج فارس هستیم و در حوزه روستایی تا الان ۴۰۹ روستا را با همکاری آبفا، خیرین، واقف و گروههای جهادی آبرسانی کرده ایم.

این مقام مسئول  با اشاره به اینکه در کل طرح هزار و ۲۵ کیلومتر لوله گذاری انجام شده است، افزود: هزینه آبرسانی ۴۰۹ روستا در مجموع ۸۳ میلیارد تومان است که از طریق واقف، سپاه و دولت (فرمانداری، بخشداری و آبفای شهرستان ها) تامین شده است.

سردار معروفی ادامه داد: در این طرح به ۴۷ هزار و ۹۱۰ خانوار و جمعیت ۱۶۷ هزار و ۸۵۰ نفر آبرسانی شده است.

حسین معروفی اظهار کرد: قرارداد ما در قرارگاهها امام حسن مجتبی(ع) برای آبرسانی به روستاها تعهد سه ساله است اما تلاش داریم ظرف دو سال کار انجام شود.

فرمانده سپاه ثارالله استان کرمان خاطر نشان کرد:از  همه مسئولان درخواست داریم پای کار بیایند تا در روستاها آب پایدار شود و دیگر شاهد تنش آبی نباشیم.

 

ارسال نظرات
پر بیننده ها
آخرین اخبار