خزعلی، معاون امور بانوان رئیس جمهور گفت: توجه به بانوان در دولت سیزدهم ویژه و بی سابقه است.
کد خبر: ۹۴۸۳۲۳۳
|
۲۲ دی ۱۴۰۱ - ۲۰:۱۵

به گزارش خبرگزاری بسیج از یزد، انسیه خزعلی در جمع خبرنگاران با اشاره به بازدید از مراکز مرتبط با بانوان در سفر اول هیات دولت به استان یزد و مصوبات آن تصریح کرد: اعتبارات لازم به اکثر این پروژه‌ها اختصاص داده شد و روند کار‌ها پیگیری و در حال انجام است.

وی ادامه داد: تکمیل مدارس، اختصاص اعتبار برای سیستم فناوری مدارس، اشتغال بانوان، آسیب‌های اجتماعی و پارک بانوان که ۸۰ درصد موارد مصوب جذب و مابقی اعتبارات نیز تا پایان سال جذب خواهد شد.

معاون امور بانوان رئیس جمهور بخشی از این اعتبارات برای تکمیل پروژه‌های سال قبل است اظهار کرد: در زمینه اشتغال زایی و صنایع خلاق اعتباراتی اختصاص خواهد یافت و امروز نیز دیداری با یکی از شرکت‌های دانش بنیان مرتبط با بانوان داشتیم که تنها نیاز به حمایت اعتباری داشتند که بتوانند بازار خود را گسترش بدهند.

وی ادامه داد: یکی از مشکلاتی که در یزد وجود داشت این بود که تسهیلات ازدواج مربوط به دهه ۶۰ و ۷۰ جذب نشده بود که تسهیلات ازدواج دهه ۷۰ در این دور از سفر پیگیری شد و در اعتبارات مربوط به مباحث عمرانی و مراکزی که نیاز به پشتیبانی دارند اعتباراتی اختصاص یافته است.

خزعلی با اشاره به اینکه احداث هنرستان بانوان و پارک بانوان نیز در این دور از سفر جزو مواردی است که مصوباتی در این زمینه وجود خواهد داشت ابراز کرد: امیدواریم این پروژه‌ها بتواند کانون خانواده را پرشورتر شکل دهد.

معاون امور بانوان با تاکید بر اینکه نگاه دولت سیزدهم به بانوان بسیار خوب است تصریح کرد: این نوع نگاه در هیچ دولتی نبوده است که این موضوع با توجه به اختصاص اعتباراتی برای بانوان، قابل مشاهده است و در این زمینه هماهنگی بین دستگاه‌های مرتبط ایجاد کرده ایم.

وی ادامه داد: در سفر‌های رئیس جمهور به استان‌ها بخشی از مصوبات مختص بانوان است که این موضوع نیز نشان از توجه دولت سیزدهم به مباحث بانوان دارد.

خزعلی با اشاره به دیدار بانوان با رهبری گفت: در آستانه روز زن این توفیق نصیب بانوان شد تا با رهبر معظم انقلاب دیدار داشته باشند و امیدوار هستیم در دیدار‌های بعدی فرصت بیشتری برای طرح مباحث و حضور بانوان فراهم شود؛ ایشان در این دیدار به نقش زن در خانواده به هوای تنفس اشاره کردند.

ارسال نظرات
پرطرفدارترین
آخرین اخبار