حضرت آیت‌الله خامنه‌ای رهبر معظم انقلاب در پیامی به‌مناسبت آغاز سال ۱۴۰۲، سال جدید را با عنوان سال«مهار تورم، رشد تولید» نام‌گذاری کردند.

      

رهبر انقلاب در دیدار با مسئولان نظام : ما گفتیم رژیم صهیونیستی ۲۵ سال دیگر را نمی‌بیند، خودشان عجله کردند و زودتر می‌خواهند بروند.

      
تبریز- رئیس پلیس فتا آذربایجان شرقی از اجرای پویش کودکان سایبری برای سومین سال متوالی در استان خبر داد.گفت: این پویش 24 دی ماه آغاز می شود و تا 29 همین ماه ادامه خواهد داشت.
کد خبر: ۹۴۸۳۲۸۷
|
۲۳ دی ۱۴۰۱ - ۱۱:۰۲

به گزارش خبرگزاری بسیج از آذربایجان شرقی، محسن محمودی در گفت‌وگو با خبرنگاران افزود: امروزه کودکان و نوجوانان با حضور در فضای مجازی امکان مواجهه با انواع خطرات و تهدیدات هستند به همین دلیل والدین و کارشناسان امر آموزش در مدارس باید توجه ویژه‌ای به کودکان در فضای آنلاین داشته باشند تا با ارائه آموزشهای لازم آنان را از هرگونه خطر احتمالی دور نگه دارند.

وی افزود: تمامی سنین به خصوص افراد کم سن و سال باید سواد و مهارت استفاده صحیح و درست از فضای مجازی را داشته باشند و هرچقدر آگاهی بخشی و فرهنگ سازی در این خصوص ایجاد شود شاهد آسیب های کمتری در افراد به خصوص کودکان خواهیم بود که اجرای پویش کودکان سایبری و توجه خانواده ها و افراد به این پویش می‌تواند بسیار مهم و ارزشمند باشد.

سرهنگ محمودی بیان داشت: ارتقاء سطح دانش و مهارت استفاده مناسب و موثر از فضای مجازی در خانواده ها و راهکارهای اثربخش برای ایمن سازی فرزندان در این فضا به منظور بهره مندی بیشتر از فرصتها و پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی،کاهش شکاف دیجیتال بین والدین و کودکان،پیشگیری از آسیب های ناشی از استفاده ناصحیح از فضای مجازی برای کودکان و ارتقاء سطح دانش و مهارت استفاده مناسب از شبکه های اجتماعی از اهداف این پویش است.

وی با بیان اینکه پلیس فتا حامی کودکان در فضای مجازی است افزود: کودکان برای استفاده از فضای مجازی باید دانش و مهارتهای لازم را کسب کنند و تمام متولیان امر در این خصوص همکاری لازم را داشته و حساسیت اجتماعی نسبت به وضعیت کودکان در فضای مجازی افزایش یابد تا کودکان با شناخت درستی از این فضا گرفتار آسیب ها نشوند.

 محمودی به تمامی والدین توصیه کرد: درباره اینترنت و سایت های مورد علاقه فرزندان خود مطالعه کرده و راه های ارتباطی جدید را یاد بگیرند، همچنین با فرزندان در زمینه امنیت و اهمیت حفظ آن در فضای مجازی و اینترنت صحبت کنند.

وی اضافه کرد: والدین تلاش کنند اطلاعات خود را در مورد فضای مجازی و فناوری های جدید به روز نگه داشته و حتما کودکان خود را در فضای مجازی تنها نگذارند.

رئیس پلیس فتا در آذربایجان شرقی گفت: هموطنان می توانند برای بهره برداری از محتواهای تولید شده در تمامی حوزه های سایبری بخصوص مطالب تولید شده با موضوع کودکان سایبری به سایت پلیس فتا به نشانی www.cyberpolice.ir و در شبکه شاد به نشانی shad.ir/policefata مراجعه و با همراهی این پلیس در این پویش حامی کودکان در فضای مجازی باشند.

ارسال نظرات
پر بیننده ها