حضرت آیت الله خامنه ای : همه دنیای اسلام موظف است که از فلسطینی‌ها حمایت کنند 

      

حضرت آیت الله خامنه‌ای: مسئله‌ى فلسطین، مسئله‌ى اوّل دنیاى اسلام است.

      

حضرت آیت الله خامنه‌ای: اهدف مبارزه برای آزادی فلسطین، آزادی همه‌ی سرزمین فلسطین -از بحر تا نهر- و بازگشت همه‌ی فلسطینیان به کشور خویش است

      

حضرت آیت الله خامنه ای:بسیج یادگار بزرگ و درخشان امام راحل است

      

حضرت آیت الله خامنه ای:بسیج مظهر اقتدار ملیست

      
سخنگوی ستاد اربعین سیستان و بلوچستان گفت: از ابتدای مردادماه تاکنون ۲۵ هزار و ۵۳۲ زائر پاکستانی از طریق ۲ مرز میرجاوه و ریمدان وارد این استان و سپس عازم عتبات عالیات و کربلای معلی شدند.
کد خبر: ۹۴۵۷۰۲۷
|
۲۴ شهريور ۱۴۰۱ - ۱۱:۲۶

به گزارش خبرنگار بسیج از زاهدان، سخنگوی ستاد اربعین سیستان و بلوچستان گفت: از ابتدای مردادماه تاکنون ۲۵ هزار و ۵۳۲ زائر پاکستانی از طریق ۲ مرز میرجاوه و ریمدان وارد این استان و سپس عازم عتبات عالیات و کربلای معلی شدند.

جواد قنبری اظهارداشت: از این تعداد ۱۳ هزار و ۴۲۱ زائر از طریق پایانه مرزی ریمدان شهرستان دشتیاری و ۱۲ هزار و ۱۱۱ زائر از طریق پایانه مرزی شهرستان میرجاوه وارد استان شده‌اند که عمدتاً توسط اتوبوس عازم مشهد و قم شده‌اند.

وی با اشاره به اینکه تقاضای اهالی سیستان و بلوچستان برای شرکت در پیاده روی اربعین افزایش داشته، ادامه داد: ۲۱ هزار و ۸۰۰ نفر از هم استانی‌ها در سامانه سماح نامنویسی کردند.

سخنگوی ستاد اربعین سیستان و بلوچستان با تاکید بر اینکه هم‌اینک به همت دستگاه‌های مختلف و گروه‌های مردمی همه امکانات لازم برای رفاه حال زائران پاکستانی در استان فراهم شده، افزود: از ماه‌ها قبل برنامه ریزی‌ها برای ورود زائران اربعین از ۲ مرز ریمدان و میرجاوه انجام گرفته بود و زیرساخت‌های لازم بویژه مرز ریمدان احداث شده است.

وی با اشاره به اینکه امسال مرز ریمدان در جنوب استان برای نخستین بار برای ورود زائران تعیین شده، خاطرنشان کرد: میزان ورودی زائران پاکستانی از طریق پایانه مرزی میرجاوه نسبت به مدت مشابه آخرین مرحله ورود پیش از شیوع بیماری کرونا حدود 90 درصد کاهش داشته که علت اصلی آن وقوع سیل در این کشور است و در این حوزه نیز ما با عزیزانمان در کشور همسایه ابراز همدردی می‌کنیم.

قنبری تصریح کرد: مرز ریمدان قبل از آغاز روند ورود زوار پاکستانی هیچ گونه زیرساختی نداشت، اما با تلاش دستگاه‌های اجرایی هم‌اینک این مرز هیچ مشکل و نقصی برای ورود زوار ندارد.

وی عنوان کرد: برای رفاه حال زوار گیت های ورودی مرز ریمدان از ۲ گیت به ۱۶ گیت افزایش یافته، ۵۳ کیلومتر لکه گیری آسفالت انجام شده و برای تامین آب علاوه بر وجود مخازن آب به صورت سقایی و تامین آب معدنی ۲ خط لوله انتقال آب به طول ۳۰ کیلومتر به مرز ریمدان ایجاد شده است.

ارسال نظرات