در راستای آشنایی نسل جوان با شهدا در کوچه ها و معابر سومین حرم؛
رئیس سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری شیراز گفت: ۱۸۰۰ تابلو معرفی شهید در معابر شهری شیراز در راستای آشنایی نسل جوان با شهدا در کوچه‌ها و معابر سومین حرم نصب می‌شود.
کد خبر: ۹۴۳۸۸۳۰
|
۲۳ خرداد ۱۴۰۱ - ۰۹:۲۳

به گزارش خبرگزاری بسیج از فارس، مصطفی مشفقیان رئیس سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری شیراز شامگاه  گذشته در آیین رونمایی از آغاز طرح نصب تابلو معرفی شهداء در معابر و کوچه‌های شهر شیراز اظهارداشت: این اقدام حاصل اراده و حمایت شورای اسلامی شهر شیراز ، شهرداری و سازمان سیما و منظر است که از تابلوهای پیوست معابر شهری که به نام شهداء مزین می باشند، رونمایی خواهد شد.

وی افزود: این اقدام در راستای آشنایی نسل جوان ما با شهدایی است که در کوچه و معابر این شهر زندگی می‌کنند چراکه از این کوچه‌هاست که می‌توان نشان بهشت را یافت و رسالت الهی را به جای آورد.

مشفقیان با اعلام اینکه این اقدام به زودی در سراسر شهر شیراز اجرا می‌شود، گفت: در این خصوص در 1800 کوچه، خیابان و معبری که به اسم شهداء نامگذاری شده است ظرف مدت 10 ماه آینده، نصب تابلوهای معرفی شهداء انجام می‌شود.

معاون شهردار شیراز اضافه کرد: امید است این اقدام سرآغازی باشد تا ما برای پاسداشت مقام شهید و شهادت در سطح شهر شیراز تلاش‌های بیشتری داشته باشیم و اقدامات بیشتری را با حمایت شورای اسلامی شهر شیراز تعریف و اجرا کنیم تا شهر بیش از پیش رنگ و بوی شهدایی به خود بگیرد.

در این مراسم همچنین افسانه خواست خدایی نائب رئیس کمیسیون فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شورای اسلامی شهر شیراز در این مراسم اظهار کرد: براساس فرمایشات مقام معظم رهبری عظمت زنده نگه داشتن نام و یاد شهداء کمتر از شهادت نیست.

وی افزود: در راستای اجرای این اقدام در تلاشیم تا نامگذاری‌هایی در تمام نقاط شهر شیراز در قالب نصب تابلوها، عکس و تاریخچه ای از شهداء در معابر انجام شود.

لازم به ذکر است در این مراسم کوچه 81 خیابان قصردشت تابلو معرفی مشخصات شهید سید محمد حسین سراج که خانواده وی در آن ساکن هستند، نصب شد.

انتهای پیام/

ارسال نظرات
پر بیننده ها
آخرین اخبار