فرمانده سپاه قدس گیلان با اشاره به ولایتمداری و اطاعت شهدا از ولی زمان، گفت: نقش موثر مکتب امام خمینی در تربیت نیروهای بسیجی و جهادی غیر قابل انکار است.
کد خبر: ۹۴۴۰۰۵۲
|
۳۰ خرداد ۱۴۰۱ - ۲۳:۱۰

 

 

نقش موثر مکتب امام خمینی در تربیت نیروهای بسیجی و جهادی

به گزارش بسیح، سردار محمد عبدالله‌پور در حاشیه دیدار با خانواده شهید مدافع حرم «مرتضی حسین‌پور شلمانی» در جمع خبرنگاران با بیان اینکه در مراسم یادواره شهدا باید ویژگی‌های خاص آنان برای جوانان بازگو شود، اظهار کرد: شهدای ما با شناخت امام زمان (عج) خود به او یاری رساندند و ثابت کردند که اگر جامعه با امامت و ولایت باشند فتح قطعی است.

وی با اشاره به نقش مؤثر مکتب امام خمینی (ره) در پرورش نیروهای بسیجی و جهادی گفت: اگر سعی داریم شهدای گرانقدر خود را به جامعه معرفی کنیم باید بگوییم که این شهدا ممتازان شاگردان مکتب حضرت فاطمه زهرا (س) و امام خمینی (ره) هستند که از جان، مال و خانواده گذشتند ولی نگذاشتند ذره‌ای از خاک جمهوری اسلامی ایران جدا شود.

فرمانده سپاه قدس گیلان با تاکید بر لزوم به بازگو کردن نقش ولایت و ولایت‌پذیری در جامعه، بیان کرد: آن چیزی که در همه یادواره شهدا باید عنصر کلام ما باشد، این است که برای اثربخشی یادواره‌ها باید در آن‌ها از ولایت بگوییم، زیرا رزمندگان دوران دفاع مقدس و مدافعین حرم سختی‌ها را تحمل می‌کردند و در قبال آن هیچ چیز نمی‌گرفتند زیرا این کار را فقط به خاطر تبعیت از ولایت انجام می‌دادند.

نقش موثر مکتب امام خمینی در تربیت نیروهای بسیجی و جهادی

سردار عبدالله‌پور یکی از برنامه‌های استکبار را کمرنگ جلوه دادن نقش ولایت پذیری در جامعه به منظور فائق آمدن بر مشکلات دانست و تصریح کرد: اسلام ناب محمدی (ص) تعریفی به جز ولایت علوی ندارد و همین مسئله نیز سبب مقاومت و ایستادگی ما در مقابل دشمنان شد.

وی با اشاره به اینکه شهید «مرتضی حسین‌پور شلمانی» نمونه بارز جوان پرورش یافته مکتب روح الله است، گفت: این شهید گرانقدر یکی از نخبگان نظامی در نیروی قدس سپاه پاسداران بوده و شهادت ایشان فقدانی بزرگ در دل مردمان گیلان و به ویژه سردار شهید حاج قاسم سلیمانی ایجاد کرد.

فرمانده سپاه قدس گیلان بارزترین ویژگی این شهید را اخلاص در امور و بنده مخلص بودن دانست و افزود: شهید مرتضی حسین‌پور یکی از شجاع‌ترین فرماندهان نیروی قدس بوده است و علیرغم جراحت زیاد همواره در جبهه مبارزه با تکفیری‌ها حضور داشته و با تدابیر خود باعث پیروزی جبهه اسلام شده بود.

سردار عبدالله‌پور با بیان اینکه تجربه‌هایی که شهید حسین پور در عراق و سوریه از مبارزه با گروه‌های تروریستی کسب کرده بود سبب رشد او شد، ادامه داد: به گونه‌ای که همه به توانائی‌هایش اعتماد داشتند.

ارسال نظرات
آخرین اخبار