نماینده مردم مناطق جنوبی استان بوشهر در مجلس بر توجه صنایع پتروشیمی به مناطق پیرامونی تأکید کرد و گفت: مردم انتظار دارند از درآمد ۱۰ هزار میلیارد تومانی هر مجتمع نیم درصد آن به منطقه اختصاص یابد.
کد خبر: ۹۴۳۷۵۰۴
|
۱۶ خرداد ۱۴۰۱ - ۱۰:۲۲

به گزارش خبرگزاری بسیج از بوشهر، حجت‌الاسلام موسی احمدی صبح امروز در آیین شکوه مهربانی، با قدردانی از تلاش مسئولان صنایع پتروشیمی جم در توجه به مناطق پیرامونی اظهار داشت: مجتمع پتروشیمی جم برای تحقق مطالبات مردم گام‌های بلند و مؤثر برداشته است.

نایب رئیس اول کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه اقدام مواساتی این صنعت در دهه کرامت، نشان از الگوپذیری و دنباله‌روی اهل بیت (ع) در رسیدگی به نیازمندان دارد افزود: واقعیت این است که مناطق پیرامونی دل خوشی از صنعت ندارند و به سبب بی‌توجهی برخی مدیران صنعت به همزیستی مسالمت‌آمیز با مردم، بین آن‌ها بیگانگی و جدایی ایجاد شده بود.

نماینده مردم کنگان، دیر، عسلویه و جم در مجلس شورای اسلامی، همدلی و همراهی صنعت و مردم را مورد تأکید قرار داد و بیان کرد: با مدیریت جدید شورای راهبردی پتروشیمی‌ها، همزیستی مسالمت‌آمیز و توجه به مطالبات مردم و دغدغه‌های نمایندگان و سایر مدیران استان بوشهر، در حال شکل‌گیری است.

وی امنیت پایدار منطقه پارس جنوبی را از وجود مردم مناطق پیرامونی دانست و بیان کرد: اگر مردم منطقه صنعت را از خود بدانند، تا پای جان از آن حراست می‌کنند.

احمدی با بیان اینکه نمایندگان مجلس شورای اسلامی توجه به اشتغال و اقتصاد منطقه یکی از مطالبات مردم از مجتمع‌های پتروشیمی است گفت: نمایندگان مجلس فکر می‌کنند ما در جنوب استان بوشهر با این حجم بالای صنایع، مشکل اشتغال و نیازمند نداریم، درحالی که هنوز این ۴ شهرستان ثروتمند کشور با مشکلات زیادی در حوزه اشتغال روبه‌رو هستند.

نماینده مردم کنگان، دیر، عسلویه و جم در مجلس شورای اسلامی، بر توجه به مطالبات مردم منطقه تأکید کرد و افزود: باید در جهتی حرکت کرد که با اشتغال نیازمندان در صنعت، نه تنها در جنوب استان خانواده نیازمندی نداشته باشیم، بلکه در همه استان چنین وضعیتی شاهد باشیم و کمک‌های معیشتی به سایر استان‌ها ارسال شود.

نماینده مردم مناطق جنوبی استان بوشهر در مجلس به نقش مهم صنایع پتروشیمی در اقتصادی کشور پرداخت و بر توجه این صنایع به مناطق پیرامونی تأکید کرد و گفت: در منطقه پارس جنوبی ۲۴ مجتمع پتروشیمی فعال است که مردم انتظار دارند از درآمد ۱۰ هزار میلیارد تومانی هر مجتمع نیم درصد آن به منطقه اختصاص یابد و حداقل نیمی از کارکنان صنایع منطقه پارس جنوبی از افراد بومی باشند.

نماینده مردم جنوب استان بوشهر در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه برخی مدیران متأسفانه درک درستی از شرایط منطقه ندارند تصریح کرد: با این نگاه ارزشمند پتروشیمی جم و استخدامی‌های آتی، امید می‌رود در ۲ سال آینده دغدغه اشتغال و مسئولیت‌های اجتماعی رفع شود و بتوانیم حق مردم را ادا کنیم.

انتهای پیام/

ارسال نظرات