فرمانده کلانتری 12 شهرستان نجف آباد گفت: داشتن سواد رسانه ای و شناخت درست فضای مجازی لازمه مصون ماندن در برابر تهدیدات و بهره مندی از محاسن آن می باشد.
کد خبر: ۹۴۳۷۴۳۵
|
۱۶ خرداد ۱۴۰۱ - ۱۳:۱۸

به گزارش خبرگزاری بسیج از نجف آباد، به همت پایگاه مقاومت سردار شهید حاج قاسم سلیمانی حوزه مقاومت بسیج امام حسین علیه السلام ناحیه شهرستان نجف آباد، جلسه آموزشی با موضوع آشنایی با آسیب های فضای مجازی در هفته کرامت در مسجد محمد مصطفی (صل الله علیه) برگزار شد.
کارشناس مسایل فرهنگی اجتماعی در این نشست ضمن تشریح معایب و محاسن فضای مجازی، گفت: این فضا مانند شمشیر دولبه ای است که هم معایب و هم مزایای بسیاری دارد.
سرگرد ارزانی بیان داشتن سواد رسانه و شناخت این فضا را لازمه مصون ماندن در برابر تهدیدات و بهره مندی از محاسن آن عنوان کرد.
وی در ادامه به آسیب‌های بحران‌های نوپدید اشاره کرد و گفت: نگاه غیر واقع بینانه به مسائل اجتماعی، افزایش خانواده‌های تک سرپرست، کاهش وابستگی فرزندان به خانواده، افزایش فرار از خانه و کم شدن زمینه ازدواج دختران و پسران از آسیب‌های فضای مجازی است.
همانگونه که مقام معظم رهبری فرمودند اهمیت فضای مجازی به اندازه اهمیت انقلاب اسلامی است و از این بابت فضای مجازی نیازمند حضور موثر و هوشمند جوانان انقلابی است.
وی در پایان خاطر نشان کرد: بسیاری از آسیب های اجتماعی ناشی از حضور ناآگاهانه و بی برنامه در فضای مجازی است؛ لذا دانش خود را درباره فضای مجازی به‌روز کنید و شناخت و بصیرت خود را ارتقا دهید  

ارسال نظرات
پر بیننده ها
آخرین اخبار