دامغان_ رئيس اداره میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی شهرستان دامغان با توجه به شدت بارش‌های اخیر و جاری شدن سیل در استان‌های مختلف کشور گفت: طرح پایش کامل آثار تاریخی دامغان با هدف نجات بخشی و پیشگیری از آسیب‌های احتمالی به بناها اجرایی شد.
کد خبر: ۹۴۴۸۳۶۱
|
۱۰ مرداد ۱۴۰۱ - ۰۰:۱۸

به گزارش خبرگزاری بسیج، مهدی قاسمی رئیس اداره میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی شهرستان دامغان گفت: با توجه به شدت بارش‌های اخیر و جاری شدن سیل در استان‌های مختلف کشور، نیروهای یگان حفاظت اداره میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی شهرستان دامغان فعالیت‌های خود را از پنجم مردادماه با موضوع پایش آثار تاریخی آغاز کردند.

رئيس اداره میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی شهرستان دامغان افزود: پایش آثار تاریخی با انجام بازدید میدانی، سرکشی از ناودان‌های آثار تاریخی شهرستان و انجام اقدامات حفاظتی مورد نیاز با هدف نجات‌بخشی و پیشگیری از آسیب‌های احتمالی به بناها، اجرایی شد.

قاسمی با اشاره به آماده‌باش کامل نیروهای یگان حفاظت شهرستان در روزهای اخیر، تصریح کرد: اقدام‌های پیشگیرانه اعم از پاکسازی و جمع‌آوری برگ درختان از مسیر راه آب‌ها، اصلاح مسیر ناودان‌ها و جاروکشی بام برای جلوگیری از وارد آمدن آسیب‌های احتمالی در برخی بنا‌ها انجام شد.

به گزارش خبرگزاری بسیج، شهرستان دامغان با قدمت هفت هزار ساله خود، دارای ۲ هزار اثر تاریخی و فرهنگی است که از این تعداد ۴۰۰ اثر شناسایی و تاکنون 134 اثر در فهرست آثار ملی کشور به ثبت رسیده است.

ارسال نظرات
پر بیننده ها
پرطرفدارترین
آخرین اخبار