تبریز- رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی استان آذربایجان شرقی از تشکیل ستاد هفته بازخوانی و افشای حقوق بشر آمریکایی خبر داد.
کد خبر: ۹۴۳۸۶۱۱
|
۲۲ خرداد ۱۴۰۱ - ۰۹:۴۶

به گزارش خبرگزاری بسیج از آذربایجان شرقی، حجت الاسلام اسکندری با اشاره به اهمیت و حساسیت موضوع حقوق بشر در عصر حاضر، افزود: حقوق بشــر و توجه به کرامت و حیثیــت ذاتی انســانها یکی از مهمترین موضوعات مورد توجه حقوق بین الملل در جهان امروز است و در کنار امنیــت و صلح و همکاری های اقتصــادی و اجتماعــی و... مطرح میشــود که موجب تقویت بینان و اساس جهانی شدن می باشد.

وی گفت: لکن در عصر معاصر حقوق بشر همواره مسأله ای است که همیشه دستاویزی برای قدرت های بزرگ بوده تا به وسیله آن کشورهای مستقل را تحت فشار قرار دهند و به اهداف سلطه گرانه خود برسند.

حجت الاسلام اسکندری با بیان این نکته که استکبار جهانی همواره از موضوع حقوق بشر سوء استفاده نموده، درحالی که خود بزرگترین ناقض حقوق بشر در جهان است؛ اضافه کرد: هفته دوم تیر در تاریخ جمهوری اسلامی ایران، هفته‌ای پرحادثه است و با ورق زدن تقویم به رویدادهایی بر میخوریم که هر یک از آنها به تنهایی برای اثبات استفاده ابزاری استکبار جهانی از واژه حقوق بشر کافی است.

وی جنایاتی از قبیل ترور و سوء قصد به مقام معظم رهبری در 6تیر سال 1360، بمباران شیمیایی سردشت در 8تیر سال 1366، فاجعه هفتم تیر و انفجار دفتر مرکزی حزب جمهوری اسلامی و به شهادت رساندن شهید مظلوم آیت الله دکتر بهشتی و جمعی از یاران انقلاب اسلامی در سال 1360، به شهادت رساندن آیت الله صدوقی در 11تیر سال 1361 و حمله به هواپیمای مسافربری ایران در خلیج فارس و به شهادت رساندن 290 نفر زن و مرد و کودک بی گناه در 12تیر سال 1367 را نمونه ای از حقوق بشر آمریکایی توصیف کرد و گفت: برخی از این اقدامات وحشیانه و غیرانسانی مستقیم از سوی آمریکا انجام شده است و برخی دیگر نیز از سوی گروهها و رژیمهای مورد حمایت آمریکا و کشورهای اروپایی بوقوع پیوسته است.

حجت الاسلام اسکندری تأکید کرد: البته اینها تنها گوشه ای از هزینه‌هایی است که مردم ایران برای انقلابشان پرداخته‌اند و اگر بخواهیم در مورد 17 هزار شهیدی که در اقدامات تروریستی دشمنان انقلاب به شهادت رسیدهاند، صحبت کنیم چند کتاب می‌توان منتشر کرد.

وی به تبیین نامگذاری هفته دوم تیرماه با عنوان بازخوانی و افشای حقوق بشر آمریکایی پرداخت و افزود: از همین رو به نظر می رسد توجه مقام معظم رهبری نسبت به نامگذاری یک هفته در طول سال تحت عنوان هفته «حقوق بشر آمریکایی» تاثیر قابل توجهی در یادآوری حجم انبوهی از سوابق ضد بشری دولت آمریکا در ایران و جهان خواهد داشت و بر همین اساس ششم تا دوازدهم تیرماه با عنوان «هفته بازخوانی و افشای حقوق بشر آمریکایی» نامگذاری شده تا جنایات بیشمار این جرثومه فساد در دنیا تبیین و افشا شود.

رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی استان برنامه ریزی برای اجرای برنامه های مختلف تبیینی و تحلیلی اعم از همایش، نشست تخصصی، میزگرد، مراسم بزرگداشت، مسابقات مختلف علمی، ادبی، هنری و ...، برگزاری نمایشگاههای مختلف را از جمله اقدامات ستاد هفته بازخوانی و افشای حقوق بشر آمریکایی در استان آذربایجان شرقی عنوان کرد و افزود: هم افزایی با نهادهای عضو شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی بویژه رئیس کل دادگستری استان برای اجرای این برنامه ها در دستور کار این ستاد قرار دارد.

ارسال نظرات
آخرین اخبار