کنگره معلمان انقلاب اسلامی استان کهگیلویه وبویراحمد با حضور جمعی از مسئولان و فرهنگیان سراسر استان در یاسوج برگزار شد.
کد خبر: ۹۴۳۹۸۴۱
|
۲۹ خرداد ۱۴۰۱ - ۱۷:۲۲

به گزارش خبرگزاری بسیج کهگیلویه و بویراحمد، کنگره معلمان انقلاب اسلامی استان کهگیلویه وبویراحمد پیش از ظهر امروز با حضور مدیرکل آموزش و پرورش و معاونین ، فرمانده سپاه فتح ، نماینده ولی فقیه در کهگیلویه و بویراحمد، مسئول سازمان بسیج فرهنگیان سپاه فتح و جمعی از معلمان سراسر استان در یاسوج برگزار شد .

در کنگره معلمان انقلاب اسلامی استان کهگیلویه وبویراحمد مطرح شد: عزت خواه :معلم باید تولید کننده فکر باشد/ سردار خرم دل: شان و منزلت معلم باید حفظ شود/ آیت الله حسینی: نقش معلمان در جهاد تبیین بسیار مهم است

مدیرکل آموزش و پرورش کهگیلویه و بویراحمد در این آیین ضمن خیرمقدم به حاضرین با اشاره اینکه همه باید در پناهگاه تعلیم و تربیت قرار گیریم گفت: معلم به تعبیر سند بنیادین باید مربی باشد و تفاوت معلم و مربی این است که معلم در سطح فضای مدرسه فکر می کند و مربی در سطح فضای جامعه.

حسنعلی عزت خواه در ادامه به چند ویژگی معلم تراز انقلاب اسلامی اشاره کرد و افزود:معلم باید تولید کننده فکر باشد و امروز بزرگترین وظیفه در فضای مجازی بعهده معلمین است اما متاسفانه می بینیم که معلمان تنها در این فضا فوروارد هستند.

وی دومین ویژگی معلم تراز انقلاب اسلامی را بصیرت دانست و گفت : بصیرت یعنی خردورزی و نگاه چندبعدی به مسایل و از منظر روانشناسی نگاه شش بعدی به مسایل است.

عزت خواه ابراز داشت: معلم باید براساس ظواهر قضاوت نکند و توانایی تحلیل و نقد داشته باشد و نقد منصفانه را در پرتو امر به معروف و نهی از منکر بپذیرد. 

مدیرکل آموزش و پرورش کهگیلویه و بویراحمد گفت: مهمترین مسئله جهاد تبیین بر عهده معلمان بوده و این امر را باید همانطوری که مد نظر مقام معظم رهبری است جلو ببریم .

عزت خواه، هویت بخشی به جامعه را از دیگر ویژگی های معلم تراز انقلاب اسلامی و مورد تاکید رهبر انقلاب عنوان کرد و افزود: موضوع هویت بخشی را باید جدی بگیریم زیرا دشمنان می خواهند بین اسلامیت و ایرانیت فاصله بیندازند. 

این مسئول ابراز داشت: اقدام به موقع از دیگر ویژگی های معلم تراز انقلاب است و حکم انقلاب را دارد و نباید روحیه جهادی و نگاه مدبرانه به شناخت ها و ضرورت ها در جامعه را از دست بدهیم. 

وی ادامه داد: در حادثه عاشورا برخی به موقع اقدام نکردند و مردود شدند و امروز نیز ساکتین مردودین انقلاب هستند.

در کنگره معلمان انقلاب اسلامی استان کهگیلویه وبویراحمد مطرح شد: عزت خواه :معلم باید تولید کننده فکر باشد/ سردار خرم دل: شان و منزلت معلم باید حفظ شود/ آیت الله حسینی: نقش معلمان در جهاد تبیین بسیار مهم است

فرمانده سپاه فتح کهگیلویه و بویراحمد نیز از دست اندرکاران این کنگره تقدیر کرد و گفت: برگزاری این کنگره اقدامی بجاست و هدفگذاری دقیقی صورت گرفته است. 

سردار حمید خرم دل در ادامه با اشاره به اینکه فرهنگیان و دانش آموزان عزیز در طول دوران هشت سال دفاع مقدس تاکنون سهم بسیار بالا و ارزشمندی داشته اند، گفت:وجود چهار هزار معلم و ۳۶ هزار دانش آموز شهید در کشور مایه مباهات و افتخار است.

وی ابراز داشت : در غرب آسیا همواره جمهوری اسلامی ایران مورد تهاجم همه جانبه قرار گرفته و منطقه ما نسبت به سایر نقاط عالم درگیر جنگ و خونریزی و توطئه است که دلایلی دارد.

خرم دل بیان کرد: دلیل نخست این است که منطقه غرب آسیا خواستگاه ادیان الهی بوده و همه پیامبران الهی که می شناسیم از این منطقه ظهور کرده اند.

وی افزود: دومین دلیل این است که به لحاظ اقتصادی در هیچ جای عالم این اندازه ذخیره معدنی و طبیعی وجود ندارد. 

فرمانده سپاه فتح به موقعیت جغرافیایی منطقه غرب آسیا اشاره کرد و گفت: در صورتی که کانال سوئز و یا تنگه هرمز بسته شود صادرات کشورها با مشکل جدی مواجه خواهد شد .

وی ادامه داد: با توجه به نکات گفته شده تمام جنگ بین قدرت ها برای استیلای بر منطقه غرب آسیا است و کشور ایران در ادوار مختلف سرشار از خودتحقیری، خودزنی و نفوذ بوده است.

فرمانده سپاه فتح ابراز داشت:ما در منطقه مرزی شمالغرب ۱۲ پایگاه به طول ۴۰ کیلومتر داریم و زمانی که به میله های مرزی که نصب کرده اند می نگری مایه تعجب است زیرا از نفت و مواد معدنی خبری نیست و بخشی از مرزها در کشور دیگر قرار گرفته که این موضوع به منظور ایجاد اختلاف بین کشورها طراحی شده است.

خرم دل گفت: امروز بسیاری از سلبریتی ها و اساتید مایه تحقیر شده اند و حتی فیلمسازان برای تحقیر کردن فیلم می سازند. 

وی تاکید کرد: در جمهوری اسلامی هرجایی که اشکالی بوجود بیاید ناشی از نفوذ است.

خرم دل به توانمندی های جمهوری اسلامی در حوزه صنعت دفاعی اشاره کرد و گفت: در این صنعت روی پای خودایستاده ایم و در دهان دشمن زده ایم و در سوریه، عراق و یمن محور مقاومت استکبار رابه ستوه آورده است.

وی تصریح کرد: در هر جا که جلوی نفوذ گرفته شد و جریان و تفکر انقلابی میدان دار بود قله های پیشرفت را طی کرده ایم. 

فرمانده سپاه فتح گفت :آمریکا تا پیش از پیروزی انقلاب اسلامی بر هر جایی استیلا داشت و بعد از انقلاب هژمونی آمریکا در دنیا فرو ریخت. 

سردار خرم دل افزود: امروز دنیای استکبار یک جنگ ترکیبی تمام عیار در حوزه های مختلف فرهنگی، اقتصادی، اجتماعی، سیاسی و ... را علیه ایران اسلامی آغاز کرده است .

وی گفت: جمهوری اسلامی هر چقدر قدرتمندتر می شود و دشمن را به عقب می راند دشمن نیز گستاخ تر شده است .

خرم دل افزود: امروز استکبار با تمام قوا در مقابل جمهوری اسلامی ایستاده است .

وی در ادامه به مطالبات صنفی معلمان اشاره کرد و گفت: در حوزه فرهنگیان یک مطالبه به حق در حوزه حقوق و معیشت آنهاوجود دارد که این مشکلات مانع انجام رسالت این قشر فرهیخته می شود.

خرم دل افزود: شان و منزلت معلم باید حفظ شود اما تاکنون به این موضوع توجهی نشده است و دولت باید کمک کند که این مسایل صنفی حل شود.

وی گفت: امروز حضور معلمان در این کنگره یک پیام برای انقلاب است زیرا با وجود تمامی مشکلات و اعتراضات در این همایش حاضر شده اند و پای آرمان ها ایستاده اند.

خرم دل بیان کرد: وظیفه آموزش و پرورش و فرهنگیان این است که غرور ملی و امید را بین دانش آموزان تقویت کند. 

وی در پایان گفت: امروز مهمترین ابزار دشمن در داخل کشور ارازل و اوباش هستند و شهید خدایی نیز بدست آنها به شهادت رسید. 

در کنگره معلمان انقلاب اسلامی استان کهگیلویه وبویراحمد مطرح شد: عزت خواه :معلم باید تولید کننده فکر باشد/ سردار خرم دل: شان و منزلت معلم باید حفظ شود/ آیت الله حسینی: نقش معلمان در جهاد تبیین بسیار مهم است

نماینده ولی فقیه در کهگیلویه و بویراحمد نیز در این کنگره گفت: معلم جایگاه ویژه ای در نظام آفرینش دارد.

آیت الله سید نصیر حسینی افزود: جهل و نادانی کلید همه شرارت ها و بدبختی هاست و همه سختی هایی که انسان در دنیا و آخرت متحمل می شود ناشی از این موضوع است.

وی ابراز داشت: از گذشته های خیلی دور نیز انسان ها به دلیل جهالت و نادانی در رفاه و آرامش نبودند و از ظرفیت ها مختلف به خوبی استفاده نمی کردند و در مسایل معنوی نیز از این قاعده مستثنی نیستند.

حسینی گفت: اگر انسان تحت تعلیم و تربیت قرار گیرد دانا می شود و می تواند علاوه بر خواندن و نوشتن ،اولیای الهی را نیز به خوبی بشناسد.

امام جمعه یاسوج افزود: رشد و شکوفایی انسان ها در عرصه های مختلف محصول علم و دانش است و این موضوع بدست معلمان محقق می شود.

حسینی ابراز داشت : خداوند متعال به معلمان جایگاه رفیع عنایت کرده است و به عده ای توفیق داده تا در این مسیر حرکت کنند.

وی گفت: در طول تاریخ با وجود اینکه سخن انبیا الهی منطقی و علمی بوده است اما طرفداران آنها کم بوده اند که این امر ناشی از جهل مردم است.

حسینی در ادامه با بیان اینکه انقلاب اسلامی را خردمندان و فرهیختگان این کشور بوجود آوردند، گفت: نقش معلمان در شکل گیری انقلاب اسلامی بسیار حایز اهمیت است. 

وی افزود : در دوران دفاع مقدس و تمامی راهپیمایی ها و مسایل کشور معلمان و دانش آموزان در خط مقدم بوده اند و نقش آنها حیاتی و راهبردی است.

حسینی بیان کرد: دشمن تلاش زیادی برای گسترش نارضایتی ها و ایجاد چالش در کشور از خود نشان داد اما با این وجود پیشرفت های معجزه آسایی در جمهوری اسلامی ایران شکل گرفته است. 

نماینده ولی فقیه در کهگیلویه و بویراحمد گفت: همه توطئه های دشمنان به خاطر پیشرفت های انقلاب اسلامی است. 

وی ابراز داشت: نقش معلمان در جهاد تبیین و بیان دستاوردها و شکوه انقلاب اسلامی بسیار مهم است.

مسئول سازمان بسیج فرهنگیان سپاه فتح استان کهگیلویه و بویراحمد نیز گفت: کنگره معلمان انقلاب اسلامی استان با مشارکت آموزش و پرورش و سازمان بسیج فرهنگیان و شرکت فرهنگیان سراسر استان برگزار شد.

سرهنگ جاماسب بهمنیار افزود: کنگره سراسری معلمان انقلاب اسلامی نیز در نیمه اول تیرماه در تهران با حضور رؤسای قوا نیز برگزار خواهد شد که معلمانی از شهرستانها ومناطق نیز در این کنگره شرکت خواهند کرد.

ارسال نظرات
آخرین اخبار