هِناس فیلمی به کارگردانی حسین دارابی و برداشتی آزاد از یک داستان واقعی در دل تاریخ معاصر است که به زوایای زندگی پرتلاطم داریوش رضایی‌نژاد از شهدای ترور دانشمندان هسته‌ای، همسر و فرزندش آرمیتا می‌پردازد.
کد خبر: ۹۴۳۹۱۷۴
|
۲۵ خرداد ۱۴۰۱ - ۱۰:۱۶
درباره فیلم سینمایی هِناس + تریلر
 

فیلم هِناس که به زندگی عاشقانه شهید رضایی نژاد با همسر خود می پردازد که در تاریخ ۱ مرداد ۱۳۹۰ در مقابل منزلش به شهادت رسید این شهید که یکی از نوابغ هسته ای ایران بود در مقابل منزلش به شکل دردناکی با ضرب گلوله به شهادت رسید در این فیلم مریلا زارعی نقش همسر داریوش رضایی نژاد را بازی می کند و بهروز شعیبی نیز نقش شهید رضایی نژاد را هنرنمایی می کند.

شاید در نگاه نام فیلم برای کاربر و تماشاگر کمی نامفهوم به نظر برسد که معنی هِناس چیست در واقع در زبان کردی هناس به معنی دختر و نفس است و یکی از اسم های زیبای کردی می باشد که در ادامه به شما خواهیم گفت دلیل نام گذاری فیلم به چه علت است  شاید برای خیلی از تماشاگران زمانی به سینما بروند و داستان را فقط یک فیلم عاشقانه و درام ببیند اما داستان این فیلم بر اساس زندگی نامه شهید داریوش رضایی‌نژاد دانشجوی دکترای مهندسی برق دانشگاه صنعتی خواجه نصیرالدین طوسی می باشد و کارگردان سعی بر اینکه در مدت 100 دقیقه زندگی این شهید را در 8 سال آخر این شهید با همسر خود روایت کند.

فیلم هِناس محصول سال 1400 کشور ایران به کارگردانی حسین دارابی که این فیلم دومین تجربه کارگردانی دارایی بعد از فیلم محصلت می باشد،او در فیلم اول خود توانست در جشنوراه فیلم فجر دیپلم افتخار را نصیب خود کند و در اولین تجربه کارگردانی خود توانست تجربه های فراوانی را کسب نماید، اولین فیلم به نام دارایی در سال 1399 به نمایش عموم در جشنوراه فجر درامد و توانست در 7 رشته مختلف نامزد دریافت جایزه شود و موفق به کسب 2 دیپلم افتخار در آن جشنوراه گردید.

در فیلم هِناس نویسندگی داستان و فیلم نامه نیز به صورت مشترک بر عهده احسان ثقفی و مهدیه عین‌اللهی می باشد و تهیه کنندگی فیلم نیز بر عهده محمدرضا شفاه می باشد.

این فیلم برای اولین بار در بهمن ماه 1400 در چهلمین دوره جشنواره فیلم فجر به نمایش عمومی درامد در این فیلم هنرمندانی همچون مریلا زارعی ، بهروز شفیعی ، وحید رهبانی ، سیاوش طهمورث ، سولماز غنی ، امین میری هنرنمایی می کنند.

تهیه کنندگان : محمدرضا شفاه
نویسندگان : احسان ثقفی ، مهدیه عین‌اللهی
موسیقی : فردین خلعتبری
مدت زمان : 100 دقیقه


ارسال نظرات
آخرین اخبار