شاهرود_رئیس شورای فرهنگ عمومی شهرستان شاهرود با اشاره به برگزاری بازخوانی واقعه غدیر خم به بحران آب توجه داد و خواستار توجه ویژه به امر صرفه‌جویی شد.
کد خبر: ۹۴۴۱۳۹۲
|
۰۷ تير ۱۴۰۱ - ۰۹:۳۱

بازخوانی واقعه غدیر خم در شاهرود/بحران کم‌آبی و توجه ویژه به صرفه جوییبه گزارش خبرنگار بسیج، حجت‌الاسلام والمسلمین عباس امینی در نشست شورای فرهنگ عمومی شهرستان شاهرود به میزبانی شهرداری این شهر اظهار کرد: صرفه‌جویی و استفاده بهینه از آب آشامیدنی باید با برنامه‌ریزی مناسب دستگاه‌های اجرایی و نهاد‌های متولی در جامعه نهادینه و فرهنگ‌سازی شود.
امام جمعه شاهرود افزود: شهرستان شاهرود از مرحله کم آبی عبور کرده و هم اکنون این مشکل به بحران تبدیل شده است.
او با اشاره به اینکه بار‌ها بحران آب و فرسودگی شبکه آبرسانی این شهرستان از تریبون نمازجمعه تذکر داده شد، ابراز کرد: این شهرستان اگر به دریا هم متصل باشد باید صرفه جویی در دستور کار همه شهروندان قرار گیرد.
امینی برنامه‌های اجرا شده در چند سال اخیر برای عبور از بحران آب را مُسکن خواند و اظهار کرد: باید فرهنگ‌سازی در مورد مصرف حامل‌های انرژی از جمله برق، گاز و به ویژه آب با نصب بنر‌های تبلیغاتی در سطح شهرستان و تهیه نماهنگ‌های آموزشی و انتشار آن در شبکه‌های اجتماعی شهرستان انجام شود.
امام جمعه شاهرود با بیان اینکه مدیریت شهری در اجرای برنامه‌های مناسبتی فرهنگی از فعال‌ترین نهاد‌های این شهرستان است، گفت: نصب بنر‌های تبلیغاتی مرتبط با مناسبت‌های ملی و مذهبی و اجرای برنامه‌های مختلف فرهنگی از جمله کار‌های انجام شده مدیریت شهری است که در این زمینه جای تقدیر دارد.
او به مناسبت‌های پیش رو، عید غدیر و قربان اشاره کرد و افزود: در دهه امامت و ولایت باید همشهریان، گردشگران و مسافران عبوری از جهت دیداری و ایجاد نماد‌ها یک تغییر ببینند و این امر پیام رسان برای همگان باشد.
امینی با اشاره به روایتی از پیامبراکرم (ص) مبنی بر اینکه خدای متعال در روز‌های عمر شما نسیم رحمت برایتان می‌رساند، گفت: به فرموده پیامبر (ص) باید مسلمان‌ها خود را در معرض این نسیم قرار دهند.
رئیس شورای فرهنگ عمومی شاهرود با بیان اینکه در سال‌های قبل از همه گیری کرونا، برنامه‌های خوبی در مناسبت‌های مختلف در شهر برگزار می‌شد، اظهار داشت: با برگزاری برنامه‌های فرهنگی و هنری به ویژه در روز‌های عرفه و دهه امامت و ولایت مردم را در معرض این نفعیات قرار داده تا بهره بیشتری ببرند.
امام جمعه شاهرود با اشاره به اینکه تا قبل از شیوع کرونا هر ساله واقعه عید غدیر بازخوانی و نمایش داده می‌شد، تصریح کرد: برگزاری این نوع نمایش‌ها و بازخوانی آن یک کار فرهنگی است که می‌تواند بر نسل جوان و نوجوان جامعه تاثیر گذار باشد.
او خاطر نشان کرد: بازخوانی واقعه غدیر در شب یا روز عید در محل مصلی پیامبر اعظم (ص) شاهرود برگزار می‌شود.
امینی از تهیه نقشه راه فرهنگی توسط مدیریت شهری خبر داد و گفت: گروهی از کارشناسان در شهرداری نقشه راه فرهنگی را تدوین می‌کنند تا براساس آن و متناسب با شرایط بومی اهداف فرهنگی را پیش ببریم.

ارسال نظرات