تبریز- معاون اول قوه قضائیه گفت: امروز اتاق فکر دشمن تلاش می‌کند وحدت مردم را که نظام جمهوری اسلامی را بعد از چندین سال نگه داشته‌اند از بین ببرد و مهم‌ترین بحث عبارت است از اینکه مسائل سیاسی را با مسائل دینی خلط می‌کنند تا دین تان را از بین ببرند.
کد خبر: ۹۴۵۰۰۶۳
|
۱۸ مرداد ۱۴۰۱ - ۰۰:۱۵

به گزارش خبرگزاری بسیج از آذربایجان شرقی، حجت الاسلام محمد مصدق امروز در جمع سوگواران حسینی در مسجد صاحب الامر تبریز، افزود: دشمنان مردم و نظام امروز تلاش می‌کنند تا نسبت به روحانیت در جامعه بدبینی ایجاد کنند و با بهانه‌های مختلف به دنبال تضعیف اعتقادات دینی مردم هستند.

وی  اضافه کرد: متأسفانه برخی محافل حسینی را تبدیل به مجالسی کرده‌اند که در شأن حضرت امام حسین(ع) نیست.

معاون اول قوه قضائیه  گفت: خداوند را شکرگزار باشید که قدم‌های شما را به این محافل و مجالس سنتی باز کرده است که به اهل بیت (ع) احضار محبت و ارادت کنید.

وی با اشاره به حادثه غدیر و اصرار پیامبر بر ابلاغ ماموریت و رسالت خویش از سوی پروردگار  اظهارداشت: آن روز مردم نسبت به این موضوع بی اعتنایی کردند همچنان که حتی امروز در برخی محافل دانشگاهی این موضوع را مطرح می‌کنند که حادثه غدیر در مقطعی از تاریخ اتفاق افتاده و گذشته است.

وی با بیان اینکه تمام این موضوعات مبنی بر بی اعتنایی به حادثه غدیر از سوی دشمن مطرح می‌شود افزود: درحالی‌که حادثه غدیر و بحث امامت علاوه بر بحث تاریخی جنبه اعتقادی برای شیعیان دارد و مبنای زندگانی شیعیان بوده که متأسفانه امروز فراموش شده است.

حجت الاسلام مصدق ادامه داد: در طول ۶۰ سال همان افرادی که دوست دار پیامبر بودند در روز عاشورا در مقابل امام حسین (ع) ایستادند و تلاش کردند در آن مدت اهل‌بیت را منزوی کنند به‌طوری‌که بر اساس رساله مرحوم علامه طباطبایی در رابطه با علم امام، با وجود ۳۵ هزار روایت در باب مسائل فقهی حتی یک روایت وجود ندارد که از امام حسین یک مسئله شرعی پرسیده باشند این یعنی انزوا و کنارگذاشتن اهل‌بیت.

معاون اول قوه قضائیه خاطرنشان کرد: پس از رحلت پیامبر اسلام به‌مرور به جایی رسیدند که گفتند حدیث نویسی ممنوع است و نباید سخنان علی را بنویسید به بهانه اینکه با قرآن خلط نشود، در کنار ممنوعیت نوشتن احادیث، گفتن فضایل حضرت علی(ع) را هم ممنوع کردند و حتی خطبا را مکلف کردند تا حضرت علی(ع) را در منابر لعن کنند.

حجت‌الاسلام مصدق ادامه داد: موضوع جداکردن اهل‌بیت از مردم و دین یکی از موضوعات اساسی است هرآنچه آن زمان اتفاق می‌افتاد امروز نیز اتفاق می‌افتد منبع این‌ها همان‌هایی بود که در زمان خلفا علیه ائمه معصومین مطرح می‌شد.

وی با اشاره به حوادث روز عاشورا خاطرنشان کرد: آنچه باعث شد تا ارزش‌های اسلامی تضعیف شود و وضعیت موجود در زمان پیامبر اسلام تبدیل شود به اینکه در روز عاشورا مقابل حضرت امام حسین(ع) بایستند موضوع شیوع فحشا و منکر در جامعه بود آن‌ها سعی کردند فحشا و منکر را در جامعه رواج دهند.

حجت‌الاسلام مصدق گفت: زمانی که به امام حسین(ع) گفتند با یزید بیعت کن، فرمودند کسانی همچون ما امکان ندارد با یزید بیعت کنند و شعار مهم ایشان در مسیر سفر به کربلا این بود که‌ای شمشیر‌ها مرا از بین ببرید، اما دین مان باقی بماند.

معاون اول قوه قضائیه با بیان اینکه امام حسینی(ع) که در مکتب امام علی(ع) تربیت شده مگر می‌تواند با یزید بیعت کند، گفت: امام حسین (ع) در سال ۵۰ هجری به امامت رسید و تا سال ۶۰ چیزی نگفت، اما در سال ۶۰ بعد از مرگ معاویه و روی کار آمدن یزید دید اگر حرفی نزند دین از بین می‌رود.

ارسال نظرات
پر بیننده ها
آخرین اخبار