استاندار خراسان جنوبی گفت: تعالی ایران اسلامی جز در سایه اطلاع رسانی درست و منصفانه به دست نخواهد آمد
کد خبر: ۹۴۵۰۵۷۳
|
۲۲ مرداد ۱۴۰۱ - ۰۹:۱۷

به گزارش خبرگزاری بسیج از خراسان جنوبی؛ دکتر قناعت با بیان این مطلب در نشست خبرنگاران با استاندار که به مناسبت هفته خبرنگار رقم خورد، ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهدای دیپلمات ایران در حادثه مزار شریف به ویژه شهیدان ناصری و صارمی، خاطرنشان کرد: خبرنگاران با روایت درست و بیان دقیق حقایق و کارها، در حال جهاد تبیین هستند.

وی تصریح کرد: بدون تبیین حقایق، افکار عمومی در ظلمت و فضای غبارآلود باقی خواهد ماند و دشمن از این فرصت سوء استفاده خواهد کرد.

به گفته وی؛ بنا به فرمایش رهبر معظم انقلاب (مدظله العالی) اگر کسی بتواند حقایق را در چشم مردم تحریف نماید در واقع اراده و بازوی مردم را به سمت گمراهی کشانده است.

استاندار با اشاره به حدیث مولای متقیان علی (ع) که خدا را در جهاد با جان و مال و زبان یاری کنید، گفت: جهاد با زبان در مسیر الهی، در واقع همان جهاد تبیینی است که حضرت آق (حفظه الله) به آن تأکید دارند.

قناعت با بیان این که در حال حاضر در شرایط بسیار خاصی قرار داریم که جنگ تفسیرهاست، اظهار داشت: اگر در این جنگ روایت ها، درست اقدام و تبیین نکنیم، همه چیز به نفع دشمن رقم می‌خورد و چنین می‌شود که افرادی مثل رئیسعلی دلواری یاغی و سرکش و گروهک‌های تروریستی افرادی مدافع انسانیت معرفی می‌شوند.

وی به مقایسه جامعه رسانه در نظام جمهوری اسلامی و خبرنگاران و رسانه‌های غربی پرداخت و گفت: خبرنگاران ما با قلم‌هایی که می‌زنند و مواضعی که می‌گیرند، بر اساس تعالیم دینی است و لذا رسانه‌های ما به دنبال بیان حقاق و آشکارسازی درست رخداد‌ها هستند، اما خبرنگاران غربی برای فریب مردم و انحراف افکار عمومی تلاش می‌کنند.

به گفته وی؛ خبرنگار در نظام جمهوری اسلامی، ساحتی مقدس دارد، اما در غرب، ابزاری برای کنترل کشور‌ها و غارت اموال و دارایی‌های کشور‌های مظلوم است.

استاندار متذکر شد: سود و منفعت نظام سلطه با وجود خوی جهانخواری و رفتار غیرانسانی که دارد، در ناو‌های هواپیمابر و سربازان و نیرو‌های نظامی نیست بلکه از رسانه‌هایی است که در اختیار دارد.

وی تأکید کرد: برخلاف آن چه در ظاهر دیده می‌شود که فضا آزاد است و هیچ کس از زدن هیچ حرفی هراسی ندارد، واقعیت آن است که کار‌ها در باطن به گونه‌ای مدیریت می‌شود که آن چه را تمایل دارند به مردم منتقل می‌کنند.

به گفته وی؛ در نظام جمهوری اسلامی، ما هیچ حرف محرمانه‌ای نداریم و آزادی بیان کامل وجود دارد، لذا باید این فضا به گونه‌ای مدیریت شود که به سمت مصالح کشور و استان پیش برود نه منافع فرد یا مجموعه‌ای خاص.

استاندار با اشاره به تلاقی این مناسبت با ایام محرم، تصریح کرد: حضرت زینب (س) با سخنان کوبنده خود در بارگاه یزید به تبیین حقایق کربلا پرداخت و نگذاشت یزیدیان آن گونه که می‌خواهند، رخداد کربلا را تفسیر نمایند.

قناعت با اشاره به تلاش‌های مردم و تحمل فشار‌های اقتصادی در ۴۳ سال گذشته، خاطرنشان کرد: الان که کشور رو به پیشرفت است و به فصل خوشه چینی رسیده ایم، اگر درست اقدام نکنیم، دشمن از فرصت استفاده کرده و بهره کافی را می‌برد.

وی ادامه داد: در این شرایط که امپراتوری رسانه‌ای غرب با فریب و نیرنگ، در حال فضاسازی برای ناامیدکردن مردم می‌باشد، وظیفه ماست که با روشنگری این اقدامات فریبکارانه را خنثی کنیم.

به گفته وی؛ در این شرایط ما می‌توانیم نقادی کنیم، اما نباید اسمی از یأس و ناامیدی ببریم و چنانچه به سدی برمی خوریم، باید برای برداشتنش تلاش کنیم.

استاندار به اقدام دولت در طرح جراحی اقتصادی اشاره کرد و گفت: در حالی که از سال ۹۲ ما مدام شاهد کاهش ارزش پول ملی بودیم، اما در فروردین امسال این سرعت کاهش ارزش پول ملی متوقف گشت که نشان دهنده اقدامات خوب دولت و نتایج مثبت ریل گذاری‌های جدید است.

قناعت، عدم پاسخگویی برخی مدیران را ناشی از قالب بودن تفکرات گذشته عنوان کرد و متذکر شد: این قالب فکری باید بشکند، فرهنگ جدیدی باب شود و مدیران و روابط عمومی‌های دستگاه‌های اجرایی ارتباط تنگتری با رسانه‌ها داشته باشند تا اقدامات به درستی منعکس گردد.

وی تأکید کرد: رسانه‌های استان در انتقال اطلاعات آزادند و دست آن‌ها در فعالیت و کار باز است.


استاندار در ادامه به بررسی مسایل و موارد مطرح شده در جلسه پرداخت و گفت: بلافاصله بعد این جلسه در نشستی ویژه با حضور مدیران دستگاه‌های متولی به بررسی درخواست‌ها و مطالبات مطرح شده خواهیم پرداخت.


قناعت از پرداخت ۳۰ فقره تسهیلات قرض الحسنه ۵۰ میلیون تومانی به خبرنگاران خبر داد و گفت: در جلسه‌ای با حضور معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار، دفتر امور سرمایه گذاری و اشتغال استانداری و مدیران کل فرهنگ و ارشاد اسلامی و تعاون، کار و رفاه اجتماعی در این خصوص تصمیم گیری خواهد شد.

وی از آماده بهره برداری بودن ساختمان خانه مطبوعات خبر داد و گفت: با هماهنگی مدیران کل فرهنگ و ارشاد اسلامی و ورزش و جوانان، مقدمات استفاده خبرنگاران از استخر‌های شنای شهرستان‌ها به صورت رایگان و به مدت یک سال فراهم می‌شود.

شایان ذکر است؛ در این نشست که سه ساعت و نیم به طول انجامید و با حضور برخی مدیران دستگاه‌های اجرایی مرتبط با مطالبات رسانه‌ها همراه بود، ۲۰ نفر از خبرنگاران به ارائه مسایل و مشکلات حوزه رسانه‌ای استان پرداختند.

ارسال نظرات
پر بیننده ها
آخرین اخبار