نشست خبری اجلاسیه ملی جهادگران(بزرگداشت اولین اردوی جهادی کشور) در ۱۳شهریور ماه سال ۴۷ در ناحیه مقاومت بسیج سپاه فردوس با حضور فرمانده ناحیه فردوس و امام جمعه و فرماندار شهرستان فردوس برگزارش شد.
کد خبر: ۹۴۴۹۶۳۴
|
۱۶ مرداد ۱۴۰۱ - ۱۸:۵۲

به گزارش خبرگزاری بسیج از شهرستان فردوس، نشست خبری اجلاسیه ملی جهادگران(بزرگداشت اولین اردوی جهادی کشور) در ۱۳شهریور ماه سال ۴۷ در ناحیه مقاومت بسیج سپاه فردوس با حضور فرمانده ناحیه فردوس و امام جمعه و فرماندار شهرستان فردوس برگزارش شد .

فرمانده ناحیه مقاومت بسیج سپاه فردوس سرهنگ دوم پاسدار محمد فاطمی نسب در این نشست خبری گفت : یکی از ظرفیت های خوبی که در شهرستان فردوس وجود داشت و هرساله مراسم گرامیداشتی برای آن گرفته می شد (سالروز حضور مبارک و جهادگرانه مقام معظم رهبری در ۱۳شهریور ماه سال ۴۷ در شهرستان فردوس بود) که امسال این اقدام جهادی پررنگ دیده شده و برگزاری این اجلاسیه ملی نیز این مناسبت مهم را اثر می‌بخشد.

سرهنگ فاطمی نسب افزود: تبیین جایگاه ولایت ، تبیین اقدامات جهادی ، معرفی و تثبیت حرکت های جهادی و امدادی مقام معظم رهبری ، حضور ۵۰گروه جهادی و ۵۰۰نخبه در شهرستان، رونمایی از خاطرات و فرمایشات مقام معظم رهبری در سال۴۷ را نیز از مهمترین دستاوردهای برگزاری این اجلاسیه برشمرد .

در این نشست فرماندار شهرستان فردوس گفت : این اجلاسیه از این جهت پس از گذشت ۵۴سال از زلزله ویرانگر فردوس حائز اهمیت بوده که خواستگاه و مبدأ فعالیت گروه‌های جهادی در سراسر کشور شهرستان فردوس خواهد بود.

وی ادامه داد این همایش در سه سطح برنامه‌ریزی شده که سطح اول موضوع تبیین و پرداختن به اصل اجلاسیه با همکاری صدا و سیما و سایر رسانه هاست ، سطح دوم موضوع حضور مسئولان کشوری و نخبگان جهادی در سطح شهرستان فردوس در این اجلاسیه به مدت ۳ روز ، سطح سوم موضوع افتتاح و کلنگ زنی پروژه‌های بزرگ عمرانی و عقد تفاهم‌نامه‌هایی با نخبگان جهادی برای برطرف نمودن نیازهای شهرستان و خدمت رسانی هرچه بهتر به مردم در آن ایام از مهمترین دستاوردهای برگزاری این همایش است.

مهندس روشن گفت: برخی از پروژه هایی که افتتاح و کلنگ زنی آن نهایی شده است؛ کلنگ زنی مجموعه فرآوری مس ، افتتاح معدن مس ، افتتاح مجموعه فرآوری فلوریت، افتتاح کلینیک دندانپزشکی کودکان و اطفال ، کلنگ زنی ساختمان دانشکده پیراپزشکی، آسفالت ده کیلومتر راه روستایی و تکمیل اورژانس روستای طاهرآباد از مهمترین برنامه های آن روزها خواهد بود .

امام جمعه فردوس نیز ادامه داد : کمک به هم نوع در شرایط بحرانی حائز اهمیت است که در این مسأله و از این حیث مقام معظم رهبری به صورت جهادی با جمعی از روحانیون در اولین روزهای زلزله به این شهرستان آمده و با مدیریتی قوی، ایجاد روحیه و امید و اقدامات جهادی بسیاری از مشکلات مادی و معنوی مردم زلزله زده فردوس را برطرف نمودند .

ارسال نظرات
پر بیننده ها
آخرین اخبار