وزیر آموزش و پرورش گفت: تعطیلی‌های مکرر مدرسه لطمه‌های زیادی به جریان آموزش و پرورش وارد کرده است در این راستا تعطیلی مدارس می‌بایست به عنوان آخرین راه حل در نظر گرفته شود.
کد خبر: ۹۴۹۲۶۰۴
|
۲۵ بهمن ۱۴۰۱ - ۱۲:۴۸

یوسف نوری وزیر آموزش و پرورش امروز در آیین افتتاحیه هنرستان دخترانه شهدای شمخانی شهرستان خرمشهر اظهار کرد: مدارس مناطق مرزی ظرفیت بالایی برای توسعه دیپلماسی آموزشی و فرهنگی در سطح کشور دارند و این امر می‌بایست به عنوان یک ظرفیت عملکردی در دستور کار متولیان تعلیم و تربیت این استان ها قرار گیرد البته وزارت آموزش و پرورش با برگزاری المپیاد علمی دانش آموزی با حضور ۴۲ کشور از جهان و به صورت مجازی گامی مهم در راستای تحقق این مهم برداشته است.

وی در ادامه با اشاره به نقش مهم آموزش و پرورش در حوزه فرهنگ کشور؛ خاطرنشان کرد: امروز آموزش و پرورش با نقش آفرینی فعال خود در حوزه فرهنگی گام های موثری را برداشته است.

وزیر آموزش و پرورش گفت: بی شک آنچه انقلاب را حفظ کرده لست و حافظ ارزش های انقلاب است ایمان مردم عزیز ایران است و دشمن نیز همین فرهنگ ناب و ارزش مدار مردم را نشانه گرفته است و این امر نشان از جایگاه آموزش و پرورش در حوزه مداخله اثربخش فرهنگی تربیتی است.

وی ادامه داد: امروز در دنیا دانش آموزان ما رتبه چهارم المپیاد جهانی را کسب می‌کنند و این امر نشات گرفته از باور انقلابی و اسلامی این دانش آموزان است و این در حالی است که کشور آمریکا بعد از ایران رتبه پنجم را کسب کرده است. بر این اساس آنچه که ضامن پیشرفت و موفقیت است ایمان و عقیده و باور قلبی به توانمندی است.

نوری در ادامه با اشاره به ضرورت عدم تعطیلی مکرر و ادامه دار مدارس؛ خاطرنشان کرد: تعطیلی های مکرر مدرسه لطمه های زیادی به جریان آموزش و پرورش وارد کرده است در این راستا تعطیلی مدارس می بایست به عنوان آخرین راه حل در نظر گرفته شود چرا که جریان تعلیم و تربیت متوقف ناشدنی است.

وزیر آموزش و پرورش در پایان با تاکید بر ضرورت صدور فرهنگ ناب انقلاب و ارزش های اسلام ناب محمدی در اعماق استراتژیک دنیا؛ اظهار کرد: سردار شهید حاج قاسم سلیمانی با اعتقاد و باور به فرهنگ انقلاب و تاسی به ارزش های والای نشات گرفته از اندیشه های امام و رهبری سردمدار تفکر انقلاب و گفتمان جهانی انقلاب در دنیا بود.

پایان پیام/

ارسال نظرات
پر بیننده ها
آخرین اخبار