رئيس سازمان بسیج رسانه گیلان گفت: تبیین ابعاد شخصیتی شهید خوش سیرت مورد تاکید است
کد خبر: ۹۴۳۹۴۵۱
|
۲۷ خرداد ۱۴۰۱ - ۰۲:۴۷

 

 

 

به گزارش خبرگزاری بسیج از آستانه اشرفیه، سرهنگ حمید یحیی پور فرمانده سپاه آستانه اشرفیه در نشست با خبرنگاران با موضوع بزرگداشت شهید خوش سیرت، اظهار کرد: شهید خوش سیرت متعلق به همه ملت ایران بویژه گیلانیان بوده و این شهید بزرگوار صرف نظر از رده‌های نظامی به عنوان یک انسان وارسته، عارف و اخلاق‌مدار مشهور بود.
وی ایثار و فداکاری را یکی از خصایص بارز شهدا برشمرد و افزود: در مسیر توسعه جامعه نیز باید ابعاد کوچک‌تری از ایثار شهدا وجود داشته باشد و برخی افراد از خواسته‌های خود بگذرند تا اخلاق‌مداری حفظ شود.
فرمانده سپاه آستانه اشرفیه با اشاره به نقش و ویژگی‌های شخصیتی شهید مهدی خوش‌سیرت، اضافه کرد: شهید خوش‌سیرت مردی دلیر، با ایمان، با خدا و اهل تقوا و پرهیزکار بوده و می‌تواند الگویی مناسب برای جوانان تبدیل شود.
سرهنگ یحیی پور شهید خوش‌سیرت را دلداده پروردگار معرفی کرد و گفت: شهید خوش سیرت دلداده جهاد بوده و همواره به دنبال شهادت می‌گشت، زیرا در مکتب اهل‌بیت پرورش یافته بود.
وی با تاکید بر لزوم توجه به فرهنگ شهادت در جمهوری اسلامی، افزود: علیرغم تمام توطئه‌ها، انقلاب اسلامی به مسیر خود ادامه داده و در حال زمینه‌سازی برای ظهور حضرت مهدی (عج) و پایه‌ریزی تشکیل تمدن نوین اسلامی است.
فرمانده سپاه آستانه اشرفیه با اشاره به اهداف برپایی مراسم یادواره شهدا، بیان کرد: بازخوانی، تبیین و ترویج فرهنگ ایثار و شهادت از مهم‌ترین اهداف برپایی محفل یادواره شهدا است.
یحیی پور با بیان اینکه شهید خوش سیرت عمود خیمه جبهه انقلاب بود، گفت: این شهید یک فرمانده نظامی نبود بلکه فرمانده عارفی بود که شناخت از ایدئولوژی و مکتب داشت و ابعاد معنوی او بر ابعاد نظامی اولویت داشت.
وی تأکید کرد: خبرنگاران با ابزار رسانه شخصیت شهید خوش سیرت را به تصویر بکشند و به نسل جوان معرفی کنند.

بیان ابعاد شخصیتی شهید خوش سیرت
رئیس سازمان بسیج رسانه استان گیلان در این نشست با بیان اینکه امروز زنده نگه داشتن یاد شهدا کمتر از شهادت نیست، گفت: کاری که شما خبرنگاران در حوزه رسانه انجام می‌دهید یک کار زینبی است کار حسینی را شهدا انجام دادند امروز نباید این پرچم روی زمین بماند.
مهدی پارسا با اشاره به تلاش‌های دشمن در راستای ضربه زدن به نظام اسلامی، اضافه کرد: امروز دشمنان انقلاب، نظام و دین تلاش می‌کنند که ابعاد دینی و معنوی را از نسل های فعلی و بعدی بگیرند وظیفه داریم که برای پاسداشت یاد و خاطره شهدا هرچه که در توان داریم در طبق اخلاص قرار بدهیم.
وی با اشاره به اینکه هنوز ابعاد شخصیتی شهید خوش سیرت برای خیلی مشخص نشده است، افزود: باید با ابزار رسانه و تولید محتوا، ابعاد شخصیتی شهدا را برای نسل جدید بازگو کنیم.

شهید خوش سیرت طی دوران دفاع مقدس در عملیات‌هایی چون طریق‌القدس، فتح المبین، بیت‌المقدس، رمضان، مسلم بن عقیل، محرم، والفجر ۴، والفجر ۶، هورالعظیم، قدس، بدر، والفجر ۸، کربلای ۲، کربلای ۴، کربلای ۵، نصر ۴ حضور داشت و در مجموع ۱۳ بار در این عملیات‌ها مجروح شد.
شهید خوش‌سیرت مسئولیت‌های خود را در جبهه از فرماندهی دسته آغاز و پس از گروهان و گردان با رشادت و مدیریتی که از خود نشان داد؛ به فرماندهی تیپ دوم محرم و جانشین لشگر قدس گیلان منصوب شد که سرانجام نیز پس از هشت سال حضور در جبهه در عملیات نصر ۴ در فتح ماووت عراق در تاریخ ششم تیرماه ۱۳۶۶ به مقام شهادت نائل شد و در کنار دو برادر شهید خود به نام‌های رضا و حسین خوش‌سیرت در گلزار شهدای آستانه‌اشرفیه به خاک سپرده شد

ارسال نظرات
آخرین اخبار