حضرت آیت‌الله خامنه‌ای رهبر معظم انقلاب در پیامی به‌مناسبت آغاز سال ۱۴۰۲، سال جدید را با عنوان سال«مهار تورم، رشد تولید» نام‌گذاری کردند.

      

رهبر انقلاب در دیدار با مسئولان نظام : ما گفتیم رژیم صهیونیستی ۲۵ سال دیگر را نمی‌بیند، خودشان عجله کردند و زودتر می‌خواهند بروند.

      
مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان مرکزی:
جهانی گفت: به منظور برنامه‌ریزی دقیق برای اجرای طرح‌های مورد نظر در ایام اربعین، مسیرهای درجه اول و درجه دوم سفرهای اربعین در استان تعیین شده اس
کد خبر: ۹۴۵۱۳۱۰
|
۲۴ مرداد ۱۴۰۱ - ۱۸:۳۹

به گزارش خبرنگار خبرگزاری بسیج استان مرکزی، مهرداد جهانی مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان مرکزی در جمع خبرنگاران با اشاره به اهمیت راه‌های استان در سفرهای ایام اربعین حسینی بر تامین ایمنی در محورهای مواصلاتی تحت پوشش تأکید کرد و اظهار کرد: از اوایل مردادماه سال جاری ارتقای ایمنی در مسیرهای منتهی به مرز مهران در دستور کار قرار گرفته است.

وی فراهم ساختن مسیری ایمن برای تردد زائران را مهم‌ترین اولویت در بین فعالیت حوزه راهداری برشمرد و گفت: آشکارسازی و ایمن سازی نقاط پرتگاهی و مستعد حادثه، ارتقای روشنایی، نصب انواع تابلو و علائم ایمنی، نصب و تعمیر حفاظ های ایمنی شامل گاردریل، هندریل و نیوجرسی و ایمن سازی تقاطع های همسطح از جمله اقداماتی است که با اولویت ویژه در مسیرهای عبوری زائران توسط راهداران سطح استان در حال اجراست.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان مرکزی خاطرنشان کرد: با توجه به حجم بالای ترافیک پیش بینی شده در شبکه راه‌های استان در ایام پیک سفرهای اربعین، اقدامات راهداری نهایتا تا بیستم شهریورماه تداوم خواهد داشت تا تداخلی در ترافیک راه‌ها ایجاد نشود.

جهانی یکی از مهم‌ترین و شاخص ترین اقدامات پیش بینی شده را اجرای طرح «پویش همراهان سفر ایمن» عنوان کرد و افزود: با توجه به تجربه موفق اجرای این طرح در ایام نوروز در راستای کاهش تصادفات رانندگی، پویش همراهان سفر ایمن در ایام اربعین با محتوایی ویژه از ۱۵ تا ۳۱ شهریورماه به مدت ۱۶ روز متوالی میزبان زائران بارگاه ملکوتی حضرت اباعبدالله الحسین علیه السلام خواهد بود.

وی هدف از اجرای این طرح را ضمن اقدامات فرهنگی، آموزش نکات ایمنی، ارائه هشدارهای لازم در خصوص رانندگی ایمن، ارتقای فرهنگ رانندگی ایمن، آموزش نحوه رانندگی در شرایط مختلف جوی، آموزش نحوه رانندگی در انواع جاده‌های برون شهری، اجرای برنامه‌های هنری شامل نمایش‌هایی با محتوای تبیین فرهنگ عاشورایی و پیاده‌روی اربعین، مداحی و ارائه محتواهایی به مناسبت ایام محرم و صفر، استقبال و پذیرایی از زائران و برنامه‌های مختلف دیگر برشمرد.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان مرکزی همواره بر کسب اطلاعات کافی از آخرین وضعیت ترافیکی و جوی راه‌ها، قبل سفر تأکید کرد و افزود: زائرین و کاربران جاده‌ای حتما قبل از اقدام به سفر از طریق سامانه های مختلف ۱۴۱ شامل اپلیکیشن ۱۴۱، سایت مرکز مدیریت راه‌ها، شماره پیامکی ۱۰۰۰۱۴۱ و تلفن پاسخگوی شبانه روزی ۱۴۱ اطلاعات کامل از مسیر مورد نظر را کسب و سپس اقدام به سفر کنند.

جهانی اظهار کرد: کارگروه استانی و تیم‌های گشت ادارات تابعه راهداری و حمل و نقل جاده‌ای شهرستان‌ها به صورت مستمر از مجتمع‌های خدمات رفاهی بین راهی بازدیدهای لازم را انجام می‌دهند تا از نظر وضعیت بهداشتی و نظافت محوطه و مناسب سازی فضاهای داخلی مجتمع ها بویژه نمازخانه‌ها و سرویس های بهداشتی مشکلی وجود نداشته و خدمات مطلوبی برای زائران ارائه شود.

آماده باش کامل اکیپ‌های راهداری سطح استان و جانمایی برای استقرار ۲۶ اکیپ گشت راهداری و ترابری تحت پوشش ۱۳ اداره راهداری و حمل و نقل جاده‌ای شهرستان ها از دیگر اقداماتی است که به گفته وی در ایام پیک سفرهای اربعین انجام خواهد شد.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان مرکزی گفت: استان مرکزی دارای بیش از شش هزار و ۴۵۰ کیلومتر راه است که در مجموع حدود ۶۰۰ کیلومتر از این راه‌ها در مسیر تردد زائران اربعین حسینی قرار دارد که امیدواریم با تمهیدات اندیشیده شده و برنامه‌های تدوین شده و هم افزایی سایر دستگاه‌های اجرایی و خدمات رسان بتوانیم به نحو شایسته میزبان زائران بارگاه ملکوتی حضرت اباعبدالله الحسین علیه السلام باشیم.

انتهای پیام

ارسال نظرات
پر بیننده ها