خبرهای داغ:
قزوین_سرهنگ حیدری گفت: امروز پیروزی های محور مقاومت برگرفته از فتح الفتوحاتی همچون آزادسازی خرمشهر است و در نبرد عرصه اقتصادی که بخش دیگری از توطئه دشمنان است، باید با همان فرهنگ دفاع مقدس با دشمن مقابله کنیم.
کد خبر: ۹۴۳۵۳۱۷
|
۰۵ خرداد ۱۴۰۱ - ۱۱:۵۶

سرهنگ پاسدار علیرضا حیدری، فرمانده سپاه امام حسن مجتبی(ع) قزوین، در گفتگو با خبرنگار خبرگزاری بسیج به مناسبت سوم خرداد سالروز آزادی و فتح خرمشهر بیان کرد: سوم خرداد روز آزادی خرمشهر در عملیات بیت المقدس است که بعد از ۵۷۸ روز اسارت شهر خرمشهر و حدود ۱۹ ماه مقابله جبهه حق با جبهه کفر، به دست رزمندگان غرور آفرین بسیج و سپاه و ارتش جمهوری اسلامی ایران و کمیته مقاومت مردمی آزاد شد.

وی گفت: آزادسازی خرمشهر طی عملیات بیت المقدس، نقطه عطفی در تاریخ کشور عزیزمان بود. دشمنان با تمام اتحاد و همدلی و ظرفیت و تجهیزات نظامی علیه انقلاب اسلامی ایران که انقلابی نوپا بود، اقدام کرده بودند که با آزادی خرمشهر شرایط جنگ تغییر یافت.

سرهنگ حیدری عنوان کرد: فتح های مختلفی در عملیات‌های مختلف نصیب رزمندگان ما و ملت شریف ایران شد که این پیروزی ها موجب دشمن عقب نشینی شد و این نکته عملا به جهان ثابت شد که مردم عزیز ایران اسلامی در مقابل تهدیدات، حتی یک وجب خاک وطن را به دشمنان واگذار نخواهند کرد.

فرمانده سپاه امام حسن مجتبی(ع) قزوین در ادامه عنوان کرد: در فتح خرمشهر ما دیدیم که هزاران اسیر از کشور های مختلف پشتیبانی نظامی ادواتی و مالی و حتی سیاسی در سازمان جهانی به عراق تعلق گرفت اما رزمندگان ما با دست خالی و توکل به خدا بر جنگ غالب شدند و بعد از جریان فتح خرمشهر، در عرصه های مختلف، پیروزی های بزرگی که جرقه اصلی کار در عملیات بیت المقدس بود نصیب ملت ما شد.

وی افزود: ما با توانمندی های خودمان در تجهیزات، امکانات، آموزش ها و سازماندهی گردان ها و در کنار این مولفه ها با تقوا و معنویت موجود در میدان نبرد، بر دشمنان چیره شدیم آزادسازی خرمشهر، اوج معنویت رزمندگان اسلام بود.

فرمانده سپاه امام حسن مجتبی(ع) قزوین در پایان گفت: امروز پیروزی های محور مقاومت برگرفته از فتح الفتوحاتی همچون آزادسازی خرمشهر است. امروز هم در نبرد عرصه اقتصادی که بخش دیگری از توطئه دشمنان است، باید با همان فرهنگ دفاع مقدس با دشمن مقابله کنیم.

انتهای پیام/۱۰۱۰

ارسال نظرات
پر بیننده ها
آخرین اخبار