حضرت آیت الله خامنه ای : همه دنیای اسلام موظف است که از فلسطینی‌ها حمایت کنند 

      

حضرت آیت الله خامنه‌ای: مسئله‌ى فلسطین، مسئله‌ى اوّل دنیاى اسلام است.

      

حضرت آیت الله خامنه‌ای: اهدف مبارزه برای آزادی فلسطین، آزادی همه‌ی سرزمین فلسطین -از بحر تا نهر- و بازگشت همه‌ی فلسطینیان به کشور خویش است

      

حضرت آیت الله خامنه ای:بسیج یادگار بزرگ و درخشان امام راحل است

      

حضرت آیت الله خامنه ای:بسیج مظهر اقتدار ملیست

      
مشاور استاندار خراسان جنوبی در امور روحانیت گفت: برگزاری مسابقات قرآن کریم در توجه دادن جامعه به کتاب الهی اهمیت دارد لذا می‌توان این اقدام بزرگ فرهنگی را تلنگری برای توجه بیشتر به کلام خدا دانست.
کد خبر: ۹۴۵۵۶۵۲
|
۱۴ شهريور ۱۴۰۱ - ۱۱:۳۴


به گزارش خبرنگار خبرگزاری بسیج از خراسان جنوبی، حجت الاسلام محسن محمدی در گفتگو با ستاد خبری چهل و پنجمین دوره مسابقات استانی قرآن کریم اظهار داشت: قرآن کتابی آسمانی و پیام الهی از طرف خدا به بندگانش است.

وی افزود: طبیعتا به عنوان مخلوق خداوند نیاز به راهنمایی بدون نقض داریم که زندگی ما را تامین، دنیای ما را آباد و آخرتمان را بسازد.

این کارشناس مذهبی عنوان کرد: قرآن کریم به عنوان وحی آسمانی بر پیامبر اکرم (ص) نازل شده و حدود ۱۴۴۰ سال از نزول آن می‌گذرد طوری که به دور از هرگونه تحریف، حتی یک حرف از آن کم یا اضافه نشده است.

وی با اشاره به اینکه یکی از توصیه‌های قرآن تلاوت و خواندن آن است گفت: در این دنیایی که انسان گرفتار سرگرمی‌های فراوان و زندگی پرمشغله است گاهی از تلاوت قرآن غافل می‌شود، لذا مسابقات قرآن فرصتی برای دور هم جمع شدن و تلنگر به جامعه است که متوجه این موضوع مهم شوند و به تلاوت قرات قرآن روی بیاورند.

حجت الاسلام محمدی با بیان اینکه تلاوت و قراءت قرآن اولین گام است گفت: توجه به معنا، مفاهیم و تدبر در قرآن از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است، زیرا مورد سوال خداوند نیز هست که چرا انسان در قرآن تدبر نمی‌کند.

وی ادامه داد: قرآن فقط برای تلاوت نیست بلکه مفاهیم ارزشمندی دارد که به عنوان نسخه شفابخش باید در زندگی به کار گرفته شود.

مشاور استاندار در امور روحانیت عنوان کرد: قرآن شفا دهنده قلوب و درد‌ها است و همچون نسخه پزشکی برای تکمیل درمان باید مورد توجه باشد لذا اگر بخواهیم فقط آن را در جلدی نگه داریم و همراه داشته باشیم درمان کننده نیست.

وی گفت: برخی تصور می‌کنند قرآن جایگاه تشریفاتی دارد که باید فقط از جسم آن حفاظت کنند؛ لذا برخی نگاه‌ها مرسوم است که هنگام سفر از زیر قرآن عبور می‌کنند یا هنگام خواب آن را بالای سر می‌گذارند و نهایت خواندن قرآن را برای مردگان لازم می‌دانند که این نگاه اشتباهی است.

حجت الاسلام محمدی تصریح کرد: باید تا زمانی که زنده هستیم از قرآن درس بگیریم، به نسخه شفابخش آیاتش عمل کنیم و تمام لحظات زندگی را به نور قرآن روش کنیم.

وی تاکید کرد: یکی از اتفاقات مهم دنیای مدرن امروزی دور شدن و فاصله گرفتن از قرآن است که برگزاری مسابقات قرآن و برنامه‌های فرهنگی دیگر با موضوع معرفی قرآن منجر به توجه بیشتر مردم به کلام وحی می‌شود که امید است مفید واقع شود.

چهل و پنجمین دوره مسابقات قرآن سازمان اوقاف مرحله استانی ۱۶ تا ۱۸ شهریورماه به میزبانی شهرستان طبس برگزار می‌شود.

در این دوره از مسابقات ۱۲۳ برگزیده مرحله شهرستانی با هم در رشته‌های آوایی قرائت تحقیق، ترتیل و حفظ رقابت می‌کنند.

ارسال نظرات
پر بیننده ها