نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی با اشاره به لزوم بیداری و هوشیاری نیروهای نظارتی برای حفظ سرمایه های کشور، گفت: باید با نظارت های قوی مانع از این شویم که یک مسئول به عنوان سرمایه کشور مسیرش را اشتباه برود بنابراین مسئله پیشگیری و نظارت خیلی از پیگیری‌ها مهمتر است.
کد خبر: ۹۴۴۰۸۶۸
|
۰۴ تير ۱۴۰۱ - ۱۵:۳۴

به گزارش خبرگزاری بسیج از خراسان جنوبی، حجت الاسلام والمسلمین سید علیرضا عبادی در دیدار رئیس و کارکنان سازمان قضایی نیروهای مسلح استان اظهار کرد: دادگاه هایی ویژه برای برخی از صنف های خاص چه به دلیل تخصص ها و چه بخاطر اینکه افکار عمومی نسبت به جایگاه نیروهای مسلح و روحانیون آسیب نبیند، ایجاد شده است.

نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی گفت: یکی از خصوصیات کار شما با نیروهای مسلح این است که آنها باید در حیطه کار خود قانوندان و هم قانونپذیر باشند لذا کار شما سهل‌تر از مشابه کاری است که در صنوف مختلف دیگر است. شما مخاطبان خود را به خوبی می توانید از این جهت توجیه کنید.

وی ادامه داد: مسئله پیشگیری و نظارت که از رسالت های سازمان قضایی نیروهای مسلح است بسیار ارزشمند می باشد چون هم به نفع خود نیروهای مسلح و هم به نفع کشور است.

حجت‌الاسلام و المسلمین حاج آقای عبادی گفت: در جامعه و کشور بسیار هزینه می شود تا فردی مسئول شود و این سرمایه کشور است، اگر نظارت ها که ریشه آن دوستی و دلسوزی است بر مدیران قوی باشد مانع از خطای آنان خواهد شد و موجب حفظ فرد و شخصیت او در جایگاهش می شود.

امام جمعه بیرجند بیان کرد: تساهل و تسامح در نظارت ها فرد را تشجیع(دلیر کردن) به خطا می کند و همانطور که بارها مشاهده کردید آدم خجالت می کشد که یک مسئول از کشور فرار می کند یا در دادگاه محاکمه می شود، این بسیار بد است که بخاطر عدم نظارت درست هم سرمایه مردم و هم شخصیت خود آن مدیر ضایع شده است.

وی تاکید کرد: باید با نظارت های قوی مانع از این شویم که یک مسئول به عنوان سرمایه کشور مسیرش را اشتباه برود بنابراین مسئله پیشگیری و نظارت خیلی از پیگیری‌ها مهمتر است همانطور که بهداشت از درمان بهتر است چون هم خود آن مدیر و هم سرمایه جامعه حفظ می شود.

رئیس ستاد امر به معروف و نهی از منکر خراسان جنوبی در پایان خاطرنشان کرد : امیدواریم همه مسئولانی که جنبه نظارتی دارند این بیداری و هوشیاری را برای حفظ سرمایه های کشور داشته باشند.

ارسال نظرات