خبرهای داغ:

حضرت آیت الله خامنه ای : همه دنیای اسلام موظف است که از فلسطینی‌ها حمایت کنند 

      

حضرت آیت الله خامنه‌ای: مسئله‌ى فلسطین، مسئله‌ى اوّل دنیاى اسلام است.

      

حضرت آیت الله خامنه‌ای: اهدف مبارزه برای آزادی فلسطین، آزادی همه‌ی سرزمین فلسطین -از بحر تا نهر- و بازگشت همه‌ی فلسطینیان به کشور خویش است

      

حضرت آیت الله خامنه ای:بسیج یادگار بزرگ و درخشان امام راحل است

      

حضرت آیت الله خامنه ای:بسیج مظهر اقتدار ملیست

      
امام جمعه طبس گفت: جامعه برای در امان ماندن از آسیب‌ها نیازمند ترویج معارف قرآنی است که مقام معظم رهبری نیز بر این موضوع تاکید دارند.
کد خبر: ۹۴۵۶۰۷۳
|
۱۶ شهريور ۱۴۰۱ - ۱۸:۳۷

به گزارش خبرگزاری بسیج از خراسان جنوبی، حجت‌الاسلام محمدرضا محمدی امام جمعه طبس در ارتباط تصویری با مدیر کل اوقاف و امور خیریه خراسان جنوبی ضمن خیر مقدم به شرکت کنندگان چهل و پنجمین دوره مسابقات برای حضور در شهر دارالمومنین طبس، افزود: از همه برنامه ریزان این مسابقات نیز قدردانی می‌کنیم.

وی ادامه داد: همانطور که خداوند فرموده قرآن هدایت کننده بشر و مستقیم‌ترین و مطمئن‌ترین راه است.

امام جمعه طبس با اشاره به حدیثی از پیامبر اسلام ص نیز گفت: بهترین انسان‌ها افرادی هستند که قرآن را یاد می‌گیرند و به دیگران نیز می‌آموزند.

وی یادآور شد: جامعه قرآنی به تعبیر مقام معظم رهبری از آسیب‌ها در امان بوده و کمتر آسیب متوجه آن است.

حجت الاسلام محمدی گفت: اگر بتوانیم جامعه را به سمت معارف قرآنی، خواندن، صوت و لحن، مفاهیم قرآنی و تفسیر آن سوق دهیم و از همه مهم‌تر به مرحله تدبر در قرآن برسیم می‌توانیم در آیات قرآن فهم کرده و به طور یقین راه یافته به مسیر سعادت و کمال خواهیم بود.

وی اظهار امیدواری کرد این دوره از مسابقات زمینه‌ای شود که جوانان و نوجوانان به معارف قرآن علاقه‌مند شوند و راه سعادت را بپیمایند.

وی یادآور شد:همانطور که انسان در دنیا با اموال خود اعتبار می‌گیرد در آخرت شرافت او به همنشینی با قرآن است، لذا بنا به توصیه پیامبر اعظم ص هر کس قرآن بخواند درجه بالای بهشت را نصیب خود می‌کند.

وی با ابراز امیدواری از اینکه به توصیه‌های قرآن بتوان جامه عمل پوشاند گفت: بنا به توصیه مقام معظم رهبری مدظله العالی جمهوری اسلامی باید ۱۰ میلیون حافظ قرآن داشته باشد.

حجت الاسلام محمدی افزود: خوشبختانه تاکنون این تاکید مقام معظم رهبری مورد توجه قرار گرفته و قران دوستان محافل قرآنی را رونق داده اند.

وی بر شناخت معارف قرآنی و ترویج آن تاکید کرد و آن را زمینه ساز تمدن اسلامی برای حکومت امام عصر عج دانست.

وی یادآور شد:حضور متسابقین در این مسابقات به منزله برنده شدن آن‌ها و لبیک به فرمایش مقام معظم رهبری مدظله العالی است.

چهل و پنجمین دوره مسابقات استانی قرآن اوقاف خراسان جنوبی با حضور ۱۲۳ شرکت کننده روز‌های ۱۶ تا ۱۹ شهریور در آستان مقدس حسین بن موسی کاظم علیه السلام شهرستان طبس برگزار می‌شود.

 

انتهای پیام/

ارسال نظرات
پر بیننده ها